Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3554
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Obrębalski: nie jestem czarodziejem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 26 marca 2009, 10:51
Aktualizacja: Piątek, 27 marca 2009, 22:22
Autor: Angela
Fot. rylit
Mnóstwo pytań i mało konkretnych odpowiedzi: tak podsumowali wczorajszą debatę z prezydentem Markiem Obrębalskim mieszkańcy Sobieszowa. W spotkaniu nie obyło się bez drobnych incydentów. Wspierany przez urzędników szef miasta zapewnił, że problemy będą sukcesywnie rozwiązywane. Przyznał jednak, że nie ma czarodziejskiej różdżki i pewnych zjawisk nie jest w stanie zmienić na zawołanie.

Spotkanie rozpoczęło się wczoraj po południu w sali Miejskiego Domu Kultury „Muflon” od przywitania gości z urzędu, którzy – niczym straż przyboczna – licznie przybyli z prezydentem. Obok Marka Obrębalskiego zasiedli jego zastępcy: Jerzy Łużniak oraz Zbigniew Szereniuk. W odpowiedziach i wyjaśnieniach władze miasta wspierali naczelnicy poszczególnych wydziałów, prezesi i dyrektorzy. Na wiele pytań odpowiadali Magdalena Kwasiuk, naczelnik wydziału architektury, urbanistyki i budownictwa oraz Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

W pierwszych rzędach zasiedli Wojciech Jastrzębski, prezes Wodnika, Marek Woźniak, dyrektor MZK w Jeleniej Górze, Bożena Mazurek, zastępca naczelnika wydziału środowiska i wielu innych urzędników. W tłumie debacie przysłuchiwał się również Waldemar Woźniak, naczelnik wydziału oświaty. Moderatorem debaty był Zbigniew Przybyła, który miał sporo problemu w utrzymaniu w porządku żywej dyskusji mieszkańców.

Po odczytaniu stopnia realizacji zadań, których w ubiegłym roku podjął się prezydent Marek Obrębalski podczas takiej samej debaty, z tłumu wyrywały się komentarze dotyczące efektu tych prac i oznaki niezadowolenia słuchaczy.
Odczytano również wyniki ankiety przeprowadzonej przez Zespół Aktywności Społecznej Sobieszowa „Czego chcą mieszkańcy Sobieszowa”.

Następnie uczestnicy debaty przeszli do najważniejszej części: do zadawania pytań, do których zgłosiło się ponad trzydzieści osób. Z braku czasu pytania zadało tylko dwudziestu uczestników spotkania. Najwięcej kontrowersji i emocji wzbudził problem dotyczący przeniesienia Gimnazjum do Szkoły Podstawowej nr 15. W tej kwestii żywo reagowali zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy.

– Nie będziemy robić niczego wbrew woli rodziców i samych gimnazjalistów – usłyszeli mieszkańcy od zastępca prezydenta Zbigniewa Szereniuka. – Jeśli pojawi się jakieś pismo w tej sprawie z podpisami, z pewnością zastanowimy się nad tym problemem – dodał.
Po tych słowach wybuchła wrzawa, z której wynikało, że takie pismo już dawno do prezydenta zostało złożone. I sprawę ciągniętoby dalej, gdyby nie fakt, że moderator bardzo ściśle trzymał się czasu przeznaczonego na zadawanie pytań, jak i odpowiedzi. Skończyło się na podjęciu decyzji o zwołaniu osobnego spotkania poświęconego tylko tej kwestii.

Szereg pytań dotyczył również stanu dróg, chodników i oświetlenia w Sobieszowie. – Panie dyrektorze zarządu dróg! Wykonanie drogi Karkonoskiej ocenił pan na trzy plus, czy wykonawca otrzymał więc tylko część pieniędzy za to co wykonał, czy całość kwoty i dlaczego? – pytał pan Tadeusz, jeden z uczestników.

Na tak postawione pytanie pozostali mieszkańcy zareagowali gromkimi brawami dla mówcy. Czesław Wandzel szybko ripostował. – Przy odbiorze prac nie wystawia się ocen i nie dzieli pieniędzy za pracę, to nie jest szkoła. Albo podpisuje się odbiór, albo nie. Moim zdaniem nie było się tam do czego przyczepić – powiedział - dlatego droga została odebrana.

Poruszono też kwestię basenu i aneksu rozpoczęcia budowy, który zgodnie z dokumentacją miał być podpisany przez inwestora do 30 września 2008. Pytano o datę rozpoczęcia i zakończenia prac w tym temacie. Sylwia Kołomańska, naczelnik wydziału gospodarki nieruchomościami, wyjaśniła, że na prośbę inwestora termin podpisania aneksu został przesunięty do końca marca tego roku.

Ewa Ciepła pytała o to, kiedy będzie do wglądu plan zagospodarowania Sobieszowa. Na co Magdalena Kwasiuk, wskazała drugą połowę tego roku. Poruszono również kwestie bezprawnego wypalania śmieci i liści, bezpieczeństwa w Sobieszowie, doposażenie placu zabaw przy ogródku jordanowskim, usunięcia tzw. szopek, które zdaniem mówcy stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców i są nieestetyczne.

– Kwestii szopek nie rozwiąże się administracyjnie – mówił Jerzy Łużniak. – Te szopki są własnością poszczególnych osób. Myślę, że tutaj potrzebny jest czas na to, by ci ludzie sami dojrzeli do decyzji zlikwidowania tych poddaszy.

Nie pominięto też kwestii niezagospodarowania ścieżek spacerowych pomiędzy stawami podgórzyńskimi. Zdaniem prezydenta Łużniaka te tereny są jednak prywatne i miasto nie można nimi dysponować. Mieszkańcy upomnieli się również o oznakowanie i oświetlenie ulic: Świerkowej, Kamiennogórskiej czy Dembowskiego oraz zapewnienie partoli policji w Sobieszowie między godzinami 22.00 i 6.00 rano.

Mówiono też o wandalach, którzy zdemolowali krzyże oraz o osobach bezprawnie jeżdżących quadami, dewastujących drogi i siejących grozę wśród samych mieszkańców. Podczas debaty na salę wszedł również jeden z mieszkańców, który przerwał odpowiedzi prezydenta informacją o „wyjącym alarmie” jego auta. Później okazało się, jednak, że alarm włączył się w kiosku ruchu.

Nie obyło się też bez interwencji straży miejskiej. Dlaczego? Ponieważ jeden z uczestników debaty, bądź wernisażu, który odbywał się w tym samym czasie pięto wyżej, zastawił samochodem wyjazd z posesji. Nie przerwało to jednak debaty. Na koniec poruszono problem spowolnienia kursu autobusu MZK linii nr „15”, na co Marek Woźniak włączył się do dyskusji i zapewniał, że autobus jeździ w tym samym czasie jak poprzednio, a nawet szybciej.
– Można powiedzieć nawet, że przez tą wrzawę medialną, która się ostatnio pojawiła kierowcy jeżdżą punktualniej – powiedział Marek Woźniak.

Na koniec Marek Obrębalski podsumował spotkanie słowami:
– Z uwagą wysłuchałem wszystkich pytań oraz sugestii, teraz postaramy się w miarę możliwości te wszystkie problemy sukcesywnie rozwiązywać – mówił Marek Obrębalski. – Musicie sobie jednak zdać państwo sprawę z tego, że wiele problemów nie da się załatwić od razu, jak za dotknięciem magicznej różdżki.

