Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 5857
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Odcinek S3 już gotowy

Poniedziałek, 1 listopada 2021, 8:00
Autor: WAC
Region: Odcinek S3 już gotowy
Fot. GDDKiA
Do kilku dni kierowcy mogą już korzystać z nowo otwartego 6-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S3 od węzła Lubin Północ do węzła Polkowice Południe.

To pierwszy etap oddawania do ruchu całości odcinka S3 od węzła Lubin Północ do węzła Polkowice Północ, o łącznej długości ok.14 km. Do dyspozycji kierowcy mają po trzy pasy ruchu w obu kierunkach oraz pas awaryjny. Na odcinku międzywęzłowym można poruszać się z prędkością do 100 km/h. 

Przejezdne są wszystkie relacje, zarówno zamknięta do tej pory relacja w kierunku Zielonej Góry, jak i zjazd do miejscowości Szklary i Biedrzychowa – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. - Na węźle Polkowice Południe obsługiwane są wszystkie relacje za wyjątkiem tej w kierunku Zielonej Góry, która jest skierowana na „starą” drogę krajową nr 3 przez Polkowice.  W kolejnym etapie, do 15 listopada, zostanie oddany do ruchu pozostały odcinek S3 od węzła Polkowice Południe do węzła Polkowice Północ o długości ok. 8 km. 
 
Budowa odcinka drogi ekspresowej S3 od węzła Kaźmierzów do węzła Lubin Północ współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. To część większego przedsięwzięcia, czyli realizacji S3 pomiędzy węzłami Nowa Sól i Legnica (skrzyżowanie z A4).

Twoja reakcja na artykuł?

85
76%
Cieszy
6
5%
Hahaha
3
3%
Nudzi
5
4%
Smuci
3
3%
Złości
10
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group