Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 2358
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Po naszym artykule i doniesieniu poszkodowanego Szczepan M. za kratkami

Czwartek, 18 grudnia 2008, 13:35
Aktualizacja: 15:09
Autor: TEJO
Choć chciał wymusić zaledwie złotówkę i pobił swoją ofiarę, grozi mu kara do 12 lat więzienia. To znany piechowicki „pasożyt”, Szczepan M., który był zmorą dla mieszkańców podjeleniogórskiego miasta. Bywał również w Cieplicach i tam został złapany.

O zdarzeniu poinformowaliśmy po tym, jak napisała do nas mieszkanka Piechowic skarżąc się na bandytę, który rozrabiał w centrum miasta. Skutek był szybki. Policjanci zatrzymali sprawcę w Cieplicach, na placu Piastowskim. Przestępca ma 23 lata, jest bez stałego miejsca zamieszkania.

Pokrzywdzony w zajściu powiadomił o zdarzeniu policję, w związku z tym, że znał napastnika podał również jego dane. Jak się później okazało sprawca był również dobrze znany policjantom – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

23-latek trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Przyznał się do popełnionego przestępstwa. Za usiłowanie rozboju grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Wczoraj wobec zatrzymanego Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze za popełnione przestępstwo zastosował środek zapobiegawczy: na trzy miesiące zamknął go w celi aresztu śledczego.

- Policja reaguje na każdy sygnał, nawet kiedy sprawa jest z pozoru błaha - mówił insp. Zbigniew Ciosmak podczas dzisiejszego spotkania z jeleniogórskimi dziennikarzami. - Najważniejsze jest jednak, aby poszkodowani złożyli zeznanie obciążające daną osobę, bo bez tego nie ma możliwości podjęcia kroków prawnych - dodał.

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group