Organizatorami debaty byli: Zespół Aktywności Społecznej Sobieszów wraz z Towarzystwem Sympatyków Sobieszowa. W debacie uczestniczyli również przedstawiciele Karkonoskiej Koalicji Organizacji Pozarządowych, oraz sygnatariusze akcji Masz Głos Masz Wybór ze Stanisławem Schubertem na czele.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (87) Dodaj komentarz

~Mieszka 26-03-2009 11:16
Byłam tam i najśmieszniejsze jest to że duża część ludzi w tym chyba nawet szef rady Papaj opuściła zebranie po godzinie nie mogąc dłużej słuchać tych bajek :))))) o czymś to świadczy
~do Czesława 26-03-2009 11:32
"Czesław Wandzel szybko ripostował. – Przy odbiorze prac nie wystawia się ocen i nie dzieli pieniędzy za pracę, to nie jest szkoła. Albo podpisuje się odbiór, albo nie. Moim zdaniem nie było się tam do czego przyczepić – powiedział - dlatego droga została odebrana." JAKIM CUDEM PAN TYLE LAT SPRAWUJE SWOJĄ FUNKCJĘ?? Skoro sam Pan ocenił drogę na 3+ (tak przynajmniej wynika z wypowiedzi Pana Tadeusza), to dlaczego odebrał Pan drogę. 3+ jednoznacznie oznacza, że nie był to remont całkowicie zgodny z projektem. Dlaczego nie zobowiązał Pan firmy przed odbiorem prac do poprawek, tak żeby można było firmie wystawić ocenę 5. Panu już dawno któraś z władz winna była wystawić ocenę 1. Pytam Pana dlaczego w naszym mieście mimo że zrobiono teoretycznie wiele, to zrobiono to byle jak. Dlaczego ulice, które były "remontowane" dziś wyglądają prawie jak sprzed remontu - przykład: choćby ul. Wojska Polskiego, Wolności na odcinku od Pl. Niepodległości do ul. Żeromskiego, Korczaka, Matejki, Sudecka (od Chełmońskiego do Bankowej), Mickiewicza, Wyszyńskiego w okolicach studzienek, Wrocławska w okolicach studzienek), Cieplicka, itd., itd
~Toto 26-03-2009 11:42
Z uwagą wysłuchałem wszystkich pytań oraz sugestii, teraz postaramy się w miarę możliwości te wszystkie problemy sukcesywnie rozwiązywać – mówił Marek Obrębalski. Obiecanki-cacanki i tak zrobię to co sam zaplanowałem a wy -durni mieszkańcy myślcie sobie że będzie inaczej. To chciał powiedzieć ale nie wypadało bo przecież zblizaja sie wybory i trzeba być miłym żeby ogłupić ludzi.
~Sobieszowianin 26-03-2009 12:00
Przed wyborami wszystko się mieszkańcom obiecuje co tylko chcą ,aby osiągnąć cel .A jak się ten stołek już ma to wtedy nikogo się nie zauważa i problemów też i szybko zapomina co się obiecało .Jest tylko jedno wyjście z takiej sytuacji ,aby mieszkańcy przejrzeli wreszcie na oczy i przy następnych wyborach zastanowili się na kogo oddają swój głos. I Ci co nie biorą udziału w wyborach też powinni zastanowić się ,że jeśli oni sami nie będą głosować to inni zrobią to za nich i później jest sytuacja taka ,że nikt się z głosem takich ludzi nie liczy. Ciekawy jestem czy przed nowymi wyborami / które są już wkrótce /, Pan Prezydent znów będzie obiecywał, obiecywał ,a później powie czarodziejskiej różki nie mam. Panie Rezydencie, może w końcu nadszedł czas aby pan nie czekał na cud , tylko wziął się do solidnej pracy wraz z podległymi pracownikami.
~qbas 26-03-2009 12:15
gimnazjum i podstawówka razem to złe rozwiązanie dla uczniów z podstawówki bo gimnazjaliści naprawdę i w przenośni mogą im dać "popalić "
~zert 26-03-2009 12:37
jak moga wziąć się do pracy ludzie z urzedu jak czy stoi czy lezy....... nie maja motywacji do pracy bo ich zarobki nie zaleza od jakosci pracy niestety...........
~Tubylec 26-03-2009 12:51
Niestety. Obecny prezydent Jeleniej Góry jest najbardziej oszukańczym i lekceważącym wyborców prezydentem naszego miasta spośród wszystkich dotychczasowych. Był nadzieją na duże, pozytywne zmiany w naszym mieście, a wyszło zgoła inaczej. Po raz kolejny wychodzi co innego niż wcześniej zapowiadał i zaprzeczał „pogłoskom”, które się jednak sprawdzały. Do niedawna, nawet na łamach Jelonki, vice prezydent Szereniuk zapewniał, że nie ma planów przenoszenia gimnazjum sobieszowskiego do 15-tki oraz „Rolniczaka” na ul. Leśną. Zapewniano, ze szkoła zostaje na dotychczasowym miejscu. I co się okazuje !? Blaga ! Podobnie jak w Cieplicach z tamtejszym przedszkolem „Zaczarowany Parasol”. Pan prezydent zapewniał, że nie ma planów likwidacji przedszkola, a Pani radna Ragiel pokazała podpisany przez niego dokument, że w miejsce przedszkola przewiduje się SPA. Jak Pan może spojrzeć w oczy wyborcom? Wracając do sprawy sobieszowskiego gimnazjum. Podwaliną ostatniej reformy oświaty i uzasadnieniem utworzenia gimnazjów było oddzielenie dzieci najmłodszych od młodzieży w celu wyeliminowania przemocy i innych patologii. Obecnie nasi włodarze chcą tę różnicę wieku dzieci w jednej szkole zwiększyć. W szkole już uczą się w klasach „0” dzieci 6-letnie a z gimnazjum dołączą młodzieńcy w wieku 15-16 lat. Niedługo wejdzie w życie kolejna reforma, która wprowadzi do szkoły do klas „0” dzieci 5-letnie, więc ta różnica wieku jeszcze bardziej się powiększy. Kto zapewni bezpieczeństwo najmłodszych dzieci w takim molochu? Czy Panowie prezydenci wysłaliby swoje dzieci do takiej szkoły? 15-tka to mała – bezpieczna szkoła, ale czy tak będzie jak wprowadzimy do niej gimnazjalistów? Może macie panowie jakieś uzasadnienie dla takich decyzji, ale dlaczego nie informujecie, nie konsultujecie swoich projektów z wyborcami, z mieszkańcami, tylko wciąż kłamiecie. Na zdjęciu widać, że partyjny kolego pana prezydenta – Przewodniczący Rady Miejskiej Hubert Papaj ma zażenowaną minę słuchając waszych pokrętnych tłumaczeń. Osobiście wstydzę się, że na Pana głosowałem Panie Prezydencie Obrębalski. I takich jak ja zawiedzionych jest pewnie dużo więcej, o czym przekonamy się w najbliższych wyborach. Szkoda tylko, że na pana poczynaniach cierpi wizerunek Platformy Obywatelskiej, a Jelenia Góra zamiast się rozwijać, cofa się do czasów, kiedy program władzy był programem narodu. Widać tylko iluzoryczne zmiany, odnowione fasady, a reszta gnije.
~JG 26-03-2009 13:19
cyt. "Moderatorem debaty był Zbigniew Przybyła, który miał sporo problemu w utrzymaniu w porządku żywej dyskusji mieszkańców." Widać, że koledzy z uczelni Pana Marka Obrębalskiego też zaczepili się w Urzędzie miasta. Brawo. Ale kpina.
~Sylwka 26-03-2009 13:25
