Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7592
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policja: Po długim weekendzie

Poniedziałek, 8 czerwca 2015, 14:56
Aktualizacja: 14:58
Autor: 112
Region: Policja: Po długim weekendzie
Fot. Archiwum
Od 3 do 8 czerwca trwały wzmożone działania policji, ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom, którzy w tych dniach odwiedzili ziemię jeleniogórską. W trakcie działań policjanci jeleniogórskiej drogówki ukarali mandatami 183 kierujących pojazdami, głównie za brawurową jazdę.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 36 dowodów rejestracyjnych za różne usterki techniczne. Na naszych drogach doszło do 17 kolizji, z których najczęstszą przyczyną było: niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieprawidłowy manewr wyprzedzania oraz najechanie na tył innego pojazdu. Ponadto policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz trzech kierowców, którzy naruszyli zakazy sądowe. Ponadto zatrzymali dziesięciu kierowców, którym zatrzymano prawa jazdy z uwagi na przekroczenie prędkości powyżej 50 km na godzinę w terenie zabudowanym.

W tych dniach policjanci obsłużyli 291 interwencji, zarówno domowych, jak i w miejscu publicznym oraz wylegitymowali 734 osoby.

Działania ukierunkowane były na: zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, płynności ruchu na drogach, eliminowanie z ruchu kierujących w stanie po użyciu alkoholu lub nietrzeźwości, bądź podobnie działającego środka, dyscyplinowanie kierujących, którzy lekceważyli obowiązujące ograniczenia prędkości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group