Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6544
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Postawcie halę

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 22 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 4 stycznia 2006, 0:11
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Jelenia Góra nie ma nowoczesnej hali targowej. Ma za to dwa targowiska miejskie. Władze miasta chętnie zamieniłyby oba place na jeden nowoczesny obiekt. Jednak znalezienie chętnego na budowę takiej hali nie jest łatwe.

Na wczorajszym spotkaniu z kupcami przedstawiłem naszą propozycję, aby wybudować dla nich halę targową. Dzięki temu poprawiły by się wyraźnie warunki pracy samych kupców. Klientom także byłoby przyjemniej - powiedział Józef Kusiak, prezydent Jeleniej Góry, na wczorajszej konferencji prasowej.

Według propozycji prezydenta Kusiaka, hala mogłaby stanąć albo na gruntach obecnego
targowiska Flora, albo na placu targowiska przy Różyckiego. Miasto szuka obecnie firmy, która chciałaby wybudować taki obiekt.
Ogłoszenie publiczne miało ukazać się w prasie już w tym tygodniu, jednak władze miasta chciały skonsultować ten pomysł ze środowiskami kupieckimi.

Pomysł na budowę hali nie jest nowy. Władze miasta już kilka lat temu wystąpiły z taką inicjatywą. Wiosną chciało ją budować jeleniogórskie Zrzeszenie Handlu i Usług. Wzorem była podobna inwestycja zrealizowana we Wrocławiu.
- W maju wystąpiliśmy z inicjatywą budowy na targowisku na Zabobrzu. Jednak okazało się, że grunt ten jest wydzierżawiony do końca przyszłego roku i miasto nie może zmienić dzierżawcy. Planujemy zwołać po Nowym Roku zebranie wszystkich kupców z miejskich targowisk i przedstawić im naszą propozycję. Jeżeli kupcy będą zainteresowani to powrócimy do rozmów z miastem - powiedział Marek Szopiński ze Zrzeszenia Handlu i Usług w Jeleniej Górze.

Tymczasem handlowcy, którzy byli na poniedziałkowym spotkaniu z prezydentem, oceniają propozycję jako temat zastępczy. Podczas spotkania chcieli zwrócić urzędnikom miejskim uwagę, na powstałą w Jeleniej Górze dysproporcję między inwestycjami dużych sieci handlowych a firmami produkcyjnymi. Zdaniem kupców w mieście zbyt szybko przybywa dużych sklepów.
- Naszym zdaniem temat hali jest tematem zastępczym, poruszanym zawsze wtedy, kiedy środowiska kupieckie nie zgadzają się z działaniami władz miasta - powiedziała Danuta Wójcik, przewodnicząca Rady Kupieckiej z targowiska Zabobrze.
Przedstawiciel handlowców przyznaje jednak, że hala to dobry pomysł i większość kupców nie jest jej przeciwna. Jednak chcą oni, żeby w obiekt zainwestowała gmina. Wpłacany przez nich czynsz trafiałby do kieszeni miasta, a nie prywatnej firmy. Sami kupcy zdaniem Rady, nie są w stanie sfinansować takiej budowy.

- Poprzemy każdą lokalizację hali, jeżeli tylko gmina w nią zainwestuje. Chcemy, aby wypracowane przez nas pieniądze wpływały do kasy miasta. W taki sposób skorzystają na tym wszyscy mieszkańcy - mówi Wójcik.
- Zbudowanie hali targowej to jeden z moich celów. Zrobię wszystko, żeby powstała - zapewnił nas prezydent Kusiak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~jeleniogórzanin 22-12-2005 8:06
Panie Kusiak daj Pan spokój !!! Już z Panem Pawłowskim wysłaliście ludzi na bruk . Handlarzy z Kilińskiego . Zmarnowaliście pieniądze jakie mogło przynosić miastu targowisko . Już jeden z administratorów ( zresztą obecny ) targowiska Flora budował "pawiloniki" - kolejny bubel za który ludzie zapłacili a potem oddali za darmo administratorowi , aby nie placić opłat . Niech miasto wybuduje halę , ale nie na terenach targowisk , bo w to nie uwierzę ,że jak zlikwidują to wybudują . A w ogóle Panie Kusiak na zmiany miał Pan wiele lat - pora pakować walizki . Pan i Pana zastępcy . Jeden rozkłada oświatę drugi buduje monitoring . Hi , hi ....
~Marcin J 22-12-2005 17:41
kusiak juz raz proponowal to kupcom i nie chcieli to po co jeszcze raz? tego nie rozumiem zupelnie na koniec kadencji chce chyba zwrocic znow na siebie uwage chyba tylko medialnie, jakos targowiska w europie dzialaja i nikt nie ma nic na przeciw
~jurek 22-12-2005 21:53
a co komu przeszkadzaja te targowiska ,ktore teraz aktualnie mamy w Jeleniej GóRZE???Pewnie jak zawsze na koniec kadencji trzeba miec SWOJE 5 MINUT Panie Kusiak i cos zaproponowac głupiego!!!Czy komus ryneczki przeszkadzaja? Pewnie kolejnym marketom co maja powstac, a suma ich to podobno 5...Wielkiie dzieki za takie inwestycje u nas w miescie!!!!
~W.M 22-12-2005 22:20
Pani Wójcik NIE jest żadnym przedstawicielem kupców , nikt jej nie wybierał , sama się tak tytuuje. Roznośi dziwne ulotki po targowisku , krytykuje zarządce i sieje plotki.Jużchyba czas żeby Panią Wójcuk pogonic z targowiska !!!! WÓJCIK PRECZ !!!!!!!!!!!!!!
~W.M 22-12-2005 22:21
Pani Wójcik NIE jest żadnym przedstawicielem kupców , nikt jej nie wybierał , sama się tak tytuuje. Roznośi dziwne ulotki po targowisku , krytykuje zarządce i sieje plotki.Jużchyba czas żeby Panią Wójcuk pogonic z targowiska !!!! WÓJCIK PRECZ !!!!!!!!!!!!!!
~Alina K 23-12-2005 12:56
wlasnie bylam na zakupach w duzym sklepie i ucieklam taka w nim kolejka - ludzie poszaleli!, ale poszlam do malego sklepiku i kupilam wszystko prawie bez kolejki - fakt, ze nieco drozej tam jest, ale te stania w kolejkach zabieraja czas a czas to pieniadz. Uważam tez, ze hala nie jest w miescie potrzebna - po co na sile "cywilizowac" targowiska? one maja swoj urok
~misiekjga 27-12-2005 19:26
Może być i hala byle nie w miejscu Flory. Już hala Komfortu przy Podwalu wystarczająco szpeci piękną panoramę starego miasta oglądaną, np. z Alei J.P.II, lub z naszego Grzybka.
~Kupiec z flory 20-06-2006 15:57
Pracuje na florze 9 lat i jezeli terza wybudują tą hale na miejscu flory to około 700 rodzin zostanie bez pracy i chleba .Pomyśl Pan najpierw o nas zanim to zbudujecie!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group