Szkoda , ze nie zapytano p. prezydenta dlaczego w cenie wody musza byc wkalkulowane wysokie oplaty za wynajmowane przez prezasa wodnika od osób prywatnych salony handlowe i czy to jest pilne i racjonalne skoro wodnik w poblizu posiada okazaly wlasny budynek! a w dodatku to stoja puste lokale miasta ! zapewne tańsze !Czy w tym przypadku są inne niepisane uklady p.prezesa wodnika. Czy Pan prezydent i jego zastepcy to toleruja ? - bo mieszkańcy są obyrzeni .
~Wit 26-03-2009 13:28
a mnie podobał się fantazyjnie ułożony jedwab na szyi prezesa"Wodnika",a także niezbywalna tusza i nadzwyczajna ambicja "bycia" na fali p.Szuberta.
HankaOdRumcajsa 26-03-2009 13:34
...jak to nie jest czarodziejem... A kto czaruje ludzi?
~kobieta 26-03-2009 14:04
A wedłóg mnie Obrębalski jest czarodziejem i to 1 klasy. Obiecywać potrafi, ale zrobic cos konkretnego niestety nie!!! Ciągłe mydlenie oczu i obiecanki, niech jego kadencja się skończy jak najszybciej, bo brak słów.
~Jano 26-03-2009 14:35
no a coz mozna bylo sie spodziewac ,po czlowieku ktory nic nie robi nawet niewie jaki urzad reprezentuje przeciez p. Obrebalski nawet niweie naczym polegaja jego obowiazki ,nie potrafi kierowac miastem ani nim zarzadzac ,. Chociaz barwnie o wszystkim sie wypowiada tylko ze akorat to nie wystarczy zeby byc dobrym gospodarzem miasta,no cudotwurca to napewno nie jest ale jesli ktos porywal sie na tak odpowiedzialne stanowisko to przepraszam troche godnosci sie chyba nalezy jesli nawet niema sie zupwlnie pojecia o sprawowaniu wladzy no ale coz cale PO to jeden wielki niewypal i p. Obrebalski rowniez
~Jano 26-03-2009 14:44
jeszcze to wszysko czaruje za nasze ciezko zarobione pieniadze jestem za obnizeniem pensji p. Obrebalskiemu do sredniej krajowej to chyba teraz wynosi jakies 1250 zl polskich to na poczatek reszcie tych nierobow nie placic nic za to ze nic nie robia
~widz 26-03-2009 14:55
Pełna kompromitacja. Nie róbta takich spotkań więcej. Pan Szubert - jak dało się wyczuć - szykuje się na prezydenta.
krkonos 26-03-2009 15:20
Szanowny Panie pRezydencie! "Nie jestem czarodziejem"? Tego nikt nie wymaga! Natomiast sądzę, że winien Pan złożyć urząd ze względu na całkowity zastój w Jeleniej Górze w każdej dziedzinie życia, zależnej od Prezydenta. A wówczas z chęcią usłyszymy od Pana "Nie jestem już pRezydentem".
~do widza... 26-03-2009 15:35
Mylisz się w swoich osądach i nie znasz sprawy dogłębnie.Pan Szubert został na spotkanie zaproszony i był tam tylko gościem / zaproszony przez osoby reprezentujące osoby niepełnosprawne./,które też są mieszkańcami i mają takie samo prawo uczestniczyć w zebraniu jak osoby pełnosprawne.
~tom 26-03-2009 15:41
JG odrazu widac ze jesteś nic nie wiedzący cymbał który bije piane wypierdzianymi w kanape madrościami - Przybyła nie pracuje w UM jelenia góra funkcje moderatora pełnił społecznie - wiec sie lepiej zamnij i idż zacerować kapcie po jedzie smrodem nieudacznikowym na kilometrów stoo
~tom 26-03-2009 15:42
an
~ 26-03-2009 16:08
Cyt"Jeśli pojawi się jakieś pismo w tej sprawie z podpisami, z pewnością zastanowimy się nad tym problemem – dodał. Po tych słowach wybuchła wrzawa, z której wynikało, że takie pismo już dawno do prezydenta zostało złożone." Właśnie dzisiaj byłem osobiście po odpowiedz na pismo w godzinach pracy UM i okazało się że pismo zaginęło - również z komputerowej bazy danych. TO JEST SYSTEM !
~fachura 26-03-2009 16:11
...zapewnienie partoli policji... to już jest..... wielkich ilściach..
~ 26-03-2009 16:16
policja na ulicy wiejskiej co dwie godziny kursuje dwa kilometry w jedna dwa w druga strone czuje sie zapach getta i trwonienia pieniedzy podatnikow tutaj kryzys nie dotarl autobusy do godziny 18 a pozniej piechotka wspaniale wykroczenia drogowe az bija w oczy ale szanowna policja tego nie widzi przystanki zastawione samochodami ktore utrudniaja wysiadanie iwsiadanie pasazerom czy tak ma to wygladac moze foto radar by sie przydal
~Ludwik 26-03-2009 17:06
Szkoda tylko ludzi i miasta....
~do rodziców maluchów 26-03-2009 18:04
w kwietniu ma sie odbyc spotkanie z Panem prezydntem w sp15 w sprawie gimnazjum nie dajmy sie zmanipulowac i nie pozwolmy kilku rodzicom dzieci z klas 6 zniszczyc bezpieczenstwa naszych dzieci rozumiem ze chca miec oni wygode i dzieci w tej samej szkole, ale na tej szali oprocz wygody trzeba połozyc bezpieczenstwo tych najmlodszych które w tym momencie jest zagrozone zreszta to jest tylko grupka rodzicow bo juz spora czesc zaniosła podania do gimnazjum w zsliz majac na uwadze nie tylko swoje widzimisie a co z ludźmi ktorzy pracuja w majacej ulec likwidajcji szkole ? czy o tym ktos pomyslal? co zrobią pracownicy administarcji których nikt nigdzie juz nie zatrudni bo maja ok 50 lat i całe zycie pracowali w tej szkole?
diablica 26-03-2009 18:07
bo może jest czarnoksiężnikiem a nie czarodziejem ;>
~ktoś 26-03-2009 18:17
Ten \"nasz prezydent\" i jego koledzy to wesołe chłopaki!!! Gdzie pójdą tam ich wyśmieją!!! Zacznijcie szanować mieszkańców J.G. panowie to i my was będziemy szanować!!! Jeśli tego nie potraficie to \"trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść\". Płakać nie będziemy.
~Ktos 26-03-2009 19:10
Srednia placa krajowa to jakies 2800 brutto obecnie wiec bez sciemniania tutaj :)
~Hugo 26-03-2009 20:09
Przed wyborami się nie obiecuje ... przed wyborami mówi się ludziom co by można było zrobić aby było lepiej, a to ogromna różnica! Jelenia Góra nie jest Wrocławiem, Poznaniem, ani Lublinem. Jelenia Góra ma zaledwie 95 tysięcy mieszkańców. A jak myślicie z czego miasto ma mieć pieniądze na te wszystkie inwestycje? Jeżeli ktoś nie wie skąd, to zapraszam do odrobiny lektury. Mówicie że nic się nie robi? A co prezydent ma ze swojej kieszeni wyłożyć na koncert Depeche Mode, U2 czy też Andre Tanenberga? Ma nadrukować banknoty i postawić Aquapark? Ma poprosić Simensa żeby sponsorował piłkarzy? Ludzie zejdźcie na ziemie! Nas nie stać na takie rzeczy i zrozumcie to w końcu. Piszecie że dajecie na to wszystko pieniądze w podatkach, zezwoleniach na alkohol itd, ale policzyliście kiedyś ile kosztuje wybudowanie 1km drogi? Policzyliście ile kosztuje postawienie nowego dworca PKP? Na pewno nie! A każdy z Nas chce czegoś innego ... Tadeusz chce lepszą drogę, najlepiej dwupasmową i tak z 20 km długą, Andrzej chce nowy stadion na Złotniczej, Zofia chce nowe mieszkania, Franek chce więcej tras rowerowych bo te co są już mu się znudziły, a Mariola nie zagłosuje na prezydenta bo za długo czekała na poczcie w kolejce. Czasami jest mi wstyd za Was. A jeżeli myślicie że lepiej byście to zrobili ... to proszę bardzo, na studia, później jakiś doktorat i startować do wyborów. Tutaj akurat nie ma przeszkód. Możecie zrobić to po swojemu.
