Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5647
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Po akcji „Gimbus”: Jest lepiej, ale kontrole będą nadal

Czwartek, 5 września 2013, 10:31
Aktualizacja: 10:32
Autor: DITD
Region: Po akcji „Gimbus”: Jest lepiej, ale kontrole będą nadal
Fot. DITD
We wtorek i środę (3 i 4 września) inspektorzy Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego, jak co roku, przeprowadzili wzmożone kontrole pojazdów przewożących dzieci i młodzież do placówek oświatowych na terenie Dolnego Śląska. Skontrolowano 119 pojazdów, wydano 15 mandatów karnych, zatrzymano 20 dowodów rejestracyjnych.

- Pomimo stwierdzonych uchybień, należy przyznać, że wcześniejsze nagłośnienie zamiaru przeprowadzenia kontroli odniosło zamierzony skutek. W wielu przypadkach inspektorzy zwrócili uwagę, że pojazdy są przygotowane do „sezonu”. Świadczyły o tym świeże ślady wymiany zużytych komponentów – informuje Daniel Woźniak z DITD.

W trakcie kontroli gimbusów na terenie Wałbrzycha na szczególną uwagę zasłużył jeden autobus, w którym stwierdzono alkomat będący stałym elementem wyposażeniu pojazdu. Urządzenie to działało w ten sposób, że zanim kierowca uruchomił pojazd - musiał sprawdzić swój organizm na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W przypadku wskazania przez urządzenie przekroczenia dopuszczalnej zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, kierowca nie mógłby uruchomić autobusu a sam alkomat będzie blokował uruchomienie pojazdu przez 30 minut po czym kierowca chcąc użytkować pojazd będzie musiał po raz kolejny poddać się badaniu.

Kontrole gimbusów będą kontynuowane. Ponadto w przypadkach wątpliwości co do prawidłowej realizacji przewozów „szkolnych” jest możliwość złożenia zapotrzebowania na wykonanie takiej kontroli. W tym celu Dolnośląska Inspekcja uruchomiła na stronie internetowej: http://www.dolnyslask.witd.gov.pl/ zakładkę „Zgłoś gimbusa do kontroli”

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group