Środa, 19 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 20 września 2007, 10:05
Autor: ROB
Ważne zwycięstwo Finepharm Carlos Jelenia Góra.

Jeleniogórzanki pokonały Ruch Chorzów 33:30. Zwycięstwo mogło być znacznie wyższe, ale podopieczne Zdzisława Wąsa w końcówce niepotrzebnie zlekceważyły rywalki.

W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć znaczącej przewagi. Trener Wąs zaskoczył rywalki, desygnując do gry w wyjściowym składzie Monikę Odrowską. Wysoka jeleniogórzanka rozpoczęła bardzo dobrze, zdobyła 2 gole w pierwszych minutach meczu.

Wymiana ciosów trwała do 20. minuty. Wtedy było tylko 11:10 dla gospodyń, ale przez kolejne 6 minut zdobyły one 6 goli tracąc tylko jednego. Na przerwę Katarzyna Jeż i spółka schodziły prowadząc 17:13.

W drugiej odsłonie gospodynie kontrolowały przewagę, a rywalki z Górnego Śląska starały się odrobić straty. I prawie im się to udało. W 43. minucie było już tylko 22:21 dla Finepharmu. Na szczęście, klasę pokazały Marta Oreszczuk i Monika Maliczkiewicz. Pierwsza z nich zdobyła kilka ważnych bramek, a bramkarka gospodyń obroniła 4 kolejne rzuty zawodniczek Ruchu.

W 51. minucie po pięknym golu Oreszczuk (przechwyciła piłkę w obronie i pobiegła z nią na pole karne rywalek, kończąc akcję celnym rzutem) było 28:22 a w 56. – 31:24. Stało się jasne, że miejscowe nie przegrają tego spotkania. Same zawodniczki uwierzyły w to do tego stopnia, że odpuściły grę w obronie. Nie nadążały za rywalkami i ratowały się faulami. Dwuminutowe kary otrzymały Anna Dyba oraz Marta Gęga. Ruch zmniejszył przewagę, ale po końcowej syrenie powody do radości miały jeleniogórzanki.

Podopieczne Zdzisława Wąsa udowodniły, że mają olbrzymi potencjał. Są coraz bardziej zgrane. Jeśli utrzymają formę, nie powinny mieć problemów z zajęciem miejsca w pierwszej ósemce.

<b>Finepharm Carlos Jelenia Góra &#8211; Ruch Chorzów 33:30 (17:13)</b>
<b>Finepharm:</b> Maliczkiewicz, Skompska &#8211; Oreszczuk 7, Gęga 8, Jeż 5, Dyba 3, Odrowska 3, Bogusławska 4 oraz Latyszewska 3, Kasprzak, Kocela, Buchcic.

