Czwartek, 23 marca
Imieniny: Feliksa, Pelagii
Czytających: 8378
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ogrody Światła otwarte

Sobota, 30 października 2021, 5:59
Aktualizacja: 12:00
Autor: Mateusz Mykytyszyn/Zamek Książ
Wałbrzych: Ogrody Światła otwarte
Fot. Użyczone/Zamek Książ
Magiczne Ogrody Świateł zawitały do Książa już po raz trzeci, a do Palmiarni drugi raz. Od piątku (29.10) aż do 28 lutego przyszłego roku Dziedziniec Honorowy, francuskie ogrody tarasowe, a po raz pierwszy także taras północne oraz Ganek Muszkieterów na Zamku Dolnym zamienią się w codzienny, zachwycający spektakl wielokolorowych iluminacji. W tym roku Książ oferuje dwa razy dłuższą trasę oraz dwa razy więcej atrakcji.

Ogrody Świateł, które uruchomiono w Zamku Książ po raz pierwszy jesienią 2019 r., okazały się turystycznym hitem i przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. W ubiegłym roku inicjatywy nie zastopowała nawet globalna pandemia, a atrakcyjna oferta świetlnego spektaklu dla całych rodzin, gdy inne atrakcje pozostawały nieczynne, tylko zyskała na popularności. Od tego weekendu bogato oświetlone rośliny i liczne świetlne instalacje po raz kolejny zamieniły Książ i Palmiarnię w czarodziejską krainę. Książęcy bal, królewskie pawie, a także fontanny światła to iluminacje, które można podziwiać na tarasach od strony południowej i zachodniej. Na turystów czeka też wyjątkowa niespodzianka. W stosunku do lat minionych przestrzenie ogrodowe dedykowane świetlnym atrakcjom zostały zwiększone o 150 procent. Uruchomiono dodatkowo tarasy północne, gdzie spektakl arystokratycznej rezydencji przemienia się w "Średniowieczny Książ". Czekają tam rycerze, tarcze, pochodnie, zjawy oraz nowa animacja - turniej rycerski.

Rodziny z dziećmi ucieszą się zapewne ze zwiększenia powierzchni Ogrodów Światła w Palmiarni. To tu powstał kolorowy świat egzotycznych zwierząt (oczywiście świetlnych!)- nie zabrakło żółwi, barwnych rybek, papug, małp, ale także flamingów, wieloryba, krokodyla i 4-metrowej żyrafy. Wydarzenie obejmuje zarówno ogrody, jak i wnętrza palmiarni, które zyskały dodatkowe dekoracje.

Wszystkie iluminacje w Ogrodach Światła Zamku Książ i Palmiarni są ofertą sezonową. Zostały wykonane indywidualnie pod specyfikę obiektów i z uszanowaniem ich historycznego charakteru i zabytkowej architektury.

Twoja reakcja na artykuł?

8
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
760
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group