Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2700
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Podpalacze budzą trwogę

Wtorek, 15 lipca 2008, 7:34
Aktualizacja: Środa, 16 lipca 2008, 8:01
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Podpalacze budzą trwogę
Fragment spalonej stodoły i wrak traktora po pożarze na osiedlu Czarne. – To było dzieło podpalacza – mówią właściciele.
Fot. Mar
Mała Kamienica, Jeżów Sudecki, Mysłakowice, jeleniogórskie osiedle Czarne. Wszędzie tam mieszkańcy śpią z duszą na ramieniu. Boją się ludzi, którzy w każdej chwili mogą puścić z dymem ich majątek.

- Co drugą noc w ogóle nie sypiam. Obok łóżka stoi myśliwski sztucer. Boję się, że wkrótce spłonie mój dom – powiedział Polsce Gazecie Wrocławskiej jeden z mieszkańców Małej Kamienicy.

Za wskazanie podpalacza wyznaczył nagrodę: 1000 złotych. Nieznani sprawcy (lub sprawca) puścili z dymem jego dwie altanki, płot i część mikrobusu. Jak pisze PGWr, strach jest zaraźliwy i udziela się wszystkim mieszkańcom wsi. Latarnie, które do tej pory paliły się tylko do drugiej nad ranem, teraz są włączone całą noc.’

To nie jedyna miejscowość w regionie „sterroryzowana” przez piromanów. Policja wciąż poszukuje sprawcy podpaleń, do których doszło zimą w Jeżowie Sudeckim. Mieszkańcy osiedla Czarne w Jeleniej Górze są pewni, że pożar ich zabudowań gospodarczych, podczas którego stracili ciągnik i stado kóz, to także dzieło podpalacza. W Mysłakowicach, natomiast, ludzie twierdzą, że ktoś podpala samochody. Były już dwa takie przypadki. Teorii o piromanie nie potwierdza jednak policja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group