Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 5392
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Oszuści wyłudzają pieniądze od seniorów

Poniedziałek, 16 lipca 2018, 22:04
Aktualizacja: 22:08
Autor: 112
Policjanci Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zostali powiadomieni przez 91–letniego mężczyznę o oszustwie na jego szkodę. Do pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna, podał się za adwokata i powiadomił go, że jego wnuczka spowodowała wypadek, w którym jest ciężko ranna osoba i potrzebne są pieniądze.

W celu załatwienia formalności i uniknięcia zatrzymania wnuczki należy wpłacić kaucję. W związku z tym, pokrzywdzony, przekazał w umówionym miejscu oszustowi kilkanaście tysięcy złotych.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia proszone są o kontakt z Policją bezpośrednio pod numer 75/ 75-20-145, bądź na numer alarmowy Policji 997.

Policja ostrzega przed takimi telefonami. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów, osób podających się za pracowników różnych instytucji lub innych podejrzanie zachowujących się osób. Za każdym razem oddzwonić do krewnego na znany numer. Skontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia.
O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod nr 997 lub 112.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group