Joker 26-03-2009 20:35
Mnie tam nie było, chociaż miałbym parę pytań, ale po co ? przecież nikt żadnej odpowiedzi nie da, no chyba że o podwyżkach czynszów, że są i będą ! którymi popisuje się cała rada z panem prezydentem na czele !
~Ciekawy 26-03-2009 21:01
Zastanawiam się czy ktoś zapytał o bardzo zaawansowany remont placówki szkoły nr15 w Jgniątkowie.Co na to przedstawiciel oświaty i dla kogo jest to remontowane,skoro tylko jedna klasa ma tam zajęcia.Podobno zostanie placówka wygaszona od września,więc ktoś sobie za pieniądze z oświaty które , mogły by zostać zainwestowane w Sobieszowie robi niezłe zaplecze. Tylko patrzeć jak ogłoszą przetarg oczywiście pan dyrektor sp.15 nic o tym nie wie bowiem ma inne zainteresowania.
~abade3 26-03-2009 21:27
w calej Jeleniej sie nic nie dzieje ale czekamy do wyborów
NICpoŃ 26-03-2009 22:15
Jeżeli ktoś myśli, że po wyborach będzie lepiej to się myli!!! Będzie dokładnie tak samo. A dlaczego? Odpowiedż jest prosta bo potrzeby mieszkańców pozostaną takie same. Ma być czysto, tanio, zdrowo - byle by jednak KTOŚ to dał, zrobił. Nie wiem dlaczego, od razu przypomina mi się scena z Alternatywy 4 - Pan posprząta te schody, bo dzieci sobie ręce brudzą I dokładnie tak jest w naszym grajdołku. Niech coś się dzieje, buduje - ale gdyby co - to nie my. A jeżeli już się pojawi jakiś chwilowo zamroczony (Józek, Marfek, Miłosz czy inny) które "weźmie ciężar" to i tak go "zajadą" - że w mieście syf, marazm o innych gorszych sformułowaniach w tym personalnych nie wspomnę. I tak na koniec. Tylko czekam, jak inwestor, który miał budować obiekty basenowe w Sobieszowie - widząc taki b... oraz ciągłe wtrącanie i złote myśli powie mieszkańcom Sobieszowa i władzom Jeleniej - mam was wszystkich serdecznie ....... Obym nie był złym prorokiem :/
~Do Hugo 26-03-2009 22:37
My miieszkańcy nie oczekujemy cudów i nie chcemy aż takiego poświęcenia ze strony pana prezydenta, żeby finansował inwestycje z własnej kieszeni. Oczekujemy tylko podejmowania przemyślanych i rozsądnych decyzji dla dobra społeczeństwa a nie podszytych złymi intencjami, nieuczciwych działań. Likwidować placówki oświatowe, szkołę i przedszkole? Dlaczego? Gdzie dobro dzieci? Gdzie szacunek dla społeczeństwa? Co ważniejszego powstanie w tych budynkach? Hotel i SPA? Spróbuj dpowiedzieć sobie Hugo sam na to pytanie.
~jg.24 26-03-2009 23:53
Sobieszów nie jest pępkiem Jeleniej Góry tylko ościenna dzielnica.Odremontowana ul.Karkonoska w Jagniątkowie to jest duży sukces Pana Prezydenta Obrębalskiego. Dla mnie to Sobieszów zwykła wiocha nie macie nawet głupiego bankomatu nie mówiąc o innych rzeczach. Mieszkańcy waszej dzielnicy są głęboko egoistycznymi osobami. Rozejrzyjcie się wokół siebie spicie na złocie macie góry niewykorzystane turystycznie. Popatrzcie jak to zrobił Świeradów i poproście burmistrza tego miasta o poradęi dopiero narzekajcie.
~Do NICpoń 27-03-2009 0:47
Twoja wypowiedz jest bardzo stronnicza. Zapomniałeś ,że wszyscy mieszkańcy Jelonki płacą podatki i mają prawo oczekiwać od Władz spełnienia ich oczekiwań. Ponadto płacą też za wywóz śmieci itd... Owszem można Ci przyznać rację w tym względzie ,że jeśli by każdy z nas zadbał o porządek, brudu było by mniej zwłaszcza min psich. A jeśli chodzi o inwestora to jeżeli do tej pory nic on nie robi i dba tak o dzierżawiony teren jak teraz .To nie ma co się dziwić mieszkańcom ,że się denerwują i jak napisałeś wtrącają. Bo widocznie masz krótka pamięć i nie pamiętasz ,że był na basen już raz inwestor ,który chciał budować baseny ,ale to nie z winy mieszkańców została zabrana mu dzierżawa tylko uczynił to Pan Prezydent a podstawą było nie wypełnienie warunków umowy . Mieszkańcy czekają już 10 lat na odbudowę basenu i mając na uwadze to wszystko , po prostu chuchają na zimne .Inna sprawa jeśli inwestor widzi w tym interes i podchodzi do sprawy poważnie ,żadne tam wtrącania i jak piszesz złote myśli w tym mu nie przeszkodzą , bo on i tak będzie chciał zarobić. Tylko pytanie czy ten inwestor ma tu zamiar w ogóle coś budować czy tylko po okresie 5 letniej dzierżawy terenu ,wykupi go i sprzeda z zyskiem na inne cele. A straszenie mieszkańców i w pewnym względzie zachęcaniem ,aby Ci go po rękach całowali , to właśnie przypomina jak nic, stare komunistyczne zwyczaje.
HAVA_NAGILA 27-03-2009 1:05
Od conajmniej roku pisze o waszym panu prezydencie . dziwi mnie jedynie , dlaczego pan prezydent jeszcze zajmuje stolek w ratuszu i bierze kasiorke w kielnie za "prace". Proponuje kupic taczki , takie zwykle taczki i wyrazic opinie o panu z ratusza.
~do Hugo 27-03-2009 1:25
Tu nikt nie chce cudów. Tylko zapewnienia podstawowych warunków życia w mieście. Żyjemy w XXI wieku i nie chcemy po kolana chodzić w błocie . A jeśli chodzi o remontowane drogi to właśnie protestujemy ,że nie potrzebnie są wydawane ogromne pieniądze na partackie i niechlujne wykonanie robót .Tak są prowadzone remonty ,że po roku trzeba wydawać nowe fundusze ,aby poprawiać to co zostało źle zrobione. Czy to nie jest twoim zdaniem wyrzucanie pieniędzy w przysłowiowe błoto. A jeśli się to toleruję to znaczy, że Jelenia Góra jest bardzo bogatym miastem i stać ją na bylejakość. A jeśli chodzi o wybory to tu się mylisz mamy demokrację i aby zostać Prezydentem nie trzeba skończyć studiów tylko mieć głowę na przysłowiowym karku. A jeśli decydujesz się brać udział w wyborach musisz się liczyć z krytyka i to ,że będą od Ciebie wymagać dobrego i mądrego rządzenia.
~do postu z godz.18.04 27-03-2009 1:52
My nie chcemy, aby została zamknięta i przeniesiona szkoła średnia. Nigdy o tym nie była mowa.Nam nie przeszkadza ,że ona jest .Szkoła w tym miejscu jest już ponad 50 lat i niech dalej funkcjonuję .My tylko chcemy ,aby nasze dzieci kontynuowały naukę gimnazjalną w budynku szkoły Nr 15.A dzieci uczące się w tej chwili w gimnazjum przy szkole średniej niech już do końca trzeciej klasy tam pozostaną .A od nowego roku szkolnego nowy nabór dzieci do gimnazjum niech przejmie szkoła Nr 15.Nam chodzi o to ,aby nasze dzieci idące do szkoły gdzie są starsze dzieci nie przejmowały ich nawyków i za wszelką cenę nie chciały dorównać starszym kolegom.Mając to na uwadze chcemy ,aby pozostały w szkole Nr 15 ,która mimo obaw spełnia wszelkie warunki. Przecież dawna szkoła była 8 klasowa i rozpiętość wiekowa była od 7-15 lat.I jakość wszystko funkcjonowało.
