Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 8888
Zalogowanych: 46
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Odszedł aspirant Witold Szybowski

Poniedziałek, 18 lutego 2013, 11:17
Aktualizacja: Wtorek, 19 lutego 2013, 7:36
Autor: KPP Lówek Śląski
Region: Odszedł aspirant Witold Szybowski
Fot. KPP Lwówek Śl.l
Był policjantem Komisariatu w Gryfowie Ślaskim. – Uroczystości żałobne odbędą się 20 lutego o godz. 12.00 na cmentarzu parafialnym przy Lubańskiej w Gryfowie Śląskim.

- Witek, bo tak nazywali go koledzy wstąpił do policji 16 lutego 1987 r. Całą służbę związał z Komisariatem Policji w Gryfowie. Przez cały okres służby zajmował stanowiska w pionie prewencji i realizował zadania bezpośrednio związane z ochroną ładu, porządku i bezpieczeństwa publicznego czyli potocznie mówiąc pracował „na ulicy” - informuje rzecznik KPP w Lwówku Śląskim Mateusz Królak.

Przez prawie 18 lat Witold Szybowski pełnił funkcję dzielnicowego w Gryfowie i tak go na pewno zapamiętają mieszkańcy miasta. Jego zaangażowanie w sprawy dotyczące pomocy pokrzywdzonym w szczególności osobom dotkniętym przemocą w rodzinie budziły szacunek wśród policjantów i społeczeństwa.

Zawsze służył radą i doświadczeniem, często kosztem czasu poświęconego rodzinnie. Od 2007 roku pełnił funkcję kierownika Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji był rzeczowy i konkretny, zawsze poukładany i oddany służbie. Często jeszcze jako kierownik pełnił służbę na terenie miasta podejmując interwencję i wspierając młodszych kolegów.

Rodzina, żona i 26 letni syn – który jest zawodowym żołnierzem; zawsze były dla niego ostoją spokoju i wypoczynku. Lubił sport, zawsze z żartem i optymizmem podchodził do życia, wiele chciał jeszcze zrobić, wielu osobom pomóc. W ostatnich chwilach swojego życia stwierdzi tylko jedno „życie mnie oszukało”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
826
Kawa
38%
Herbata
23%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
10%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
 
Aktualności
Castle Party Bolków – fani zjechali z całej Europy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group