Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8510
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Plac Piastowski słodki jak miód

Sobota, 4 września 2010, 14:39
Aktualizacja: Niedziela, 5 września 2010, 7:34
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Plac Piastowski słodki jak miód
Fot. gabi
Już po raz XI mieszkańcy Jeleniej Góry będą mogli uczestniczyć w Międzynarodowych Warsztatach Pszczelarskich. Do Cieplic zjechali się pszczelarze z całej Polski, a także goście z Niemiec, Czech, Ukrainy i Danii. W ten weekend Plac Piastowski zamieni się w jedną wielką pasiekę, w której kupić będzie można najróżniejszy miód i wyroby pszczelarskie.

Nie zabraknie także napitków na bazie miodu. Każdy będzie mógł spróbować dowolnego rodzaju miodu i zdecydować, który najbardziej mu smakuje. Od godziny 10:00 uczestniczyć można było w targach produktów pszczelarskich i sprzętu niezbędnego do wyrobu miodu. Na stoiskach można było kupić dosłownie wszystko od uli, maszyn do odwirowywania, poprzez zakrętki, naklejki, słoiki i butelki. Wielu wystawców sprzedawało także kosmetyki na bazie miodu.

Organizatorzy zaplanowali także wiele pokazów. Związek Pszczelarzy w Jeleniej Górze co roku organizuje akcję pn. „ I ty możesz zostać pszczelarzem”. Działania mają na celu zachęcić młodych ludzi do zainteresowania się hodowlą pszczół. Tylko w sobotę i niedzielę będzie można obejrzeć pokaz miodobrania, prezentację żywej pszczoły i niezmiernie ciekawe ule inhalacyjne. Atrakcje dla dzieci przygotowała Straż Miejska. Były to m.in.: konkurs plastyczny, skakania na skakance oraz wokalny. Na sam koniec sobotniego dnia zaplanowano występ zespołów folklorystycznych. Imprezę prowadzi Olgierd Poniźnik, konferansjer i jednocześnie burmistrz Gryfowa Śląskiego.

Jutrzejszy dzień rozpocznie się tradycyjnie- mszą świętą w intencji pszczelarzy. Od 10-30 do 11:00 odbędzie się uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych przy akompaniamencie orkiestry dętej. Następnie na Placu Piastowskim orkiestra zagra godzinny koncert, a po niej wystąpią zespoły folklorystyczne. Nie zabraknie konkursów dla najmłodszych. Wszyscy, którzy w sobotę nie zdążyli kupić wyrobów z miodu lub ekologicznych chlebów, wędlin oraz dekoracji do domu, będą mogli zrobić to już jutro.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group