Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 7690
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Policyjne polowanie na kobiety

Poniedziałek, 4 lutego 2008, 8:20
Aktualizacja: 8:24
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Policyjne polowanie na kobiety
Fot. Archiwum
Funkcjonariusz prowokował stłuczki, a później wyłudzał odszkodowanie od poszkodowanych. Ofiarami nieuczciwego policjanta były kobiety.

Zdarzenie opisuje poniedziałkowa Polska Gazeta Wrocławska. Sytuacja miała miejsce w Świdnicy. To właśnie tam na parkingach przy hipermarketach policjant swoim samochodem czyhał na potencjalną ofiarę. Jeździł celowo tak, aby doprowadzić do stłuczki.

Po incydencie wysiadał z auta, tłumaczył kierującym, że nie ma powodu do zdenerwowania i każdemu zdarza się chwila nieuwagi. Kobiety najczęściej były spanikowane i nie analizowały sytuacji, tylko przyznawały rację policjantowi i brały na siebie winę za kraksę.

Funkcjonariusz wzywał patrol, ten spisywał protokół, a za kilka tygodni na konto prowodyra spływała okrągła sumka od ubezpieczyciela na naprawę auta. Tyle że auta nie naprawiał, a pieniądze odkładał. Proceder powtarzał kilka razy i dobrze na tym wychodził. Na tyle to było opłacalne, że mógł często zmieniać… samochody.

I to go zgubiło, bo wśród kolegów wzbudził podejrzenia. Nikogo z policjantów nie było stać na tak częste zmiany samochodów, a nieuczciwy stróż prawa czynił to często i kupował sobie coraz nowsze modele. Funkcjonariuszom wydało się też podejrzane, że do stłuczek dochodziło regularnie, a ofiarami były tylko kobiety.

Funkcjonariusza aresztowano. Nie przyznaje się do winy. Jeśli sąd mu ją udowodni, policjantowi grozi kara do dziesięciu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1109
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group