Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 7395
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Potrzebującym torują drogę do samodzielności

Piątek, 20 listopada 2009, 13:54
Aktualizacja: 16:12
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Potrzebującym torują drogę do samodzielności
Fot. TEJO
Upominki dla wyróżniających się pracowników MOPS, gratulacje i życzenia spokojnej pracy oraz symboliczna lampka szampana. Tak już dziś z okazji przypadającego jutro Dnia Pracownika Socjalnego świętowano w siedzibie jeleniogórskiego ośrodka.

Do nowoczesnej i przestronnej siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przybyli dziś goście: prezydent Marek Obrębalski z zastępcą Miłoszem Sajnogiem, radni rady miejskiej, przedstawiciele policji oraz innych instytucji.

Podczas spotkania w sali konferencyjnej MOPS przedstawiono realizowany przez placówkę projekt „Postaw na siebie!”, który – dzięki wsparciu z programu Kapitał Ludzki – ma pomóc w odnalezieniu się w rzeczywistości osobom mającym problem z aktywizacją społeczną. Wszystkim pracownikom w sposób szczególny podziękował za zaangażowanie Wojciech Łabun, szef jeleniogórskiego MOPS.

Dyrektor wyraził uznanie za profesjonalne zaangażowanie w udzielaniu wsparcia najbardziej potrzebującym. – W zmieniającej się rzeczywistości Państwa praca dla wielu osób stanowi niezbędne oparcie w drodze ku samodzielności – mówił. Przekazał także życzenia i gratulacje od byłej dyrektorki Danuty Tomaszczyk-Żarskiej oraz od posła Marcina Zawiły, którzy nie mogli stawić się na uroczystości osobiście.

Wojciech Łabun poprosił Marka Obrębalskiego o wręczenie wyróżniającym się pracownikom socjalnym listów gratulacyjnych oraz upominków. W mniej oficjalnej części uroczystości dyrektor przyjął zaproszonych gości na drobnym poczęstunku w swoim obszernym gabinecie. Od zastępcy komendanta miejskiego policji podinsp. Zbigniewa Markowskiego dostał podarunek w postaci ceramiki w widoczkiem, na którym szusują policjanci. Przy kawie i ciastkach rozmawiali z dyrektorem W. Łabunem i prezydentem M. Obrębalskim zastępca prezydenta miasta Miłosz Sajnog oraz radni Zofia Czernow i Jerzy Pleskot.

MOPS od przeszło roku działa w nowoczesnej siedzibie przy ul. Jana Pawła II, która powstała po gruntownym remoncie gmachu dawnego szpitala i szkoły. Po przedostatnim miejscu urzędowania ośrodka – barakach przy ul. Słowackiego – nie ma już śladu. Wcześniej ośrodek funkcjonował w narożnej kamienicy przy al. Wojska Polskiego i Mickiewicza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
196
Tak
33%
Nie
61%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group