Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6708
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Policjanci „wycięli” złodziei kablarzy

Piątek, 1 lutego 2008, 15:05
Aktualizacja: 15:06
Autor: TEJO
Nie udało się dwóm przestępcom ukraść kabla telefonicznego wartego blisko 2800 złotych. Rabusi – podążających po skradziony wcześniej łup – nakryli funkcjonariusze.

Siedemdziesiąt trzy metry bieżące kabla telefonicznego okazały się pokusą dla dwóch mężczyzn w wieku 30 i 34 lat. Złodzieje działali w rejonie ulicy Czarnoleskiej. Kradzież zgłosił policji jeden z mieszkańców osiedla.

Policjanci, którzy pojechali w rejon zgłoszenia nikogo nie zauważyli, jednak pozostawili radiowóz i postanowili sprawdzić teren pieszo.
Obok jednego ze słupów znaleźli wycięty kabel telefoniczny, około 73 mb przygotowany do kradzieży.

– Zauważyli także zaparkowane audi, które zatrzymało się, a z pojazdu wyszło dwóch mężczyzn. Szli w kierunku słupa telefonicznego. Na widok policjantów zaczęli się dziwnie zachowywać. Mundurowi zauważyli, że spotkani mają brudne ubrania i ręce. Wylegitymowali ich – poinformowała Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

34-latek mieszkał w Jeleniej Górze, a jego 30-letni kolega nie miał stałego miejsca zamieszkania i poszukiwany był przez policję do innych czynności prawnych. Policjanci sprawdzili również samochód, którym poruszali się mężczyźni. Znaleźli w nim mokre rękawice oraz różnego rodzaju narzędzia, które posłużyły sprawcom do kradzieży.

Złodzieje trafili do policyjnego aresztu. W trakcie czynności przyznali się do przestępstwa. Za usiłowanie kradzieży grozi im kara do pięciu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group