Komentarze (28) Dodaj komentarz

~Kamel 19-09-2007 20:16
Widziałem widziałem, ładnie ładnie :) Ale sędziowie to jacyś nie za bardzo kompetentni byli... Czerwona kartka dla nich od kibiców! po prostu OBLEŚNI... Chyba bardziej kibicowali Ruchowi niz nam... No ale nasz złotka to DEBEŚCIAKI!!! :) MMMUUUA :* Kamel J.G.M.
~Luordes 19-09-2007 20:44
szkoda ze nasze prawe szkrzydlo nie funkcjonuje;/
~Młoda Lambert :P 19-09-2007 21:31
Gratulacje dziewczyny :) Oby tak dalej :) Buziaki :)
~Smerf 19-09-2007 21:55
Marta Oreszczuk w świetnej formie, jest w niesamowitym gazie, to jej kolejny bardzo dobry mecz :) rywalki na skrzydełku jedzie po profesorsku ;]
~Betti 19-09-2007 22:10
Przeciez Asia dobrze zagrala wiec co mowisz ze nie funkcjonuje :) Asiu ladnie zagrlaas i pozdrawiam wszystkie zawodniczki
~Marian Elektryk z Grządek Dolnych kolo remizy 19-09-2007 22:27
powiem tak meczu niewidziałem ale w domu to sie cieszyłem jak mały Wojtek paczką słoneczniku.A sam ze szczęscia to kobite złapałem do tanca i polecieliśmy na potupaje do remizy. Muza była dobra w ch...........jjjj. :D ooooooooo M.... :)
~kucyk pony:))) 19-09-2007 22:29
nnononono Maliczkiewicz pokazałas klase juz 2 mecz z rzedu super!!! super gratulacje oby tak dalej
~xyz 19-09-2007 22:29
Bylem na meczu i co widze!!!Dziewczyny sa bardzo zzyte i widac,ze jest fajna atmosfera a jeszcze jedna drugiej kibicuje i jest to super!!!!Zdrowka i caluski dla Sliwy...jestem twoim FANEM:)
~kucyk pony:) 19-09-2007 22:31
a i wreszcie zdjecie bramkarek w akcji :)
~Koks2 19-09-2007 23:03
No prawe skrzydło rzeczywiście dno. Marzena weszła jak zwykle z cięzko obrażona mną i jak zwykle w obronie nie istniała. Co się dzieje z tą dziewczyną? To była zmienniczka słynnej Młot! Kiedyś nawet wkońcówce mecz nam wygrała.A teraz? Cień zawodniczki. Marzena – więcej wiary w siebie i mniej obrażania!
~wierny kibic 20-09-2007 8:35
co wy piszecie!!!jak ta dziewczyn ma sie nie dolowac jak czyta ze skrzydlo to dno?Marzena wiecej pewnosci w siebie i nie przejmuj sie takimi komentarzami!pozdrowienia dla dziewczyn i podziekowania za kocertowa gre! :)
~Po meczu 20-09-2007 8:44
Jest dużo lepiej z grą zespołu. Jako malkontent martwię się jednak dużą ilośią niepotrzebnych strat piłki i panującym bałaganem w grze. Szkoda, że Wąs tyle uwagi poświęca na samopromocję przed publicznością a nie na uspokojenie gry zespołu w momentach trudnych.
~LECHU 20-09-2007 9:51
Gratulacje!Tak trzymać!Do ,,Zgody,, z wiarą we własne umiejętności i zwyciestwo! Marta – mam nadzieję, że ,,kampania,, nie przeszkodzi Ci zachować dotychczasową świetną formę formę boiskową i nie pozbawi chęci kontaktu z przyjaznymi Ci osobami...Pozdrawiam! Powodzenia!
~Mrozik 20-09-2007 12:27
Brawo Marcia 8 rzucona jak twój numer na koszulce :D :*
~Witek z ząbek Malych 20-09-2007 17:27
Ja tam zawsze tyle co bramek strzeliłem to w ten sam dzien tyle piw wypiłem, a nie tam takie tam. A ty "Koks2" to niebądz taki wiracha bo co ty sie chyba mało znasz na piłce ręcznej. heheheh heheheh heheheh
~Kolega z ..... 20-09-2007 18:09
Nie rouzmiem tego ze wy sie czepiacie jak ktos wygrywa rozumiem jak by dostaly baty czy cos ale jak dizewczyny wygrywaja to pochwalcie je. Marzena nie przejmuj sie tym gosciami na gorze rob swoje w koncu zacznie wychodzic
~mlody kibic 20-09-2007 18:57
