Środa, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 8809
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Odszedł Zenon Bucki

Poniedziałek, 21 listopada 2016, 9:09
Aktualizacja: Wtorek, 22 listopada 2016, 21:25
Autor: Danuta Mysłek
Jelenia Góra: Odszedł Zenon Bucki
Fot. Archiwum rodzinne
Ze smutkiem, już dziś możemy wspominać lek. med. Zenona Buckiego. Zmarł 18 listopada. Miał 72 lata. Pozostawił pogrążonych w smutku synów: Wojtka i Marka oraz przyjaciół. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 26 listopada o godzinie 13.00 na cmentarzu komunalnym przy ulicy Krośnieńskiej w Jeleniej Górze– Cieplicach.

W roku 1968 ukończył Akademię Medyczną we Wrocławiu, w tzw. międzyczasie uzyskał również specjalizację I stopnia z zakresu epidemiologii. Zapisał się, w kartach historii naszego terenu, w służbie - na rzecz poprawy poziomu jakości życia i zdrowia społeczności, wykonując profesjonalnie powierzone Mu zadania, przypisane kompetencyjnie Inspekcji Sanitarnej. A było, to można rzecz prawie przez całe Jego zawodowe życie (tj. w latach1970- 2009).

Pracował w różnych strukturach Inspekcji Sanitarnej, po dwu letnim stażu w Szpitalu w Gryfowie Śląskim związał się zawodowo już tylko z Inspekcją Sanitarną, która to stanowiła treść Jego życia.

W latach 1970 – 1978 pełnił funkcje Państwowego Terenowego Inspektora Sanitarnego a zarazem Dyrektora Terenowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lwówku Śląskim. Od 17 stycznia 1978 Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego i Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Jeleniej Górze. Następnie te same funkcję pełnił już w Oddziale Zamiejscowym Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej we Wrocławiu, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Jeleniej Górze, aż do czasu zwolnienia Go, już ze stanowiska asystenta w Dziale Epidemiologii, które piastował chyba niespełna rok.

Inspekcja Sanitarna – jej zadania były dla Niego najważniejszą w życiu formą spełniania się - miejscem realizowania pasji szczególnie tych z zakresu zagadnień związanych z epidemiologią. Fakt zwolnienia był dla Niego olbrzymim ciosem, z którym nie potrafił się pogodzić a zarazem i odnaleźć siebie w innej zawodowo roli.

Służył nam, jako społeczeństwu dobrze – po prostu znał zagadnienie i jeśli coś mówił lub robił, to w oparciu o wiedzę, której ogrom zabrał ze sobą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
972
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group