~mts 27-03-2009 4:45
W czasie najbliższych wyborów niech dziadkowie zabiorą dowody osobiste swoim wnukom.Jak tego nie zrobią to znowu nas te pryszczate lemingi załatwią.Znowu wybiorą jakiś Misiaków czy Sawickie od kręcenia lodów.W wyborach samorządowych w 2006 i parlamentarnych w 2007 roku lemingi pokazały co potrafią,trzeci raz nie można na to pozwolic.Jeśli znowu wybory wygra PełO to naprawde znajdziemy się w głębokiej d...e.
~ago od kosmosu 27-03-2009 5:55
Hugo, trasy rowerowe nie wymagają aż takich wielkich nakładów, a przeznaczono duże pieniądze na promocję "rowerowej" Jeleniej Góry, czy zamiast tego - nie można zrobić trasy rowerowej łączącej Cieplice z centrum Jeleniej Góry? Bo takiej trasy NIE MA, zatem nie mogła się nikomu "znudzić", jak powiadasz. Trasy rowerowe są nie tylko do rekreacji lecz także do poruszania się po meście. To wstyd, że MIASTO właściwie ich NIE MA. Te, ścieżki, które utworzono, służą w zasadzie rekreacji, a spróbuj dojechać nimi do pracy! Jelonka także o tym pisała. Co z trasą, która mogłaby przebiegać ulicą Wojska Polskiego? Czy to takie wielkie nakłady? Komunikacja jest jaka jest. Miasto zakorkowane, a będzie coraz gorzej. Ścieżek rowerowych na terenie arterii łączących dzielnice miasta NIE MA. A w tym czasie zamiast na ścieżki rowerowe wydaje się OLBRZYMIE PIENIĄDZE NA PROMOCJĘ CZEGOŚ, CZEGO .... NIE MA W MIEŚCIE. A to jest właśnie złe zarządzanie. Bez kolejnego stadionu można się obejść, to jest rozrywka dla niewielu, no i piłka nożna w naszym mieście nigdy nie stała na wysokim poziomie, ale ścieżki rowerowe służyłyby CAŁEMU społeczeństwu. Co do aquaparku - no to prezydent sam go obiecywał, tak samo zresztą, jak każdy Jego poprzednik...
~Hugo 27-03-2009 6:33
Jeden chce, to właśnie SPA, a drugi chce przedszkole. Tylko pytanie jest inne: co tak na prawdę poruszy Jelenią? Jeżeli będą turyści, będzie więcej pieniędzy w mieście, a to odczujemy na plus. No proste i logiczne ... nadal Was nie rozumiem.
~Tubylec do Hugo 27-03-2009 7:45
nikt nie chce cudów i czarów. Jak przyciągnąć turystów do Jeleniej Góry, kiedy chce sie budować Termy na 250 osób? w centrum uzdrowiska bez rozbudowy uifrastruktury drogowej, itp. Ale to juz właściwie nie o to chodzi. Chodzi o to aby nas pan prezydent nie oszukiwał i nie mamił. Inne plany snuje ze zwoimi zastępcami a co innego mówi sie mieszkańcom. Ciłągłe krętactwo, które wzbudza coraz więcej podejrzeń o jakieś nieczyste interesy. A co takiego osiągnął rezydent Obrębalski w czasie tej kadencji. Ile dróg wyremontował? ilu inwestorów sprowadził? NIC! ZERO! Remonty dróg były coprawda przeprowadzone w tej kadencji, ale środki pozyskała poprzednia władza, a obecni włodarze nie potrafią nawet dopilnować aby wykonawcy w sposób właściwy wykonali te remonty. Płaci im się pieniądze za remont wykonany na 3+. To jak odbierano prace? Taka ocena pana Wandzla i mówienie, że nie ma czego sie doczepić kompromituje go po raz kolejny. Skoro 3+, to znaczy, że czegoś nie dokończono, coś zrobiono niedokładnie, niesolidnie. Więc nie powinno być odebrane. A do osób chcących wprowadzenia gimnazjum do 15-ki - polecam mój post z dnia wczorajszego. Może takie argumenty do Was trafią. Tu różnica wieku nie będzie wynosiła 8 lat ale 10 ! i dotyczy 6 a niebawem 5-letnich maluszków. Trochę zdrowego rozsądku potrzeba a nie egoizmu.
~do jg24 27-03-2009 7:45
1. jelenia góra nie jest podzielona na dzielnice -sobieszów jest taka samą częścią jg jak zabobrze, czarne czy cieplice 2. w sobieszowie jest bankomat bzwbk
~patriotka 27-03-2009 8:08
Aj Cię Hugo rozumiem. Doadałabym jeszcze gąszcz bzdurnych przepisów (w tym PZP), które komplkiują działania mniejszych samorzadów. Większe w zwiazku z posiadaniem kasy sobie poradzą. np. stadion na Maślicach. Gdyby miał powsatć w Jeleniej nigdy by nie powstał.We Wrocławku czy będzie on kosztował 500 700 czy 900 milionów to pikuś.
NICpoŃ 27-03-2009 9:25
@00:47 - nie jestem stronniczy. Obiektywnie patrząc, gdybyś postanowił zainwestować w JG, to po uczestniczeniu w kilku takich cyrkach i najlepszego by to zniechęciło. Co do osobistych uwag pod adresem obecnego inwestora to się nie wypowiadam. Teren jest miejski i zainteresowanie mieszkańców jest jak najbardziej wskazane, ale to jego pieniądze i jego broszka. Jeżeli trzyma się projektów zagospodarowania i umowy to ok. Kontrola postępowania władz przez mieszkańców - jestem jak najbardziej za, ale to się ma nijak na relacje do prywatnego inwestora w dobie gospodarki rynkowej. To właśnie można odczytywać jako stary komunistyczny zwyczaj. Sprzedaż nie wchodzi w grę - zgodę musiałaby wyrazić rada miejska, a to raczej niemożliwe.
~ania z sobieszowa 27-03-2009 10:03
Niestety nasze władze najlepsze nie są. Wystarczy popatrzeć np. na szpital w JG. Dlaczego tak jak w Zgorzelcu powiat nie przejął szpitala od Marszałka? Nasz szpital to tragedia - wystarczy być raz na SOR, albo na oddziale np. wewnątrznym (jak tam śmierdzi!!!) żeby o tym wiedzieć. I tak będzie nadal - przecież z perspektywy Wrocławia JG to jakaś prowincja i nikomu na niej nie zależy. Niestety chyba tak samo wygląda Sobieszów z perspektywy JG. Od dłuższego czasu uważam, że lepiej by było dla Sobieszowa, gdyby nie był częścią JG. Mielibyśmy własny budżet, sami byśmy nim rządzili. A tak kasa idzie w centrum. A my nie mamy posterunku Policji, porządnego placu zabaw, a na dużej części ulic nawet oświetlenia. Że nie wspomnę, że jak na chodniku przy skrzyżowaniu ul. Dembowskiego i ulicy prowadzacej do SP15 kilka (!) lat temu ukradli studzienkę zabezpieczającą bodaj zawór wody to po dziś dzień nikt tego nie naprawił. Tylko nogę skręcić. Dobrze, żę są ludzie, którzy Prezydenta "molestują" - trzymam kciuki żeby im się udało.
kwakwa 27-03-2009 10:17
wszyscy maja pretensje do Obrębalskiego za to, że jest naszym prezydentem...sami go wybraliśmy...trzeba było wybrać Sajnoga, na pewno wszystkie problemy jelonki były by rozwiązane...a może by tak rozliczyć poprzedników Obrębalskiego za pozostawioną mu spuściznę upadłości w mieście...
