Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7709
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oto nasze Firmy Roku 2015

Czwartek, 14 stycznia 2016, 7:45
Aktualizacja: Piątek, 15 stycznia 2016, 8:52
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Oto nasze Firmy Roku 2015
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Już po raz szósty prezydent Marcin Zawiła nagrodził jeleniogórskie firmy, które w minionym roku wyróżniły się spośród innych. Tym razem statuetki trafiły do Uzdrowiska Cieplice, ALVI Polska w Jeleniej Górze, a także Soft Solution Limited Oddział w Polsce. Natomiast nagrodzoną organizacją pozarządową został Karkonoski Klub Sportowy Jelenia Góra. Czym wyróżnieni zasłużyli na te honory?

Uzdrowisko Cieplice – Grupa PGU to dynamicznie rozwijająca się spółka uzdrowiskowa, która wyniku wieloletnich prac modernizacyjnych posiada nowoczesną bazę hotelową i zabiegową. W ofercie znajduje się 60 rodzajów zabiegów leczniczych. W oparciu o wykorzystanie unikatowych leczniczych wód termalnych leczone są: schorzenia narządu ruchu, choroby dróg moczowych i nerek oraz choroby oczu - jako jedyne uzdrowisko w Polsce. Do dyspozycji gości jest 630 miejsc w pokojach 1, 2 i 3-osobowych oraz w apartamentach. W zakresie świadczeń zdrowotnych spółka realizuje kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz w formie komercyjnej dla gości krajowych i zagranicznych. Wysoką jakość świadczonych usług potwierdza certyfikat jakości ISO 9001.Cieplicki kurort jest najstarszym uzdrowiskiem w Polsce - leczenie balneologiczne prowadzone jest nieprzerwanie od 1281 r.

- To dla nas miłe zaskoczenie, ale i podsumowanie naszej ciężkiej pracy, bo w 2015 r. za 14 mln zł zmodernizowaliśmy „Długi Dom” i stworzyliśmy nowoczesny hotel uzdrowiskowy z prawie setką miejsc o wysokim standardzie, bazą zabiegową, elegancką restauracją dla gości oraz salą konferencyjną – mówi Robert Moskwa, dyrektor spółki "Uzdrowisko Cieplice" - Grupa PG. – Więc uzdrowisko Cieplice jest na etapie dynamicznego rozwoju, a i sporo jeszcze przed nami. Mamy plany, by do 2020 roku zrobić sztandarową inwestycję – nowy obiekt hotelowy przyłączony do Domu Zdrojowego wraz z kompleksem basenowym i zabiegowym. Mamy już koncepcję przygotowana przez biuro architektoniczne oraz projekt, a teraz trwają przymiarki do spięcia tego finansowo. Mam nadzieję, że w tym roku dla tej inwestycji uruchomi się zielone światło – dodaje Robert Moskwa.

Drugą z wyróżnionych firm jest ALVI Polska sp. z o.o. w Jeleniej Górze, która swoją działalność rozpoczęła w 1993 roku. W 1999 roku firma wybudowała nowy zakład produkcyjny w Jeleniej Górze, a zajmuje się produkcją artykułów dla dzieci i niemowląt. Przede wszystkim są to: śpiworki, pościel, materace, kołyski oraz łóżeczka.

- Nie spodziewałem się, że spośród tak wielu firm, które działają na jeleniogórskim rynku, taka mała nasza „firemka” zostanie wyróżniona – mówi Piotr Bagrowski, dyrektor zarządzający ALVI POLSKA Sp. z o.o. – Obecnie zatrudniamy 120 osób i z roku na rok zwiększamy liczbę pracowników. W tym roku złożyliśmy wniosek o wydanie warunków zabudowy na kolejną halę produkcyjno-magazynową, która powstanie przy ul. Karola Miarki. I ta rozbudowa będzie wiązała się z zatrudnieniem kolejnych osób – dodał Piotr Bagrowski.
Firma wielokrotnie była wyróżniana nagrodami „Gazele Biznesu” i „Skrzydła Biznesu”. W 2012 roku Spółka znalazła się na 99 miejscu dolnośląskiej regionalnej listy Diamentów Forbsa, czyli przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość. W ubiegłym roku ALVI POLSKA Sp. z o.o. od Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Jeleniogórskim otrzymała zaszczytną, główną nagrodę „Pracodawca – Organizator Rehabilitacji Zawodowej i Bezpiecznej Pracy”.

Firma Soft Solutions została założona 1983 w roku w Wakefield w Wielkiej Brytanii. W roku 2001 otwarto w Jeleniej Górze jej polski oddział, który zatrudnia wysokiej klasy programistów, którzy tworzą oprogramowanie w zakresie: zarządzania gospodarką remontową oraz serwisem naprawczym urządzeń, kontroli inteligentnych budynków czy wspomagania serwisu przez urządzenia mobilne. Z rozwiązań Soft Solutions korzystają firmy i samorządy w kilkudziesięciu krajach świata na wszystkich kontynentach. W ostatnich latach rozwój firmy stał się szczególnie dynamiczny dzięki pojawieniu się nowych sektorów wykorzystujących oprogramowanie firmy.

Sztandarowym wdrożeniem ostatnich lat jest system działający w jednym z największych i najnowocześniejszych szpitali w Australii - Fiona Stanley Hospital w Perth. W jeleniogórskim oddziale pracuje 10 specjalistów i firma ciągle poszukuje nowych pracowników. – Jaki jest przepis na taki sukces? Odwaga. Trzeba się odważyć i wierzyć, że się uda. Bo jeśli chodzi o moce intelektualne, to niczego w regionie nam nie brakuje – mówił Artur Żurek, dyrektor ds. rozwoju produktu SOFT SOLUTION Limited Oddział w Polsce.
Na swój sukces ciężko też pracował Karkonoski Klub Sportowy Jelenia Góra, który rozpoczął działalność w 2003 roku. Głównymi celami statutowymi klubu jest upowszechnianie kultury fizycznej w dyscyplinie piłka nożna, działalność charytatywna na rzecz społeczeństwa jeleniogórskiego i wolontariat. Pierwszą siedzibą klubu był stadion przy ul. Podchorążych w Jeleniej Górze, na którym oprócz codziennego szkolenia odbyło się wiele imprez o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Od 2009 roku klub funkcjonuje w Parku Paulinum, gdzie samodzielnie zbudował dwa boiska piłkarskie. Pierwszym prezesem klubu był Zbigniew Ładzińskim (obecnie jest prezesem honorowym), po nim funkcję prezesa przejął Andrzej Szustak.

- Rocznie trenujemy około 200 dzieci w ośmiu grupach szkoleniowych, zaczynając od czterolatków, a kończąc na kilkunastolatkach – mówi Andrzej Szustak, prezes Karkonoskiego Klubu Sportowego Jelenia Góra. – To, co robimy sprawia nam ogromną radość i satysfakcję – dodał prezes.

KKS Jelenia Góra w planach ma rozbudowę i stworzenie nowoczesnej bazy sportowej, która przyczyni się do ubiegania się o status Młodzieżowego Ośrodka Piłkarskiego. Projekt przewiduje powstanie dwóch pełnowymiarowych boisk, w tym jednego ze sztucznym oświetleniem oraz kompleksu małych boisk do tzw. mini gier.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group