Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 17021
Zalogowanych: 84
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Ogłoszono przetarg na budowę domów dziecka

Piątek, 5 sierpnia 2022, 8:02
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Ogłoszono przetarg na budowę domów dziecka
Fot. Starostwo Powiatowe/wizualizacja
Starostwo Powiatowe ogłosiło przetarg na budowę trzech placówek opiekuńczo-wychowawczych przy Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szklarskiej Porębie wraz z infrastrukturą uzupełniającą. Termin składania ofert to 17 sierpnia.

Przedmiotem zamówienia jest budowa w formule zaprojektuj i wybuduj trzech budynków wolnostojących, trzykondygnacyjnych o powierzchni 920 metrów kwadratowych każdy wraz z infrastrukturą towarzyszącą (parkingi, droga pożarowa i plac przeciwpożarowy, nasadzenia). Efektem inwestycji będzie powstanie trzech placówek opiekuńczo – wychowawczych dla 42 dzieci w wieku 10 – 18 lat.

Budowa nowych, komfortowych domów dziecka w Szklarskiej Porębie ma być panaceum na występujący od pewnego czasu niedobór miejsc w placówkach opiekuńczo – wychowawczych na terenie powiatu. Samorząd chce aby w przyszłości nie dochodziło do sytuacji gdy dzieci z powiatu musiały być odsyłane w inne części kraju. Było to dla nich powodem do dodatkowej traumy.

Na realizację inwestycji mają być przeznaczone środki jakie powiat uzyska ze sprzedaży obiektów po zlikwidowanym Domu Wczasów Dziecięcych i Promocji Zdrowia. Dodatkowo na ten cel samorząd otrzymał dotację w wysokości 5 milionów złotych z rządowego programu „Polski Ład”.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
2
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Puste kościoły, mniej księży... Niedzielne msze raz w miesiącu?

Oddanych
głosów
963
Dobry pomysł
50%
To jest niedopuszczalne
33%
Nie mam zdania
17%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Co zmieni polska bomba atomowa?
Rozmowy Jelonki
Rezonans dla węża domowego już możliwy
 
Aktualności
Ruszyły Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia
 
Aktualności
Spotkanie pełne wspomnień o Jerzym Szmajdzińskim
 
Jelonka wczoraj
Złote rogi nad Kotliną
 
Pogoda
W weekend ponad 20 na plusie
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group