~Seen 27-03-2009 10:47
Może i czarodziejem nie jesteś, ale bajki umiesz opowiadać jak mało kto!
~do NICpoń 27-03-2009 11:23
Nawet sobie nie wyobrażasz jak delikatnie i z wielkim pietyzmem mieszkańcy podchodzą do pani inwestor, jeśli nie wiesz wszystkiego dokładnie to nie zarzucaj mieszkańcom nieprawdy i złe zachowanie. Mieszkańcy doskonale wiedzą jak się zawiera umowy i je realizuje / niektórzy z nich też ukończyli szkoły ,też prowadzą inwestycję/ i wiedzą o co mogą pytać i kiedy. Wyobraź sobie ,że mieszkańcy nie siedzą założonymi rękoma i nie czekają ,aby im urząd coś dał .Jeślibyś uczestniczyłbyś w zebraniach Stowarzyszeń dowiedziałbyś się wszystkiego .A pisanie na forach i gdybanie po prostu nie ma w tym wypadku sensu .Na koniec chciałem zauważyć ,że nic nie zrobi żaden inwestor nawet z dużą kasa ,jeśli nie będzie miał sprzymierzeńca ze strony Urzędu .Co mu po mieszkańcach czy go po popierają czy nie, wszelkie decyzję wydaję władza.Za 5 lat Władza i Radni się zmienią i wtedy nie wiadomo, co może być, miej to na uwadze .Zwłaszcza w naszym kraju ,w którym ustawy zmieniają się jak rękawiczki.
~@kwakwa 27-03-2009 11:57
Z perspektywy czasu widać, że wybrano najgorzej, jak było można. Sajnog szanowałby mieszkańców, a nie olewał ich jak Obrębalski. To jest kolejne spotkanie na którym widać, że prezydenci nic nie robią i nie mają pomysłu na cokolwiek. A Sajnog miał całkiem sensowne propozycje.
~Pytanko 27-03-2009 13:06
A moze Panom Prezydentom płacic wynagrodzenie proporcionalnie do skuteczności wykonywania zadan?
~@kwakwa 27-03-2009 13:17
Nie wrzucaj wszystkich wybierających do jednego wora...
~zuo 27-03-2009 13:17
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Jelenia_G%C3%B3ra
~ulyssenardin 27-03-2009 13:28
ale cyrk.........
~jasnowidz 27-03-2009 13:51
pewnie nie pamietacie (zwłaszcza ci którzy głosowali na Obrębalskiego) ale przed wyborami pisałem o panu Marku że jesti gawedziarzem jakich mało wystarczy go poprostu posłuchać.Pisałem też że jest typowym teoretykiem i że kocha "opowiadać bajki".Przypomnę także moje zdziwienie że tego nie widzicie! ale moje wypociny pozostały bez echa.To żadna satysfakcja ale niestety potwierdziło się to wszystko mimo że tez nie jestem czarodziejem.
~linia nr 15??? 27-03-2009 14:26
ja grzecznie sie pytam jakim to sposobem autobus lini nr 15 jezdzi szybciej niz kiedys gdy nie zatrzymywal sie na wszystkich przystankach, dzisiaj jak wjadomo zatrzymuje sie na kazdym... kurcze teleportacja w Jeleniej Gorze... ;-)
~magda2 27-03-2009 14:27
problemem nie jest to, że Obrębalski i spółka obiecywali i obiecują, problemem jest to, że znaleźli poparcie w wyborach u mieszkańców. Dopóki Wyborcy będą się omamiać obietnicom jak klienci promocji w marketach nie ma co liczyć na kompetentne władze różnych szczebli. Miasta rozwijają się wtedy gdy Mieszkańcom się nie przeszkadza w ich aktywności społecznej, gospodarczej, pozwala się im bogacić. A tej woli brakuje władzom Jeleniej Góry od 1990, wcześniej nie wspomnę. Oddajemy władzę różnym partiom . A interes partii to nie Twój interes Mieszkańcu
~magda2 27-03-2009 14:38
Brawo ZUO
kwakwa 27-03-2009 15:14
no, widziałem jego pomysłowość na debacie przedwyborczej z obrębalskim, całe szczęście, że nie muszę bywać na sesjach rady bo dopiero bym się napatrzył...swoją drogą, to na forum wieszają psy na obrębalskim ludzie różnej orientacji politycznej...więc to zawsze jakiś worek :)
~do 27-03-2009 01:52 27-03-2009 15:29
a pozniej otworzycie im uniwersytet sobieszowski w 15 aby wasze dzieci kontynuowały naukę w budynku szkoły Nr 15"? no i oczywiscie firmy z JG beda mialy obowiazek otwierac swoje oddzialy w 15-ce. zeby prace mialy tez dzieci na miejscu
~matka2 27-03-2009 16:15
Cóż za pomysł, żeby gimnazjaliści chodzili z 6 latkami do szkoły!!?? NIe puszczę dziecka, do sp15, jeżeli tam będzie gimnazjum!!! Kto ma tak genialne pomysły??? Łączyć maluszki, z tak trudną grupą wiekową!!!
NICpoŃ 27-03-2009 18:01
@11:23 - z tym "delikatnie i pietyzmem" to chyba przesada. Inwestor to nie bóstwo, żeby oddawać mu cześć i hołd :) A co do tego co mieszkańcy wiedzą, a jak potem stosują to czasami widać na ulicy. Niby wszyscy wiedzą, że śmieci trzeba wyrzucać do kubła, a w realu jest jak jest. No chyba, że śmieci pozostawili nam wstrętni turyści :) Zgadzam się z kwakwa - Sami wybieramy władze miasta - tylko, że jak pisałem wcześniej czy to Józek, Marek lub Miłosz - zakładając nawet największe chęci "polegną" przy braku zaangazowania ze strony mieszkańców. I tu szacun w stronę Stowarzyszenia i innych organizacji za podejmowane działanie. Pytanie tylko, obserwując fora internetowe, czy rzeczywiście wina leży wyłącznie po stronie prezydenta? Nie umiem jednoznacznie odpowiedzieć. Na pewno w jakiejś mierze na takie postrzeganie u mieszkańców zasłużył. PS W żadnym z wcześniejszych wpisów nie "gdybałem" lecz starałem się przedstawić dwój punkt widzenia - na szczęście obserwatora Pzdr
~frei 27-03-2009 18:18
przestańcie zajeżdżać z tym Sajgonem. Co on zawojował w tej swojej genialności dotychczas? i gdzie?. Oni wszyscy są jednakowo warci. Ja pozwolę sobie zauważyć że łatwo wieszać psy na innych. A ja pytam ile warci jesteśmy my. Takich brudasów to chyba nigdzie na świecie nie ma.Zobaczcie jakia brudna jest ta nasza kotlina,lasy zasyfione odpadami wszystko krzywe ,brudne i byle jakie.Czy ludzie dbają o swe obsrane przez czworonogi obejścia czy często widać jak ktoś sprząta kolo domu dba o wygląd posesji. Nie. Większość czeka jak im ktoś posprzata lub pomaluje. Tylko narzekać i zwalać na innych. Tragedia
~Zaniepokojony 27-03-2009 21:28
Czy nasze 6-letnie dzieci muszą być narażane na "niebezpieczeństwo" jakie niesie ze sobą gimnazjum, które Prezydent chce połączyc z podstawówką??????? VETO !!!!!!!
~Do Hugo z 6.33 27-03-2009 22:34
Jak to nie rozumiesz? Komu ma być w tym mieście dobrze mieszkacom czy turystom? SPA- dla bogatych niemieckich galaretek? Ok. niech będzie, ale nie kosztem naszych jelkeniogórskich małych mieszkańców -czyli naszych dzieci!!!
~do postu z 22,34 27-03-2009 23:55
Masz 100 % rację. Dlaczego nasze dzieci muszą jeździć do Czech , aby korzystać z basenu i nie tylko dzieci czy nam też się nic już nie należy.Po co jeździć za granicę w poszukiwaniu ciepłych wód ,jak mamy ich na miejscu w bród, tylko trzeba umieć wykorzystać dary natury i na nich po prostu zarobić.
