Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2483
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Parkrun. Jak urodziny, to w biegu

Niedziela, 10 lipca 2016, 8:36
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 lipca 2016, 6:52
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Parkrun. Jak urodziny, to w biegu
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotę (9.07) w cieplickim Parku Norweskim miłośnicy aktywnego trybu życia spotkali się, by uczcić pierwsze urodziny międzynarodowej inicjatywy Parkrun na terenie Jeleniej Góry. W jubileuszowym biegu wzięło udział ok. 50 osób. Potem był czas na słodkiego szampana i tort.

Pierwszy bieg w ramach międzynarodowej akcji mającej duże tradycje odbył się w parku na Wzgórzu Kościuszki. To tam w czerwcu Marcin Bednarek wraz z przyjaciółmi zainicjował akcję, dzięki której każdy ma okazję przebiec dystans 5 km z pomiarem czasu, zupełnie za darmo. - W pierwszy biegu wzięło udział czterech lub pięciu uczestników, dzisiaj mamy 50. To jest zabawa, ale i integracja. Robimy imprezę sami dla siebie, kto nie biega, może pomóc w organizacji – powiedział Marcin Bednarek.

Parkrun ma już kilkanaście lat i zaczął się w Londynie. W Polsce został zainicjowany w Trójmieście w 2008 roku, a obecnie Jelenia Góra jest jednym z 30 miast w kraju, gdzie bieg się odbywa. Jak mówią organizatorzy, zdarza się, że osoby z zagranicy przebywające w naszej okolicy dowiadują się, że jest parkrun i chętnie uczestniczą, poznając uroki karkonoskich parków.

- Na przyszłość chcemy już utrzymać bieg w stałej lokalizacji. Park Norweski najbardziej nam odpowiada: jest świetna nawierzchnia, są piękne warunki. Spodziewamy się jeszcze większej frekwencji i lepszych wyników – dodał inicjator Parkrun w Jeleniej Górze.

Chętni mogą dołączyć w każdej chwili. Biegi z bezpłatnym pomiarem czasu na dystansie 5 kilometrów odbywają się w każdą sobotę o godz. 9:00. Wśród sportowców-amatorów są zarówno dzieci, jak i seniorzy. Każdy biegnie w swoim tempie i nie jest tu ważne, kto osiągnie najlepszy czas. To właśnie regularność została nagrodzona przy okazji urodzin – najczęściej startujący stanęli na podium otrzymując upominki od sponsorów. Uczestnicy jubileuszowego biegu wzięli też udział w loterii z nagrodami. Ci, którzy przybyli z dziećmi, na czas biegu, mieli zapewnioną opiekę nad swoimi maluchami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group