Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7172
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podziemne gniazda dla poprawy estetyki

Poniedziałek, 27 marca 2017, 7:46
Aktualizacja: Wtorek, 28 marca 2017, 8:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Podziemne gniazda dla poprawy estetyki
Fot. Przemek Kaczałko
Na terenie Jeleniej Góry powstaje drugie gniazdo podziemne na selektywną zbiórkę odpadów – pierwsze powstało przy ul. Jasnej, a kolejne budowane jest przy ul. Bankowej.

Jak informują władze miasta, w miejscach, gdzie pojawi się podziemny system gromadzenia odpadów, sukcesywnie będą usuwane zwykłe pojemniki na odpady, więc warto wyposażyć się w specjalną kartę dostępu. Podziemne gniazdo do segregacji odpadów składa się z pojemników na papier, szkło, tworzywa sztuczne, odpady biodegradowalne i odpady zmieszane.

Tam, gdzie mamy jakiś problem z tytułem własności, z porządkiem – tam chcemy wprowadzać takie zbiorniki podziemne – wyjaśnia Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. - Czasami nie mamy w mieście miejsc, gdzie można postawić gniazda do selektywnej zbiórki odpadów. Z tego względu dajemy to pod ziemię – dodał wiceprezydent, który przyznaje, że głównym czynnikiem jest jednak estetyka miasta. W zależności od trudności w terenie koszt jednego gniazda podziemnego to 300-500 tysięcy złotych.

Karty dostępu wydawane są w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska - Referat Gospodarki Odpadami przy ul. S. Okrzei 10 (II piętro, pokój 206d).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group