Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3328
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Odszedł Zenon Bucki

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 21 listopada 2016, 9:09
Aktualizacja: Wtorek, 22 listopada 2016, 21:25
Autor: Danuta Mysłek
Fot. Archiwum rodzinne
Ze smutkiem, już dziś możemy wspominać lek. med. Zenona Buckiego. Zmarł 18 listopada. Miał 72 lata. Pozostawił pogrążonych w smutku synów: Wojtka i Marka oraz przyjaciół. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 26 listopada o godzinie 13.00 na cmentarzu komunalnym przy ulicy Krośnieńskiej w Jeleniej Górze– Cieplicach.

W roku 1968 ukończył Akademię Medyczną we Wrocławiu, w tzw. międzyczasie uzyskał również specjalizację I stopnia z zakresu epidemiologii. Zapisał się, w kartach historii naszego terenu, w służbie - na rzecz poprawy poziomu jakości życia i zdrowia społeczności, wykonując profesjonalnie powierzone Mu zadania, przypisane kompetencyjnie Inspekcji Sanitarnej. A było, to można rzecz prawie przez całe Jego zawodowe życie (tj. w latach1970- 2009).

Pracował w różnych strukturach Inspekcji Sanitarnej, po dwu letnim stażu w Szpitalu w Gryfowie Śląskim związał się zawodowo już tylko z Inspekcją Sanitarną, która to stanowiła treść Jego życia.

W latach 1970 – 1978 pełnił funkcje Państwowego Terenowego Inspektora Sanitarnego a zarazem Dyrektora Terenowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lwówku Śląskim. Od 17 stycznia 1978 Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego i Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Jeleniej Górze. Następnie te same funkcję pełnił już w Oddziale Zamiejscowym Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej we Wrocławiu, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Jeleniej Górze, aż do czasu zwolnienia Go, już ze stanowiska asystenta w Dziale Epidemiologii, które piastował chyba niespełna rok.

Inspekcja Sanitarna – jej zadania były dla Niego najważniejszą w życiu formą spełniania się - miejscem realizowania pasji szczególnie tych z zakresu zagadnień związanych z epidemiologią. Fakt zwolnienia był dla Niego olbrzymim ciosem, z którym nie potrafił się pogodzić a zarazem i odnaleźć siebie w innej zawodowo roli.

