Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2701
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Ósemka na cenzurowanym

Środa, 2 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 2 sierpnia 2006, 10:05
Autor: TEJO
Gwizdy dla ludzi którzy podjęli taką decyzję! Kto pomyślał o likwidowaniu kursów linii nr 8? Czym mają dojechać ludzie do pracy na godz. 6? – napisała do Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego pani Małgorzata. Dyrektor MZK Marek Woźniak tłumaczy to względami administracyjnymi.

Decyzja o zlikwidowaniu kilku kursów „ósemki” od 1 sierpnia wywołała sporo negatywnych reakcji pasażerów miejskiego przewoźnika.

– Informuję, że Miejski Zakład Komunikacyjny jest tylko wykonawcą usługi przewozowej zleceonej przez gminę Stara Kamienica, zgodnie z obowiązujacymi w tym zakresie przepisami ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym – ripostuje Marek Woźniak.
Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty w zakresie lokalnego transportu zbiorowego należy do zadań własnych gminy.

Dyrektor Woźniak dodaje, że zadanie to realizowało miasto Jelenia Góra, które podpisało Międzygminne Porozumienie Komunalne dotyczące komunikacji zbiorowej. Zostało to zlecone MZK, który obsługiwał linię nr 8 na trasie Jelenia Góra – Wojcieszyce. Gmina Stara Kamienica sfinansowała tę usługę tylko do końca lipca.
– Od dnia 1 sierpnia linia nr 8 nie powinna istnieć – zaznacza Marek Woźniak.

Dyrektor tłumaczy, że MZK ma na uwadze dobro swoich dotychczasowych pasażerów, w większości korzystających z biletów miesięcznych. Dlatego podjęto działania w celu utrzymania przynajmniej tych kursów, które umożliwiały dzieciom i młodzieży z Wojcieszyc dojazd i powrót do i ze szkół w Jeleniej Górze.

Z inicjatywy miejskiego przewoźnika doprowadzono do podpisania nowego porozumienia, które uprawnia MZK do utrzymania na linii nr 8 od dnia 1 sierpnia.
Przypomnijmy, że na wspomnianej trasie są tylko cztery kursy w dni robocze oraz trzy kursów w soboty, niedziele i święta.

Jak zapewnił MZK obsługę komunikacyjną Wojcieszyc w pozostałych porach dnia zabezpiecza gmina Stara Kamienica. Kursują tam także autobusy innego przewoźnika.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group