Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 7320
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Pogotowie ratuje wybiórczo

Czwartek, 14 lutego 2008, 8:42
Aktualizacja: Piątek, 15 lutego 2008, 7:58
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Pogotowie ratuje wybiórczo
Fot. Archiwum
Narciarze mają problem: jeśli złamią rękę, będą musieli sami sobie poradzić z dojazdem do lekarza. Pogotowie ratunkowe interweniuje tylko wtedy, kiedy miłośnik białego szaleństwa dozna złamania nogi.

Donosi o tym Polska Gazeta Wrocławska. W miniony poniedziałek pogotowie odmówiło przyjazdu do turystki, która na nartach przewróciła się i złamała rękę. Pechową dziewczynę ze stoku zwieźli goprowcy, ale na dole długo usiłowali przekonać dyspozytora pogotowia ratunkowego, aby wezwał karetkę.

Rodzina narciarki zwijającej się z bólu usłyszała, że sama musi zadbać o dowiezienie poszkodowanej do szpitala. Niestety, nie miała samochodu, bo w góry przyjechała z wycieczką autokarową. Dopiero po dłuższym przekonywaniu wysłano ambulans. Okazał się potrzebny, bo złamanie było na tyle poważne, że wymagało ześrubowania – czytamy w PGWr.

Co ciekawe, pogotowie ratunkowe nie ma obiekcji, jeśli trzeba wysłać karetkę do pacjenta ze złamaniem nogi. W pozostałych przypadkach o ambulans trzeba się targować. Zdaniem specjalistów to skandal, bo człowiek ze złamaną ręką jest równie bezradny i cierpiący jak z poważnym urazem nogi.

Pogotowie ratunkowe w Jeleniej Górze wszczęło postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Instytucja nie ukrywa jednak, że wyjazdy ambulansów są ograniczane ze względu na koszty. Nie brakuje bowiem wezwań pochopnych, gdzie turysta wpada w panikę, a tak naprawdę nic poważnego mu się nie stało.

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
855
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group