Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6704
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Potrzebującym torują drogę do samodzielności

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 20 listopada 2009, 13:54
Aktualizacja: 16:12
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Upominki dla wyróżniających się pracowników MOPS, gratulacje i życzenia spokojnej pracy oraz symboliczna lampka szampana. Tak już dziś z okazji przypadającego jutro Dnia Pracownika Socjalnego świętowano w siedzibie jeleniogórskiego ośrodka.

Do nowoczesnej i przestronnej siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przybyli dziś goście: prezydent Marek Obrębalski z zastępcą Miłoszem Sajnogiem, radni rady miejskiej, przedstawiciele policji oraz innych instytucji.

Podczas spotkania w sali konferencyjnej MOPS przedstawiono realizowany przez placówkę projekt „Postaw na siebie!”, który – dzięki wsparciu z programu Kapitał Ludzki – ma pomóc w odnalezieniu się w rzeczywistości osobom mającym problem z aktywizacją społeczną. Wszystkim pracownikom w sposób szczególny podziękował za zaangażowanie Wojciech Łabun, szef jeleniogórskiego MOPS.

Dyrektor wyraził uznanie za profesjonalne zaangażowanie w udzielaniu wsparcia najbardziej potrzebującym. – W zmieniającej się rzeczywistości Państwa praca dla wielu osób stanowi niezbędne oparcie w drodze ku samodzielności – mówił. Przekazał także życzenia i gratulacje od byłej dyrektorki Danuty Tomaszczyk-Żarskiej oraz od posła Marcina Zawiły, którzy nie mogli stawić się na uroczystości osobiście.

Wojciech Łabun poprosił Marka Obrębalskiego o wręczenie wyróżniającym się pracownikom socjalnym listów gratulacyjnych oraz upominków. W mniej oficjalnej części uroczystości dyrektor przyjął zaproszonych gości na drobnym poczęstunku w swoim obszernym gabinecie. Od zastępcy komendanta miejskiego policji podinsp. Zbigniewa Markowskiego dostał podarunek w postaci ceramiki w widoczkiem, na którym szusują policjanci. Przy kawie i ciastkach rozmawiali z dyrektorem W. Łabunem i prezydentem M. Obrębalskim zastępca prezydenta miasta Miłosz Sajnog oraz radni Zofia Czernow i Jerzy Pleskot.

MOPS od przeszło roku działa w nowoczesnej siedzibie przy ul. Jana Pawła II, która powstała po gruntownym remoncie gmachu dawnego szpitala i szkoły. Po przedostatnim miejscu urzędowania ośrodka – barakach przy ul. Słowackiego – nie ma już śladu. Wcześniej ośrodek funkcjonował w narożnej kamienicy przy al. Wojska Polskiego i Mickiewicza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~bebb 20-11-2009 14:46
Ludzie nia mają na chleb a oni sobie upominki sprawiają a z jakiej racji ?
~ 20-11-2009 15:14
się pracuje - się ma !!!
~ 20-11-2009 15:21
Na upominki to się pracownicy sami zlożyli i na wszystko inne również!!!!! A Pan dziennikarz to jakby przybył na początek spotkania to dowiedziałby się troszkę więcej o działalności MOPS-u!!! Trochę wstyd przybywać na zakończenie uroczystości. Dla pracowników Ośrodka najlepsze życzenia.
~*Balbinka* 20-11-2009 15:30
..a oznaczają zdj. nr. 1,8,9 ..? ~*Fajnych mamy policjantów ! (..patrz.zdj.nr.6)
~ 20-11-2009 15:31
Jak nie mają na chleb - to niech idą do PRACY!!!!
~ 20-11-2009 15:38
Jeżeli sprawiają sobie upominki to znaczy, że na to mają i nie sa winni tego, że inni nie mają. Sposób myślenia z zamierzchłego socjalizmu - dziwna urawnilowka!
~///// 20-11-2009 15:41
Najczęściej nie mają na chleb,ale na picie tak!!!!Pracowniik socjalny to też człowiek i nikt nawet nie ma pojęcia na czym polega jego praca!Najlepiej to jest wszystko krytykować, wyzywać a nie wspierać!!!!!Życzę wszystkim pracownikom socjalnym wytrwania w tak ciężkiej pracy i wiecej szacunku od podopiecznych, jak i mieszkańców Jeleniej Góry!!!
~ 20-11-2009 15:44
Kto się nie leni, do pracy rano wstaje temu Pan Prezydent i skarbnik miasta prezenty daje
~ 20-11-2009 15:46
przychodząc do MOPS -u strudzony, będziesz zawsze pocieszony tam sie wezmą za Ciebie i bedziesz miał jak w niebie
TEJO 20-11-2009 15:52
Za spóźnienie przepraszam. Niestety, nikt nas wczesniej nie zawiadomił o planowanej uroczystości:-) z najlepszymi życzeniami dla pracowników MOPS! - Konrad Przezdzięk PS. Nikt też nie powiedział, że zdjęcie przedstawiające dawną siedzibę MOPS przy ul. Mickiewicza, zdobi ścianę sali koferencyjnej:-) Przez przypadek zrobiłem je w marcu 1991 roku.
~jaku 21-11-2009 9:11
W takim razie spóźnione życzenia dla Pani T.W. ;-)
~Sektor 21-11-2009 10:39
To chyba typowe politykierskie dzialania i komiczne - czyli sami niesamodzielni ,potrzebujactm niesamodzielnym toruja droge do samodzielności , wysiaduja w obszernym gabinecie - ale przecież wszyscy zaproszeni i wyróznieni tez są równiez niesamodzielni bo sa na utrzymaniu budzetu tak jak ich podopieczni !! Ha , ha ! - kiedy Sajnog byl samodzielny , Obrebalski czy Zosia Czernow ?- to przeciez utrzymankowie podatnikow na posadach budzetowych , ktorych nie maja wskazani podopieczni na stale i moga im tylko pozazdroscic tekiej zabawy i posad. . Moze najpierw przedstawia swoja samodzielnośc Ci co propagandowo udzielaja pomocy do samodzielności .
~ 22-11-2009 21:57
Niektórzy nie znają tematu, nie znają specyfiki, mają mgliste pojęcie na wskazany temat, a tworzą tekst na kilka linijek. Jeden wielki bezsensowny galimatias. Tylko wiecznie niezadowoleni i smutni, głupi ludzie wypisują co im ślina na język przyniesie. Żal.. ale co zrobić? Takich postaci jest wile. Zawsze byli i będą. A tak ponadto szkoda, że tak mało słychać o tym dniu w mediach. Mało kto wie, że został ustanowiony Dzień Pracownika Socjalnego. Spóźnione ale szczere najlepsze życzenia. Ukłon dla Waszej wyjątkowej i ciężkiej pracy!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group