Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 11324
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: – Odejdźcie z honorem – mówi Robert Prystrom

Niedziela, 11 stycznia 2009, 8:33
Aktualizacja: 14:59
Autor: Mar
JELENIA GÓRA: – Odejdźcie z honorem – mówi Robert Prystrom
Fot. Mar
Do radnych koła Jelenia Góra XXI dotarło pismo, w którym prezes stowarzyszenia Wspólne Miasto, Robert Prystrom domaga się od swoich byłych reprezentantów złożenia mandatów radnych. Argumentem jest to, że skoro przestali reprezentować wyborców WM, powinni zostać zastąpieni przez innych kandydatów z listy stowarzyszenia, którzy startowali w wyborach w roku 2006.

- Dla mnie to jest oczywiste – wyjaśnia Robert Prystrom – ci ludzie trafili na naszą listę wyborczą, obiecując członkom stowarzyszenia oraz tysiącom naszych wyborców, że będą reprezentować Wspólne Miasto i realizować nasz program. Przez te dwa lata nie zrealizowali ani jednego punktu z wielu obiecanych. Teraz, gdy wolą reprezentować stowarzyszenie Dolny Śląsk XXI, powinni złożyć mandaty. Daliśmy im czas do 31 stycznia, żeby zachowali się jak ludzie honoru. Nie zawahali się przed zrobieniem świństwa naszym wyborcom, teraz należy ponosić konsekwencje.

Prezes Wspólnego Miasta mówi, że wykonał też inne kroki. Do Rafała Dutkiewicza i Pawła Wróblewskiego, reprezentujących Dolny Śląsk XXI wystosował pismo, aby ci skłonili radnych do złożenia mandatów.
- Inaczej będę traktował tych panów za złodziei, kradnących mandaty. Widocznie to taki sposób powiększania wpływów w województwie. W Bolesławcu podobnie, kilku radnych Prawa i Sprawiedliwości z prezydentem Romanem wystąpiło z PiS i założyło klub Bolesławiec XXI – mówi R. Prystrom.

- Nie rozumiem, o co chodzi panu Prystromowi – odpowiada Miłosz Sajnog, lider koła Jelenia Góra XXI – nie zamierzamy zmieniać naszej polityki, nadal będziemy zabiegać o cele, jakie zapisane są w programie Wspólnego Miasta, bardzo zbliżone do tych DŚ XXI. Pismo z żądaniem złożenia mandatów dostaliśmy, ale uważam, że nie jest skierowane do nas. Każde z nas reprezentowało komitet wyborców, pod nazwą Wspólne Miasto. Na razie będziemy obserwować bieg wypadków.

Wspólne Miasto zamierza przedstawić ludzi, którzy powinni objąć mandaty po złożeniu ich przez piątkę obecnych radnych. Wśród tych, którzy mieliby szansę zastąpić radnych, według danych ze strony internetowej Państwowej Komisji Wyborczej są: Wiktor Prystrom i Miłosz Kamiński. Jednak wątpliwe jest, żeby ten drugi dla funkcji jeleniogórskiego radnego zrezygnował ze stanowiska sekretarza miasta Piechowice.

- Jeżeli ci ludzie rozumieją, co to znaczy honor, złożą mandaty, a o ponowny wybór będą zabiegać w czasie najbliższych wyborów do rady miejskiej w roku 2010, jako reprezentanci aktywnie działającego stowarzyszenia Jelenia Góra XXI. A o realizację naszego programu, sadzę, że z lepszym skutkiem, zabiegać będą ludzie którzy ich godnie zastąpią – podsumowuje R. Prystrom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Robert Prystrom ma rację?

Oddanych
głosów
25
Zdecydowanie tak
24%
Nie ma racji
48%
Nie wiem
28%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
18 zł za godzinę ślizgania
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group