~ktoś 28-03-2009 8:53
Na basen do Czech, do kręgielni do Świeradowa a na korty do Wrocławia. Tego chcecie? Przecież może to wszystko być u nas. Mając takie warunki i tereny przeznaczone pod inwestycję ok.40 hektarów na Dolnośląskiej. Nie pozwólmy włodarzom "naszego" miasta niszcyć tego co już jest i załatwiania swoich prywatnych interesów. Panowie prezydenci, piszę w liczbie mnogiej bo już niewiadomo który w tym mieście rządzi, stórzcie coś konkretnego, porządnego. Żyjemy w XXI wieku, więc niech to będzie inwestycja na miarę naszych czasów a wszyscy będziemy dumni i zadowoleni a przy okazji zarobimy na turystach. Pozdrawiam i życzę podejmowania trafnych decyzji.
~Przerażona 28-03-2009 13:54
Polityczny bełkot jest nadal na fali!!!! A wiele osób poddaje się jemu bezkrytycznie - kładąc na szalę "być albo nie być" dużo stanowisk pracy,osób ze szkoły średniej,jak i gimnazjum. Nawet meble lepiej się traktuje, bo mają długo spełniać swoje funkcje ... Jestem matką i nauczycielką i nie zależnie od tego,z której strony popatrzę jestem przerażona faktem braków w myśleniu przyczynowo - skutkowym rodziców,którzy chcą założyć prawie izolowaną "wspólnotę oświatowo-edukacyjną" dla swoich dzieci. Wczytując się w/w opinie znalazłam i taką, która uważa,że dziecko będąc w gimnazjum przejmie złe nawyki uczniów szkoły średniej - z całym szacunkiem dla tej osoby - przykro mi,że nie dociera do niej fakt, że złe nawyki nie pochodzą ze szkoły średniej tylko bywają generowane dużo wcześniej (dobitna świadomość ile ma się lat powoduje w dzisiejszych czasach coraz większą odwagę wobec dorosłych oraz znikomą chęć szukania wartościowo pozytywnych autorytetów); mam również nadzieję, że nigdy się nie będzie musiała przekonywać na własnej skórze, że jej dziecko nabrało złych nawyków zanim poszło do jakiegokolwiek gimnazjum. Apeluję do wszystkich rodziców: - jako matka - zacznijcie a...lizować swoje plany wobec dzieci w sposób wyważony i kompleksowy, bo nie wychowujecie ich dla siebie; o ile wszyscy rozumieją rozpiętość hasła"wychowanie",a poza tym wątpliwości i obawy są wpisane w rolę bycia rodzicem- nie pozwólcie,żeby zamieniły się w panikę,czy psychozę; - jako nauczyciel - porozmawiajcie z tymi, którzy mają uczyć Wasze dzieci w dalszym toku kształcenia, nie oceniajcie ich przez pryzmat stereotypów ... miejcie odwagę wejść do paszczy lwa,którą stworzyliście na własny użytek. Dziękuję wszystkim tym,którzy to przeczytali i zrozumieli powagę zaistniałego problemu.
~do Przerażonej... 28-03-2009 21:31
Najlepiej było by, aby gimnazja były osobną placówką, ani z maluszkami,ani z starszą młodzieżą. Teraz widać jak na dłoni,że reforma gimnazjalna nie była przemyślana i przynosi więcej szkód jak pożytku. Tak samo może się okazać z ostatnią reforma w sprawie 6 latków. Nie ganię tu rodziców tych maluszków ani tych z 6 klasy. Wszyscy po prostu obawiają się o swoje dzieci. Współczuje też takiemu dyrektorowi,który musi podjąć decyzję jak zapewnić prawidłowy i bezpieczny rozwój wszystkim uczęszczającym do szkoły. Dobrze świadczy o tej szkole,że rodzice za wszelką cenę chcą,aby ich dzieci tu się uczyły.Ale trzeba też liczyć się z dużymi wydatkami,aby szkołę odpowiednio przystosować do przyjęcia tych wszystkich dzieci i tak ich umieścić,aby zapewnić im wszystkim bezpieczeństwo,o które tak się obawiają rodzice. Już nadszedł czas,aby ten problem rozwiązać kompleksowo, najlepszym rozwiązaniem widzę w utworzeniu osobnej jednostki oświatowej- gimnazjum,tylko czy w Sobieszowie znajdzie się odpowiedni na to obiekt?
~czytelniczka 29-03-2009 19:23
jakas mama napisała ze chce aby w sp 15 powstała 1 klasa a tamta reszta została w ZSLiZ - droga Pani utopia niestety utopia jesli gimnazjum przejdzie do sp 15 szkoła srednia trafia na lesna pewnie ze 40 pracowników straci prace i nauczyciele a przed wszystkim obsługa administracji czy jelenia stac na taka liczbe kolejnych bezrobotnych w dobie kryzysu? a czy pan dyrektor sp 15 który rodzicom klas 6 mówi jak to on ma szkołe przygotowana dla gimnazjalistów zapewni rodziców maluchów ze te beda bezpieczne i ze nie beda sie stykac z gimnazjalistami? czy da im to na pismie?? nie sadze gadac kazdy potrafi i tyle
~H.P. 29-03-2009 20:00
Byłam już na kilku takich debatach i podzielam pogląd,że większośc z nich to lekceważenie przez Prezydenta swoich obietnic wyborczych i kpina z mieszkaniców.Panie Narcyzie Marku Obrębalski! Do zobaczenia przy urnach wyborczych.
~Mieszkanka Sobieszowa 30-03-2009 22:44
Kto ma pomysł na rozwiązanie problemu nauki dzieci i młodzieży? Wydaje się, że nie ma idelanego rowiązanina tego.
~_miszkanka Sobieszowa_ 31-03-2009 7:32
...onegdaj słynna 15-stka, była szkołą podstawową "do klasy ósmej", i maluchy jakoś nie potrzebowały ochrony ;)...dzisiejsza młodzież gimnazjalna, wtedy zaliczana była do dzieci, miała tych samych nauczycieli, nie było rozrób, bijatyk na taką skalę ( jak dziś w poniektórych gimnazjach).Wczesne wyjście dzieci z podstawówki i przejście do innych szkół (gimnazjów) przyspieszyło ich dorosłość. Ot co!
~po 31-03-2009 21:47
Prezydent "dociągnie" do końca kadencji ale jego liderowanie gwarantuje jeleniogórskiej PO b. kiepski wynik a to z kolei b. źle wróży kolejnym czterem latom w mieście;
~sobieszowianka 1-04-2009 22:03
tylko ze kiedy skala wieku była 7-15 a teraz proponuje sie aby było 5 17 jest chyba jakas rózniac co no i niestety kiedy młodziez - dzieci była inna i to juz niestety nie jest slogan wiec ten argument do mnie nie przemawia
~mama... 2-04-2009 11:31
Ciekawa jestem co Wy rodzice maluchów będziecie mówili jak Wasze dzieci będą w piątej,szostej klasie?Czy będziecie chcieli je posłać do ROLNICZAKA,czy zostawić w GIMNAZJUM SP15? Ja kiedyś też byłam przeciwne temu,aby w naszej 15 powstało gimnazjum,też się bałam o swoje dziecko.Terazwiedząc co się dzieje w tych szkołach jestem za tym,aby właśnie w NASZEJ UKOCHANEJ SP15 powstało GIMNAZJUM!!!!!!!! Nasze dzieci też tego chcą!!!!!!!!! A co do nauczycieli to mnie to nie interesuje co się z nimi stanie!Oni się nie martwią o nasze dzieci! Musimy sami o to walczyć!!!!!!!! I SIĘ UDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~mamuśka... 2-04-2009 12:04
