Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 6410
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Po naszym artykule i doniesieniu poszkodowanego Szczepan M. za kratkami

Czwartek, 18 grudnia 2008, 13:35
Aktualizacja: 15:09
Autor: TEJO
Choć chciał wymusić zaledwie złotówkę i pobił swoją ofiarę, grozi mu kara do 12 lat więzienia. To znany piechowicki „pasożyt”, Szczepan M., który był zmorą dla mieszkańców podjeleniogórskiego miasta. Bywał również w Cieplicach i tam został złapany.

O zdarzeniu poinformowaliśmy po tym, jak napisała do nas mieszkanka Piechowic skarżąc się na bandytę, który rozrabiał w centrum miasta. Skutek był szybki. Policjanci zatrzymali sprawcę w Cieplicach, na placu Piastowskim. Przestępca ma 23 lata, jest bez stałego miejsca zamieszkania.

Pokrzywdzony w zajściu powiadomił o zdarzeniu policję, w związku z tym, że znał napastnika podał również jego dane. Jak się później okazało sprawca był również dobrze znany policjantom – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

23-latek trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Przyznał się do popełnionego przestępstwa. Za usiłowanie rozboju grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Wczoraj wobec zatrzymanego Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze za popełnione przestępstwo zastosował środek zapobiegawczy: na trzy miesiące zamknął go w celi aresztu śledczego.

- Policja reaguje na każdy sygnał, nawet kiedy sprawa jest z pozoru błaha - mówił insp. Zbigniew Ciosmak podczas dzisiejszego spotkania z jeleniogórskimi dziennikarzami. - Najważniejsze jest jednak, aby poszkodowani złożyli zeznanie obciążające daną osobę, bo bez tego nie ma możliwości podjęcia kroków prawnych - dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
582
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group