Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7425
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Podpalił ambonę, grozi mu pięć lat

Środa, 18 czerwca 2014, 6:58
Aktualizacja: 7:01
Autor: Angela
Region: Podpalił ambonę, grozi mu pięć lat
Fot. Użyczone
Przed sądem stanie niebawem 36–letni mieszkaniec Krobicy (gmina Mirsk, powiat lwówecki), który w nocy z piątku na sobotę (13 – 14. 06) oblał benzyną, a następnie podpalił ambonę myśliwską dzierżawioną przez Koło Łowieckie Głuszec ze Lwówka Śląskiego. Sprawcę na gorącym uczynku zauważył myśliwy, który powiadomił policję. 36–latkowi grozi pięć lat więzienia.

- To nie pierwsze podpalenie ambony czy paśnika, dlatego nie odpuścimy sprawy – mówią myśliwi i zapowiadają, że o sprawiedliwość i surową karę dla sprawcy będą walczyć do końca.

36-latek około północy podjechał bowiem pod wieżę myśliwską, oblał ją benzyną, podpalił i zaczął uciekać samochodem. Wezwana przez myśliwego policja, rozpoczęła penetrację terenu.

- Policjanci znaleźli samochód, a w nim pojemnik ze świeżo rozlaną benzyną – mówi Mateusz Królak, rzecznik prasowy KPP w Lwówku Śląskim. – Mężczyzna przyznał się do zarzutu. Tłumaczył, że myśliwi strzelają niemal pod jego domem, strasząc jego rodzinę. 36-latek tłumaczył, że wielokrotnie upominał myśliwych, ale oni nie reagowali, więc puściły mu nerwy. Sprawca po przesłuchaniu został zwolniony do domu – dodaje rzecznik lwóweckiej policji.

Właściciel ambony wycenił straty na trzy tysiące złotych. Sprawa znajdzie więc swój finał w sądzie we Lwówku Śląskim. Dodatkowo członkowie Polskiego Związku Łowieckiego złożyli w tej sprawie oficjalne zawiadomienie do prokuratury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group