Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6481
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Po akcji „Bezpieczny weekend–Boże Narodzenie”

Wiadomości: Region
Środa, 27 grudnia 2017, 10:32
Aktualizacja: 10:35
Autor: 112
Jeleniogórscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo na drogach regionu prowadzili w dniach 22 – 26 grudnia br. wzmożone działania prewencyjno–kontrolne pn. „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”. W ciągu minionych dni na naszych drogach doszło do dwóch wypadków. Podczas działań policjanci zatrzymali dziesięciu nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze przeprowadzili też łącznie 1001 różnego rodzaju interwencji,

Od piątku do wtorku na drogach regionu odnotowano dwa wypadki. Do pierwszego z nich doszło 22 grudnia br. około godziny 17.05 na ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 43-letnia kierująca pojazdem osobowym z nieustalonych przyczyn potrąciła przechodzącą przez przejście pieszą. Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Kierująca była trzeźwa.

Do drugiego zdarzenia doszło 23 grudnia około godz. 9.30 w Karpaczu na ul. Kolejowej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 63-letni kierujący autobusem kursowym jadąc z Karpacza w kierunku Jeleniej Góry, najprawdopodobniej zasłabł za kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w budynek wielorodzinny. Do szpitala przewieziono 5 osób, w tym kierowcę i czterech pasażerów. Pasażerowie odnieśli ogólne potłuczenia, a kierowca został hospitalizowany.

Od 22 do 26 grudnia na naszych drogach doszło do 26 kolizji, których główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz najechanie na tył innego pojazdu. Ponadto policjanci zatrzymali pięciu kierujących, którzy stracili prawo jazdy na 3 miesiące za to, że w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o co najmniej 51 km na godzinę, ukarali mandatami 42 kierowców za różne wykroczenia w ruchu drogowym oraz zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych.

Mimo wielokrotnych apeli okazało się, że byli też tacy, którzy po alkoholu zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów. Policjanci zatrzymali łącznie 10 nietrzeźwych kierowców, z czego jeden z nich miał ponad 3 promile oraz kierował wbrew zakazowi sądowemu.

- Przed nami kolejne świąteczne dni. Pamiętajmy o bezpieczeństwie na drodze. Podróżujmy z rozwagą i zgodnie z przepisami – apeluje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Precz z pijakami za kolkiem 27-12-2017 10:50
Te swieta jak zwykle tragiczne w calej Polsce i jak zwykle pelno pijusow za kierownica a wy ostatnio pisaliacie ze lepek zapalil trawe szok
~ 27-12-2017 11:14
policje nie obchodzi czy trawa powinna byc legalna czy nie, oni tylko egzekwuja prawo. To straszna glupota zabraniac korzystania z tej wspanialej rosliny.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group