Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 13027
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pasowanie w Dwójce

Sobota, 5 października 2019, 6:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 października 2019, 8:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pasowanie w Dwójce
Fot. Przemek Kaczałko
W szeregi uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Chrobrego oficjalnie wstąpili pierwszoklasiści, którzy wczoraj (4 października 2019 r.) wzięli udział w uroczystym pasowaniu. Dziewczynki i chłopcy są już pełnoprawnymi uczniami placówki przy ul. Armii Krajowej w Jeleniej Górze.
Bolesław to był wielki i mądry król, swój przydomek Chrobry zyskał dzięki wielkiej odwadze, dzielności i niezłomności. Był wielkim mężem stanu, władcą sprawiedliwym. Wy, uczniowie Dwójki również starajcie się być tacy "chrobrzy" - dzielni, odważni, odpowiedzialni i roztropni. Bądźcie godni miana ucznia Dwójki - mówiła do najmłodszych członków społeczności SP 2 dyrektor Beata Kozyra.

W trakcie uroczystości dumni rodzice z podziwem patrzyli na swoje pociechy, które po edukacji przedszkolnej, wchodzą w nowy świat zgłębiania wiedzy i nabywania umiejętności.

Podczas wydarzenia zaprezentowała się grupa taneczna Grzegorza Gigiela, były przemówienia dyrektorki, zastępcy prezydenta miasta oraz naczelnika Wydziału Edukacji. W końcu przyszedł czas na ślubowanie pierwszoklasistów oraz pasowanie. Najpierw młodzi uczniowie musieli jednak zdać tradycyjny "egzamin" Dwójki - odpowiedzieć na kilka pytań starszych kolegów i koleżanek. Na zakończenie każda z czterech klas zaprezentowała, czego nauczyła się przez pierwszy miesiąc.

Twoja reakcja na artykuł?

9
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
13%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
3
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group