Służył nam, jako społeczeństwu dobrze – po prostu znał zagadnienie i jeśli coś mówił lub robił, to w oparciu o wiedzę, której ogrom zabrał ze sobą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~NN 21-11-2016 10:14
Pozostał w naszej pamięci ..!.. ..!.. ..!..
~stało sie 21-11-2016 11:49
Szkoda ze nielojalna dyrektor Czyżewska go zwolniła......to samo ja czeka wg przysłowia kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada....
~KA 21-11-2016 12:05
ona przecież niejednemu zgotowała traumę alienacji z zadań ze zwolnieniami włącznie strach przed mądrzejszymi przyczyną zachowań takich miernot… Niech Spoczywa w Spokoju
~ 21-11-2016 12:11
Pozostanie w naszej pamięci
~smutek 21-11-2016 14:19
Miernoty 3RP w ramach czystości ideologicznej wykańczali uczciwych fachowców.Teraz wykanczają się nawzajem.I dociera do nich jakie bestialstwo i krzywdę robili innym.A prawy i wspaniały Zenon Bucki jest jednym z wielu tysięcy pokrzywdzonych przez hordy hunwejbinów.
~w temacie 21-11-2016 14:49
taka podłość wszędzie. Mam nadzieję, że takie panie dyrektor, jak to opisuje 12;05 skończą tak- jak na to zasłużyły. Za brak ELEMENTARNEJ przyzwoitości.
~Oburzony 21-11-2016 14:56
Co za bzdury wypisuje pewnie ta sama osoba! Mógłbym napisać wiele gorzkich słów o zmarłym ale ani miejsce ani czas!
~SSSSS 21-11-2016 15:08
Szkoda każdego człowieka , który odchodzi. O zmarłych przywykło się mówić tylko dobrze, zapominając że każdy człowiek ma też ciemniejsze strony, i nie zawsze w życiu jest kryształowy. O Panu Buckim , można powiedzieć i wiele dobrego ... ale też miał swoje ciemniejsze strony. Jako dyrektor , był co najmniej kontrowersyjny ..., a jego dyrektorstwo prezentowało styl mocno osadzony w latach 60-tych. Mimo transformacji nie zmieniał swojego dyrektorskiego zachowania ... , czasami trudnego do zrozumienia i akceptacji. Podlegli pracownicy raczej się bali niż " kochali". Czytam komentarze i zachodzę w głowę skąd tyle jadu wylanego na obecną dyrektor PSSE , czyżby komentujący zapomnieli , jak Pan Bucki traktował panią Czyżewską jak sam był dyrektorem.... . Bądźmy obiektywni.
~zorro 21-11-2016 16:08
A moze pił za dużo i Czyżewska musiała go wylać. Bez pracy był ae emeryturę miałł dobrą więc mógł jeszcze żyć.
~Marek Bucki 21-11-2016 16:37
witam wszyskich forumowiczow,Przepraszam z gory ale nie mam glowy do pisania.Dziekuje wszystkim Tym co lubieli i Tym co nie lubieli mego ojca.Dla mnie bez dwoch zdan byl wspanialym czlowiekiem od ktorego mozna bylo czerpac wzorce.Jak kazdy z nas mial swoje wady i zalety .Nie czas i miejsce na plucie jadem. Uszanujmy smierc zmarlego
~m12 21-11-2016 17:25
czy był juz pogrzeb?
~ast 21-11-2016 18:25
Marku trzymaj się.
~lekarka seniorka z Cieplic 21-11-2016 19:10
Będę wspominać Zenka Buckiego zawsze niezwykle ciepło.Był dobrym,serdecznym i niezwykle uczynnym człowiekiem,zaangażowanym równiez w prace społeczne.Jako P-cy koła terenowego Polskiego Towarzystwa Higienicznego był organizatorem wielu akcji na terenie dawnego woj jeleniogórskiego nie ograniczał sie tylko do SanEPidu. Jak łatwo się zapomina o działalności społecznej ,szczególnie jak się nie czyni wokół tego wielkiego halo.Był po prostu skromny i nie chwalił się swoimi działaniami na rzecz społeczeństwa.
~zofiaczarne 21-11-2016 20:17
Kiedy pogrzep i na kturym cmentarzu ? Chentnie pujde uczcic tego wspaniałego człowieka.wielki smutek (*)
~ 21-11-2016 20:49
Szczere wyrazy współczucia składam synom i wnukowi Alanowi którego Zenon bardzo kochal. Będziemy wspominać go ciepło. Przepracowaliśmy wspólnie wiele lat. O wiele chwil bardzo dobrych i tych złych jak w życiu. Ale najważniejsza jest pamięć. Wspomnienia pozostają zawsze te dobre a człowiek żyje dopóki zachowuje się o Nim pamieć. Żegnamy więc nietuzinkowego człowieka z żalem w sercu. Był naszym ojcem i kolegą. Będzie nam Go brakowało.
