Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 10785
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Owacja na stojąco

Wtorek, 5 października 2021, 10:20
Aktualizacja: 10:43
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Owacja na stojąco
Fot. Przemek Kaczałko
Trzeci dzień Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych za nami. Tym razem licznie zgromadzeni widzowie obejrzeli drugą część Domu Lalki w wykonaniu Teatru Komedia z Warszawy.
„Dom lalki”. Część 2.” jest wspaniałą intelektualną przygodą na najwyższym poziomie teatralnej kreacji. Jest też bezkompromisową intelektualną wiwisekcją rzeczywistości opartej na patriarchalnym paradygmacie organizacji naszego świata. Jednak przede wszystkim jest wciągającą opowieścią o nas, o ludziach. Naszych uczuciach, emocjach, pragnieniach i potrzebach. I ograniczeniach. Narzuconych przez społeczeństwo i konwencjonalne przyporządkowanie ról, ale i narzuconych sobie przez nas samych. Ta, momentami bardzo zabawna, wręcz komediowa i uroczo prowokacyjna w warstwie językowej, sztuka, potrafi jednocześnie przejmująco stymulować najgłębsze pokłady naszych emocji i uczuć - podkreślają organizatorzy.

Tradycyjnie, po spektaklu odbyło się spotkanie z aktorami, które poprowadziła Urszula Liksztet. Artyści (w tym debiutująca w Teatrze Komedia Paulina Komenda) usłyszeli wiele ciepłych słów, byli wynagrodzeni owacją na stojąco, a sami aktorzy również byli wdzięczni jeleniogórskiej publiczności za wspaniały odbiór sztuki. Warto dodać, że była to dopiero siódma prezentacja Domu Lalki. Cz. 2, a pierwsza poza Warszawą.

„Dom Lalki.” Część 2 – Teatr Komedia Warszawa
Autor: Lucas Hnath
Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Tomasz Dutkiewicz
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Występują: Agnieszka Warchulska, Maria Pakulnis, Paulina Komenda, Jan Wieczorkowski.

We wtorek (5.10, godz. 19:00) kolejny spektakl - tym razem "Zimowla" w wykonaniu Teatru im. Juliusza Słowackiego z Krakowa.

Twoja reakcja na artykuł?

21
78%
Cieszy
1
4%
Hahaha
2
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group