Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 2098
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ósemka na cenzurowanym

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 2 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 2 sierpnia 2006, 10:05
Autor: TEJO
Gwizdy dla ludzi którzy podjęli taką decyzję! Kto pomyślał o likwidowaniu kursów linii nr 8? Czym mają dojechać ludzie do pracy na godz. 6? – napisała do Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego pani Małgorzata. Dyrektor MZK Marek Woźniak tłumaczy to względami administracyjnymi.

Decyzja o zlikwidowaniu kilku kursów „ósemki” od 1 sierpnia wywołała sporo negatywnych reakcji pasażerów miejskiego przewoźnika.

– Informuję, że Miejski Zakład Komunikacyjny jest tylko wykonawcą usługi przewozowej zleceonej przez gminę Stara Kamienica, zgodnie z obowiązujacymi w tym zakresie przepisami ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym – ripostuje Marek Woźniak.
Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty w zakresie lokalnego transportu zbiorowego należy do zadań własnych gminy.

Dyrektor Woźniak dodaje, że zadanie to realizowało miasto Jelenia Góra, które podpisało Międzygminne Porozumienie Komunalne dotyczące komunikacji zbiorowej. Zostało to zlecone MZK, który obsługiwał linię nr 8 na trasie Jelenia Góra – Wojcieszyce. Gmina Stara Kamienica sfinansowała tę usługę tylko do końca lipca.
– Od dnia 1 sierpnia linia nr 8 nie powinna istnieć – zaznacza Marek Woźniak.

Dyrektor tłumaczy, że MZK ma na uwadze dobro swoich dotychczasowych pasażerów, w większości korzystających z biletów miesięcznych. Dlatego podjęto działania w celu utrzymania przynajmniej tych kursów, które umożliwiały dzieciom i młodzieży z Wojcieszyc dojazd i powrót do i ze szkół w Jeleniej Górze.

Z inicjatywy miejskiego przewoźnika doprowadzono do podpisania nowego porozumienia, które uprawnia MZK do utrzymania na linii nr 8 od dnia 1 sierpnia.
Przypomnijmy, że na wspomnianej trasie są tylko cztery kursy w dni robocze oraz trzy kursów w soboty, niedziele i święta.

Jak zapewnił MZK obsługę komunikacyjną Wojcieszyc w pozostałych porach dnia zabezpiecza gmina Stara Kamienica. Kursują tam także autobusy innego przewoźnika.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~rys 2-08-2006 12:56
ale bajzel.Czym ta kobieta ma dostac sie pracy?Tylko w tym kraju tak moze byc.
~rad 2-08-2006 18:44
linia nr.8 nawet o 22-30 była wypełniona po brzegi więc co tu mówić o porozumieniu,gdy to się po porostu musi opłacać. Ciekawe czy w związku z likwidacją WIĘKSZOŚCI kursów bilety misięczne mają PROPORCJONALNIE niższą cenę. [Linia pks Jelenia Góra-Chromiec też została zlikwidowana- pozdrowienia dla mieszkańców gminy Stara Kamiennica-spacery dają dużo zdrowia-szkodatylko że nikt nie zadbał abyście mieli chodnikibo w całej gminie niema chyba ani jednego-serdeczne współczucia]
~niko 2-08-2006 19:37
podobno KRYCHA będzie tam jeździć.
~D3 KORAL 2-08-2006 20:32
Do roboty. Szansa dla prywatnych przewoźników ;D
~M. 3-08-2006 12:16
Dlaczego my Jeleniogórzanie mamy płacić za innych, chcą jeżdzić niech płacą za darmo nic nie ma, od 1 sierpnia jeździ tam KRUCHA więc czego narzekają, z rozkłau jazdy widać że jest więcej kursów, tylko że tam nie żadnych zniżek i za bilet trzeba płacić pełną kwotę a to nie wszystkim się podoba!!!
~J. 3-08-2006 22:46
A jak ma się im to podobać, skoro większość ludzi z małych miejscowwości nie należy do najbogatszych? Ledwo wiążą koniec z końcem więc nie ma się co dziwić, że dla nich każdy zaoszczędzony grosz jest ważny.
~mf 4-08-2006 9:42
do M. niebawem jak sie wladza zmieni wam obetna kursy i ja sie bede smial <hahaha>
~strzegor 8-08-2006 7:42
Frekwencja na 8 jest niska, więc nie ma co narzekać na MZK. Albo gmina dopłacie albo będzie tyle kursów. nie można wymusić na przewoźniku wożenia powietrz chyba, że ktoś chce za nie płacić

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group