~oko 21-11-2016 21:32
zorro napewno nie pił kiedy Go zwalniała, On by utrzymać miejsca pracy jechał do Wojewody...rezygnował z jakieś częsci uposażenia tak jak pracownicy ale ona tego nie uczyniła... DO SSSS czy chodzi o potraktowanie cz n/p szkoły nr 13, kiedy to bronił się przed jej nachalnością? może była za nachalna stąd taka postawa męża i ojca...obrzydliwe widoki... co powtórzyła rozwalając inny związek a i opinia o niej jako o miernym fachowcu krążyła i wciąż taka jest Bucki był dobrym Człowiekiem nie krzywdził i nie igrał z ludzim zdrowiem a o niej tego nie można powiedzieć święta nie piła? cha cha cha przepraszam, że nie uszanowana jest wola syna - ZENON B mógł i powinien odchodzić z sanepidu bez traumatycznych przeżyć i chodzenia z tym do Sądu - fe czyż.. i jej przydupasy fe nie ma nic gorszego jak.
~ 21-11-2016 21:50
Ludzie dajcie spokój. Jak każdy człowiek jedni Go kochali inni nie lubili ale odszedł od nas człowiek. Spokój i modlitwa. Niech każdy spojrzy ma siebie i swoje uczynki i zrobi swój rachunek sumienia Pan doktor Zenon Bucki składa swój rachunek z życia. Nie nam sądzić człowieka. Niemamy do tego żadnego prawa. Zenek spoczywaj w spokoju.
~~~ 21-11-2016 21:58
Odszedł człowiek , uszanujmy jego pamięć.
~rychukumpelwojtka 21-11-2016 22:06
Wojtek, Marek moje najszczersze kondolencje. Przecież Ojca znałem od bajtla z podstawówki. To był fajny człowiek, zawsze chętny do rozmowy, często spotykałem Go na wałach na spacerze lub po prostu na Orlim. Bywałem u Was w domu częstym gościem bo nie raz razem zakuwaliśmy z Wojtkiem na klasówki czy sprawdziany - to był ciepły otwarty człowiek. Zawsze z sentymentem będę Go wspominał ...
~Sabrina 22-11-2016 8:45
A gdzie odszedł ? Do innej partii ?
~Grześ 22-11-2016 9:55
Lista odchodzących się wydłużyła o kolejne nazwisko. Niech zostanie w naszej dobrej pamięci. Znałem Go prze laty i wiem że był uczciwym , fachowym i oddanym swojej pracy człowiekiem. I choć miał z tytułu stanowiska ogromne możliwości "uprzyjemniania" życia wszędzie gdzie sięgała Jego jurysdykcja, jeżeli to możliwe nie korzystał z nich nadmiernie. Dobrze Go wspominam. Niech spoczywa w spokoju.
~jakbycoś 22-11-2016 9:58
Jest sprawiedliwość na świecie ! ty Sabrina też do tej partii odejdziesz. Ciekawe czy wtedy również będziesz kpiła z poważnych spraw i będzie ci przyjemnie, kiedy inni będą z ciebie drwili ! Na wszystko przyjdzie czas, chyba zapomniałaś o nieuniknionym ...
~ 22-11-2016 17:23
Wyrazy współczucia dla Rodziny z powodu śmierci Pana Doktora.[*] ........././....... O co chodzi z tym zwolnieniem? Miał 72 lata, pracował do 2009 roku czyli odszedł na emeryturę w wieku 65 lat. Dał miejsce młodszym i chwała za to Panu Doktorowi. Czasem starsi, którzy już pobierają emerytury, jednocześnie blokują miejsce następnemu pokoleniu, które nie może znaleźć pracy. Czy to jest sprawiedliwe?
~daremne zale 22-11-2016 18:53
Z tego co widziałem, to przeważnie był zawsze sam chyba nawet samotny.Gdyby był bardziej otwarty do ludzi, nawet do sasiadow, to by w trudnym ostatnio zyciu ktoś by jemu pomogl, porozmawial. Mieszkal sam. Jak człowiek jest sam, to zdany tylko na siebie. Szkoda, był jakby zagubiony. Wieczny odpoczynek racz mu dac Panie.
~emerytka 4-03-2017 19:14
Panie Dyrektorze-byl Pan cudownym czlowiekiem i wspanialym Dyrektorem.Moge wypowiedziec sie za wszystkich panskich pracownikow poza Pania Czyzewska-takiego Dyrektora zyczylabym wszystkim.Wymagajacego ale jednoczesnie cierpliwego i pomagajacego.Pani Czyzewska od poczatku byla dwulicowa,a Pan mimo swojej wybitnej inteligencji zdawal sie tego nie zauwazac.To dzieki Panu jest tam gdzie jest ale jej postepek mnie nie zdziwil choc bardzo oburzyl.Spoczywaj w spokoju.Jestes i pozostaniesz w naszych sercach i pamieci na zawsze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group