Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7953
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Policjanci i… kłusownicy

Środa, 27 stycznia 2010, 12:00
Aktualizacja: Czwartek, 28 stycznia 2010, 9:20
Autor: KAM
REGION: Policjanci i… kłusownicy
Fot. DTP
Dwaj funkcjonariusze z Gryfowa Śląskiego kłusowali w lwóweckich lasach. Mundurowi ustrzelili pięć saren. Choć należeli do kół łowieckich i byli myśliwymi, nie przestrzegali terminów odstrzału. Grozi im wydalenie ze służby i wyrok karny do 5 lat pozbawienia wolności.

Dwaj policjanci z Lwówka Śląskiego, którzy cieszyli się bardzo dobrą opinią wśród swoich przełożonych, zostali przyłapani na kłusownictwie. Sprawa jest tym bardziej pikantna, że policjanci po pracy byli zapalonymi myśliwymi i członkami lwóweckich kół łowieckich. Jedyną rzeczą, jakiej nie przestrzegali to terminy polowań, ponieważ jeszcze kilka dni temu obowiązywał surowy zakaz odstrzału saren.

– Przedstawiliśmy policjantom zarzuty, które dotyczą nielegalnego polowania. Kiedy policjanci polowali, obowiązywał całkowity zakaz odstrzału saren – mówi prokurator rejonowy w Lwówku Śląskim Jerzy Szkapiak.
– Policjanci, którzy na co dzień sprawowali służbę w komisariacie w Gryfowie Śląskim, urządzili sobie wieczorny rajd w lasach koło Zbylutowa. Jeden z policjantów był kierowcą, a drugi przez otwarte okno samochodu strzelał ze sztucera do leśnej zwierzyny. Łupem policjantów padło pięć saren, które w czasie polowania znajdowały się pod ochroną, którą regulują przepisy łowieckie.

W czasie polowanie w lesie obecni byli myśliwi z jeleniogórskiego koła łowieckiego, którzy dokarmiali zwierzynę. Kiedy usłyszeli strzały, przekonani byli, że mają do czynienia z kłusownikami. Postanowili zablokować drogę wjazdową do lasu, którą wracali policjanci.

Na widok myśliwych zaczęli uciekać autem po lesie. Łowczy z Jeleniej Góry natychmiast powiadomili o zaistniałej sytuacji… policję. Pech chciał, że samochód sprawców odmówił posłuszeństwa. Kłusownicy postanowili uciekać pieszo. Zatrzymano ich. Myśliwi w okolicach samochodu odnaleźli porzucone sarny.

- Policjanci, a jednocześnie sprawcy, zostali przesłuchani i postanowiliśmy wydać decyzję o ich zawieszeniu w czynnościach służbowych do czasu wydania prawomocnego orzeczenia sądu. Przestępstwo, którego się dopuścili, zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci będą musieli zapłacić 10 tysięcy złotych kary za odstrzelone sarny, które określają przepisy łowieckie – dodaje prokurator Jerzy Szkapiak.
– Policjanci, którzy zostali zawieszeni w swoich czynnościach, cieszyli się dobrą opinią. Nie było na nich skarg – mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim asp. sztab. Marek Madeksza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group