Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 5649
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Osiedle Orle i okolice bez wody (Aktualizacja)

Środa, 25 listopada 2015, 9:11
Aktualizacja: 14:14
Autor: Przemek Kaczałko/SM
Jelenia Góra: Osiedle Orle i okolice bez wody (Aktualizacja)
Fot. SM
Dzisiaj (25.11) ok. godz. 3.00 pękła rura pod ul. Cieplicką (okolice sklepu Lidl). Wskutek awarii mieszkańcy Osiedla Orlego i ulic przyległych nie mają wody. Utrudnienia potrwają maksymalnie do godz. 14.00

- Wody wypływało tak dużo, że płynęła ulicą Cieplicką, Wita Stwosza i Rataja. Na moście, przy Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego utworzyło się potężne rozlewisko a część wody spłynęła uliczką pomiędzy budynki przy Rataja - informuje Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

- Ze względu na możliwość zapadnięcia się gruntu w okolicy wycieku, strażnicy zabezpieczali miejsce zdarzenia. O awarii powiadomiona została firma „Wodnik”. Ujemna temperatura spowodowała, że jezdnie gdzie płynęła woda były bardzo śliskie. Dyżurny SM przekazał tą informację do dyspozytora MPGK. Jezdnie zostały posypane solą i piaskiem - dodaje.

- W tym miejscu jest częściowo sieć poniemiecka, częściowo z lat 60. Będzie ona całkowicie wymieniania – mówi rzecznik spółki Wodnik Zbigniew Rzońca. - Awaria nie ma związku z budowanym rondem – zastrzega. Prace mają potrwać maksymalnie do godz. 14.00, ale możliwe, że krócej. Na miejscu są beczkowozy.

W wyniku nocnej awarii powstały duże kałuże, które następnie zamarzły – stwarzając dodatkowe niebezpieczeństwo. W godzinach nocnych kilkakrotnie MPGK i Wodnik posypywały te miejsca solanką.

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group