• Sobota, 16 lutego 2019
  • Godz. 22:07
  • Imieniny: Daniela, Danuty, Julianny
  • Czytających: 7943
  • Zalogowanych: 14
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Po akcji „Gimbus”: Jest lepiej, ale kontrole będą nadal

Wiadomości: Region
Czwartek, 5 września 2013, 10:31
Aktualizacja: 10:32
Autor: DITD
Fot. DITD
We wtorek i środę (3 i 4 września) inspektorzy Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego, jak co roku, przeprowadzili wzmożone kontrole pojazdów przewożących dzieci i młodzież do placówek oświatowych na terenie Dolnego Śląska. Skontrolowano 119 pojazdów, wydano 15 mandatów karnych, zatrzymano 20 dowodów rejestracyjnych.

- Pomimo stwierdzonych uchybień, należy przyznać, że wcześniejsze nagłośnienie zamiaru przeprowadzenia kontroli odniosło zamierzony skutek. W wielu przypadkach inspektorzy zwrócili uwagę, że pojazdy są przygotowane do „sezonu”. Świadczyły o tym świeże ślady wymiany zużytych komponentów – informuje Daniel Woźniak z DITD.

W trakcie kontroli gimbusów na terenie Wałbrzycha na szczególną uwagę zasłużył jeden autobus, w którym stwierdzono alkomat będący stałym elementem wyposażeniu pojazdu. Urządzenie to działało w ten sposób, że zanim kierowca uruchomił pojazd - musiał sprawdzić swój organizm na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W przypadku wskazania przez urządzenie przekroczenia dopuszczalnej zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, kierowca nie mógłby uruchomić autobusu a sam alkomat będzie blokował uruchomienie pojazdu przez 30 minut po czym kierowca chcąc użytkować pojazd będzie musiał po raz kolejny poddać się badaniu.

Kontrole gimbusów będą kontynuowane. Ponadto w przypadkach wątpliwości co do prawidłowej realizacji przewozów „szkolnych” jest możliwość złożenia zapotrzebowania na wykonanie takiej kontroli. W tym celu Dolnośląska Inspekcja uruchomiła na stronie internetowej: http://www.dolnyslask.witd.gov.pl/ zakładkę „Zgłoś gimbusa do kontroli”

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Szok głupot 5-09-2013 20:24
W Szklarskiej -jeden autobus, codziennie ten sam i ten sam kierowca, których stan sprawdzała policja 2.09.( OK brawo!) Teraz codziennie stoi tam (też ten sam) policjant -sprawdza ten sam autobus a w mieście hmmm hulaj duszo... Masakra Szklarska i bierni *****
~ 6-09-2013 7:05
Gombusy, ok, nalezy kontrolowac bo jezdza dzieciaki, co natomiast z reszta? Tam tez wozi sie ludzi ! Mam na mysli to cos co bylo kiedys BOVA a nalezy do firmy KRYCHA i wozi ludzi do marketu. To cos malo juz przypomina autobus i jesli musi jezdzic, powinno wozic plastikowe smieci w workach do recyklingu i to na krotkim odcinku gdyz dalej to pewnie by o wlasnych silach nie dotarlo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy za akcje ratunkowe w górach turyści powinni płacić?

Oddanych
głosów
909
Tak, w każdej sytuacji
14%
Tak, za bezmyślność
76%
Nie
7%
Nie mam zdania
3%
Głos ulicy
Akcje ratunkowe płatne?  
TV Dami
Serwis Informacyjny TV DAMI Jelenia Góra z dnia 15.02.2019 r.  
Miej świadomość
Prehistoria – Odc.1 – Ardipitek – Historia na Szybko  
Dialogi Jelonki
Poznajmy sąsiadów przez ich literaturę
Aktualności
Jak zagłosowali radni?  
Aktualności
Nabór do przedszkoli  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group