ja rozumiem ze zwyciezców sie nie ocenia ale gra w meczu nie byla idealna dlatego tez kilka slow krytki nikomu nie zaszkodzi, bo poza tym ze doswiadczone zawodniczki takie jak marta oreszczuk potwierdzily swoja klase to inne jak Pani Jez juz nieco mniej, uwazam ze moze pomagac druzynie po to w niej jest ale zamiast wprowadzac spokój, robi cos wrecz przeciwnego dlatego teraz w gestii trenera lezy aby uporzadkowac to co sie dzieje na boisku by gra wygladala jeszcze lepiej a druzyny takie jak chorzów byly pokonywane w odpowiednim stylu, bo apetyty nie tylko kibiców sa w tym sezonie dosyc wysokie, gratuluje wygranej
~do mlodego kibica 20-09-2007 19:36
Chyba byles na innym meczu,bo z tego co ja widzialem ,to wlasnie K.Jez wprowadzala spokoj i opanowanie i wlasnie dlatego wygralismy:)
~Do Witek z zabek malych 20-09-2007 19:57
powodzenia kolego:D widac ze ty doskonale sie znasz na szczypiorniaku!!
~odp. do młodego kibica 21-09-2007 8:46
Kasia J. uspokaja grę, ale z przyczyny innej. Ona nie nadąża za młodymi. Może należy więcej grać młodzieżowym reprezentantkom Polski. Kasia powinna zająć szkoleniem. Na pewno będzielepszym trenerem
~mlody kibic 21-09-2007 9:27
jezeli najbardziej doswiadczona zawodniczka jaka niewatpliwie jes pani Jez w meczu z takim przeciwnikem jak chorzów gubi w ataku 5–6 pilek w kazdej polwie do tego dochodza 4 min kary to wybacz ale spokoju to nie wprowadza, swoja wiedze i umietnosci moze przekazac innym zawodniczkom mlodym duzo bardziej perspektywicznym,
~Witek z zabek malych do mlody kibic 21-09-2007 11:33
Co ty wiesz o piłce ręcznej kolego jak ja grałem w 56 na skrzydle w Cieplicach niebyło na mnie leszcz a ty tu tak sie wymądrzasz pewnie w domu grasz jedynie w szachy.
~mlody kibic do Witek z zabek malych 21-09-2007 11:59
nie wiem jeszcze tyle ile bym chcial wiedziec, ale skoro ty byles gwiazda w 56 to pewnie jestes ekspertem, ja niestety za takiego sie nie uwazam i pisze to co mysle, poza tym nie mam ochoty sie klucic z nikim bo nie ma o co,
~obserwator 21-09-2007 12:04
Gdyby p.Jez miała trochę ambicji sama by zrezygnowała sama kasa to mało.Dajmy szansę młodym mistrzyniom one kiedyś muszą sie ogrywać.
~dlaczego? 21-09-2007 14:36
Dlaczego trener Wąs nie daje grać takim talentom jak Kocelka, Dąbrowska, Kobzar, Odrowska. Jeżeli w takich meczach jak ze Słupskiem wpuszcza ich na 15 minut to śmiech na sali. W meczu z Chorzowem nie było lepiej.
~Luordes 21-09-2007 17:32
bo w takich meczach gdzie stawka jest wazna musza grac zawodniczki ktore maja pojecie jak wygrac mecz, jezeli wpuscimy sma mlodziez to mecz z gory bedzie przegrany a przeciez nie o to chodzi. Mlode dziewczyny musza grac u boku doswiaczenia!!
~starsza Lambert 26-09-2007 8:20
Brawo dla calej ekipy jelonki za wynik!!! Niestety ale moj team przegral i powoli robi sie nerwowo!!! Trzymam kciuki za kolejne spotkania i do zobaczyska w grudniu :)) Ps. A teraz na antenie radia Evreux specjalne pozdrowienia dla Skarba #8 and company!!!!! Yeeeeaaahhh!!! 2days!!! "Baby can You listen to me!!!!!!!!" Ps. Paris kawe prosze z mleczkiem ;)) BUZIOLE KREJZOOOLE!!!!!!
~jesuuuuuuuu 1-10-2007 12:55
Kaśka 55... jaka ty jestes brzydka, stara. Z tej wredoty twojej i obłudy pomarszczona jestes tak ze szok. Idz juz na emeryture. Moze i jestes dobra w tym co robisz ale przestaniesz chociaz straszyc ludzi wygladem i smiechem