Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 11796
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mistrzostwa Polski: Pięć medali jeleniogórskich badmintonistów

Poniedziałek, 18 grudnia 2017, 19:19
Aktualizacja: 19:21
Autor: MDvR
Mistrzostwa Polski: Pięć medali jeleniogórskich badmintonistów
Fot. użyczone
W miniony weekend badmintoniści KS Chojnik Jelenia Góra rywalizowali w mistrzostwach Polski w kategoriach: młodzik młodszy – Weronika Niemiec, Maja Grzanka i Michał Górniak, młodzik – Radosław Iberszer, Kacper Górniak oraz Piotr Heinke, junior młodszy – Otylia Potkańska, Gabriela Sokołówska, Karolina Szubert i Łukasz Cimosz, junior – Piotr Gajda oraz młodzieżowiec – Oliwia Socha, Agata Gościło, Marcin Nowak i Jędrzej Nowak.

Kategorie młodzika młodszego i juniora walczyły w Kępnie natomiast młodzika, juniora młodszego oraz młodzieżowca w Lubinie. Były to bardzo udane mistrzostwa dla jeleniogórzan podczas których zdobyliśmy pięć medali. Podwójne mistrzostwo Polski do swojej kolekcji dorzuciła Oliwia Socha, zdobywając złoto w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej z Katarzyną Kutachą (UKS Start Widełka). W tej samej kategorii srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski zdobył w grze podwójnej Marcin Nowak w parze z Mateuszem Danielakiem (KKS Ruch Piotrków Tryb.).

Kolejny swój medal zdobyła Karolina Szubert w grze pojedynczej stając w Lubinie na najniższym stopniu podium. Piąty medal dla jeleniogórzan również brązowy zdobył w grze podwójnej Piotr Gajda występując w parze z Norbertem Świerkiem (UKS Aktywna Piątka Przemyśl).

- Bardzo cieszymy się z udanego zakończenia sezonu. 5 medali to świetny wynik, a gdyby nie kontuzja Łukasza Cimosza, który w meczu II rundy doznał urazu mogłoby być ich więcej. Dla Oliwi, Marcina i Karoliny to kolejne medale z mistrzostw Polski dlatego bardzo cieszymy się, że do grona jeleniogórskich medalistów dołączył Piotr Gajda, zdobywając swój pierwszy medal i wierzymy, że nie ostatni. Serdecznie gratulujemy medalistom oraz pozostałym naszym zawodnikom, którzy przez cały rok walczyli na arenie krajowej zdobywając wysokie wyniki – skomentowali trenerzy jeleniogórskiego KS Chojnik Adam Cimosz i Adam Słomka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
386
Jest nowy
8%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group