Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 16089
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Obywatele będą jutro krzyczeć na flashmobie

Sobota, 2 marca 2013, 10:10
Aktualizacja: 10:11
Autor: Org
W niedzielę (3.03.) o godz. 12.00 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbędzie się flashmob zorganizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Obywatele decydują”, prowadzonej przez Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO) przy współpracy z Stowarzyszeniem Jeleniogórskiej Młodzieży „All–ternatywa”. Do tej chwili kampanię, która ma na celu ułatwienie Polakom składania obywatelskich projektów ustaw, poparło już ponad 200 000 Polaków.

Kilkudziesięciu jeleniogórzan, którzy zjawią się jutro w Rynku, głośno i wyraźnie zamanifestuje swoją chęć decydowania o tym, jak żyje się w Polsce.

- Polacy muszą uwierzyć w to, że posiadają silny głos, który jest słyszalny przez polityków. Wystarczy tylko go użyć – podkreślił Rafał Górski z INSPRO. Tego dnia również w kilkunastu miastach w całej Polsce (m.in. we Wrocławiu, Białymstoku, Świdnicy, Łodzi, Częstochowie czy Gorzowie Wielkopolskim) odbędą się podobne wydarzenia.

Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO) z Łodzi jest organizacją pożytku publicznego niezwiązaną z żadną partią polityczną czy grupą interesu. Misja INSPRO brzmi: Kształtować, rozwijać, promować postawy obywatelskie.  Instytut od 2004 roku działa na rzecz dobra wspólnego przyczyniając się do wprowadzenia istotnych zmian społecznych poprzez akcje Tiry na Tory, Naturalne Geny czy Dom to Praca.

- O godzinie 11:50 zapraszamy na Plac Ratuszowy, gdzie rozdamy wszystkim uczestnikom kartki z napisem "OBYWATELE DECYDUJĄ" i punktualnie o 12:00 krzyczymy do kamer: "JELENIOGÓRZANIE DECYDUJĄ!" – mówi Jakub Thauer ze stowarzyszenia „All-ternatywa” i dodaje: że po tym wydarzeniu wolontariusze będą chodzili po mieście zbierając podpisy i udzielając informacji przechodniom. Akcja będzie powtórzona jeszcze trzykrotnie do 20 marca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
912
Tak
10%
Nie
62%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
26%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Polityka
O herbie powiatu
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
TIR w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group