Środa, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 8629
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Oszuści wyłudzacze za kratkami

Sobota, 17 maja 2008, 8:28
Aktualizacja: 8:29
Autor: TEJO
Nawet do 8 lat więzienia grozi trzem mężczyznom zatrzymanym na próbie wyłudzenia kredytu na zakup laptopa w systemie sprzedaży ratalnej. Zatrzymani mężczyźni działali w zorganizowanej grupie. Dwóch z nich zostało już tymczasowo aresztowanych, a jeden objęty dozorem policyjnym. U jednego przestępcy policja znalazła narkotyki.

Funkcjonariusze Sekcji do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 22, 27 i 38 lat podejrzanych o oszustwa.

Sprawcy działali w zorganizowanej grupie zajmującej się wyłudzeniami kredytów na zakup towarów w systemie sprzedaży ratalnej. Pomysłodawcą i organizatorem nielegalnego procederu był 27-letni jeleniogórzanin, fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach dostarczał 22-letni mieszkaniec gminy Jeżów Sudecki, a 38-latek był tzw. słupem.

– 13 maja cała trójka przyszła do jednego ze sklepów komputerowych z zamiarem wyłudzenia kredytu na zakup laptopa w systemie sprzedaży ratalnej o wartości 3901, 32 zł. Kredytobiorcą był 38-letni mężczyzna. Jednak sprawcom nie udało się zrealizować zamierzonego celu z uwagi na zatrzymanie przez policjantów – informuje nadkom. Edyta Bagrowska, oficer prasowy policji.

Jak ustalili policjanci, kilka dni wcześniej 22-latek i 27-latek namówili swojego znajomego do wyłudzenia dwóch kredytów na zakup laptopów na raty. Funkcjonariusze w wyniku przeszukania samochodu, którym poruszali się oszuści znaleźli dodatkowo dwie umowy kredytowe wystawione na inne osoby. Jedna dotyczyła zakupu laptopa, a druga radioodtwarzacza. Ponadto 22-latek posiadał 55 działek amfetaminy.

Za popełnione przestępstwa sprawcom, grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 22-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Organizatorzy przestępczego procederu zostali już tymczasowo aresztowani, a 38-letni, tzw. „słup” został objęty dozorem policyjnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
972
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group