Ci rodzice,którzy są przeciwni temu,aby powstało gimnazjum w SP15,za parę lat jak ich maluchy będą w piątej,szóstej klasie zmienią zdanie.Wiem to ze swojego doświadczenia.Kiedyś było 8 klas i było dobrze,komuś zachciało się zmieniać reformę i mamy problem.Dzieci w wieku 13 lat,które nagle znajdą się w innej szkole z dziewiętnastolatkami przeżywają stres,są zagubione!To nieprawda,że maluchy będą w niebezpieczeństwie jak powstanie gimnazjum!!!Nasze dzieci,czy to z pierwszej,czy z szóstej klasy przyjażnią się,pomagają sobie.NASZA SZKOŁA jest jak wielka rodzina! A co do nauczycieli z ROLNICZAKA,to mało mnie obchodzi co z nimi będzie,oni naszymi dziećmi się nie martwią!Nasze dzieci i my rodzice chcemy GIMNAZJUM w SP15!!!!!!!!!!!Chodzi o dobro dzieci!!!!!!!!!!!!!
~sobieszowianka 2-04-2009 21:10
widzisz mama mamuska nie wiem czy to jest takie proste bo jak gimnazjalista staje przed maturzysta i mówi wyskakuj z 2 zł bo jak nie to w......l to maturzysta go wysmieje a nasze małe dziecko ze strachu ta kase mu da a i plany przeniesienia w razie konieczniosci i braku miejsca klas 0-3 do Jagniatkowa tez nam nie dpowiadaja wiem ze ty to masz gdzies bo interesuje cie tylko twoje dziecko ale my wbrew pozorom myslimy o wiekszej ilosci dzieci a i chyba jednak kiepsko działa ta wasza akcja bo mase rodziców klas 6 o tym nie wiedziało i sporo z nich zaniosło papiery do rejonowego gimnazjum, chyba ze to akcja dla wybranego kółka zainteresowan I MY RODZICE I NASEZ DZIECI NIE CHCEMY GIMNAZJUM W SP 15 I CHODZI O DOBRO DZIECI TYCH DZIECI KTÓRE SAME JESZCZE NIE UMIEJA SAME ZADBAC O SIEBIE BO SA ZA MAŁE I ZA DELIKATNE NA TO
~mamuśka... 3-04-2009 19:07
Ja też myślę o większości naszych dzieci i nie tylko z szóstej klasy,ale z młodszych też!Sobieszowianko Ty boisz się o bezpieczeństwo swojego dziecka w SP15,a ja boję się o bezpieczeństwo swojego w gimnazjum,do którego chodzą dziewiętnastolatki!Myślę,że takie podrostki mogą zrobić trzynastolatką większą krzywdę niż dzieci ze starszych klas w podstawówce młodszym!!! A co do działania to dobrze sobie radzimy i damy radę!!!!!!!!!!A papiery zanieśli bo był wyznaczony termin.Z chwilą powstania gimnazjum w SP15 wrócą do nas z papierami!!!!!!!!!!
~matka2 4-04-2009 14:20
Sp. 15 nie jest panaceum na problemy wychowawcze gimnazjalistów!!! Nie jest tajemnicą, że z psychologicznego punktu widzenia wiek gimnazjalistów jest jednym z trudniejszych etapów rozwoju człowieka. Stanowi pomost między dzieciństwem a młodością, jednak kierunek zmian jest oczywisty – DOROSŁOŚĆ !!! Rozwój fizyczny nabiera tempa, przeobraża się w organizm osoby dorosłej, zmieniając swoją wielkość, proporcje, kształty. Wiele zmian hormonalnych sprawia dorastającym poważne problemy z nastrojem i emocjami. W grupach rówieśniczych łatwo zaobserwować antagonizmy między chłopcami i dziewczętami przybierające formę zachowań aroganckich i ignoranckich. Dzieci buntują się przeciwko wartościom preferowanym przez dorosłych, przeciwko ich zasadom, nakazom, zakazom, przyjętym normom i regułom. Buntują się, by w efekcie zdecydować, co jest ważne w ich indywidualnym życiu. Jednak czy świadkami tego dorastania, wojowania i poszukiwania mają być pięciolatki??? Jestem przeciwna!!! Oprócz „chciejstwa” matek uczniów z końcowych klas sp. 15, które obawiają się tego co nieuchronne – dorastania ich dzieci, brak jakichkolwiek przesłanek do tego typu połączenia!!!
~sobieszowianka 4-04-2009 15:59
a ja mam apel do Pana Prezydenta i Pana Wieceprezydenta Panowie miejscie w koncu odwage sporzeć ludziom w oczy a nie robicie uniki jednym mówicie ze zadzwonicie (boszsz jak w marnym melodramacie ) innym ze jestescie na urlopie do 20 kwietnia (potem sie okazuje ze jednak niekoniecznie) Stańcie Panowie w końcu przed wyborcami (choc ja mam tu czyste sumienie ;) )i powiedzcie ludziom głosno i wyraznie co sie bedzie działo z tymi szkołami przez najblizesze np 3 lata czy gimnazjalisci rozpoczna nowy rok szkolny tu czy tu, miejcie litosc i nad rodzicami tych dzieci i nad dziecmi i nad nauczycielami którzy nie sa w stanie obliczyc jaki wymiar zatrudnienia beda miec w przyszłym roku. Powiedzcie jasno co bedzie z pałacem bedzie tam szkoła czy nie?? bo w nowinach pan wiceprezydent mówi ze przenosiny to jakas głupia plotka nic nie znaczaca a na spotkaniu z mieszkancami nie kryje Pan tego,ze prowadził Pan powazne rozmowy przez cały poprzedni rok i ze sprawa jest otwarta Jak dla mnie to sa jakies kpiny i oszukiwanie w zywe oczy WSTYD PANOWIE NAPRAWDE WSTYD !!!!!!!!!
~zły 4-04-2009 19:07
Prawda jest taka, że władze Jeleniej Góry mają w nosie uczniów i edukację – mają w nosie wykształcenie naszej młodzieży!!! Liczy się dla nich tylko prywatny interes, bo innego logicznego wytłumaczenia postępowania w sprawach szkół nie widzę. Najpierw w 2001 roku doszło do połączenia WETERYNARZA z ROLNICZAKIEM, bo sprzedano siedzibę Tech. Weterynaryjnego na ulicy Kraszewskiego – powstało ZSLiZ nr1 Następnie do ZSLiZ dołączono TECHNIKUM LEŚNE - bo siedzibę tej szkoły sprzedano. Ten sam los spotkał znajdujące się przy Tech. Leśnym GIMNAZJUM. Co teraz? Władze Jeleniej Góry wbrew interesom uczniów, rodziców i pracowników szkoły ( bo taka destabilizacja i dezinformacja uderza we wszystkich wymienionych) rozparcelują szkoły z ZSLiZ – z pałacu w Sobieszowie? Przeniosą wyjątkowe w naszym mieście i województwie kierunki – leśnika i weterynarza, osłabiając ich pozycję - a może nawet uśmiercając je w ten sposób? Wbrew logice przeniosą GIMNAZJUM do szkoły podstawowej? Panie Prezydencie, kpina o której pisze „sobieszowianka” to fakt. Eskaluje Pan i Pana ekipa złe nastroje – wrogości i niepokoju!!! Czas ponieść odpowiedzialność za swoje słowa! A może jest Pan tak pewny swojej przegranej w kolejnych wyborach, że chce Pan ugrać dla siebie możliwie najwięcej? I to kosztem dzieci, rodziców i nauczycieli. Może to jest przyczyna Pana dysfunkcyjnego zachowania? Nie sądzę, żeby ludzie Panu jeszcze wierzyli, ośmiesza Pan PO!! Trzeba konkretnych decyzji!!! Trzeba jednoznacznego określenia losów szkół i to nie na rok, ale w planie długofalowym.!!!
~ 5-04-2009 20:50
~po nie chce byc zlym prorokiem ale wydaje mi sie ze tak wlasnie bedzie. Zgadzam sie z twoja opinia w 100%
~ 5-04-2009 20:57
~po nie chce byc zlym prorokiem ale wydaje mi sie ze tak wlasnie bedzie. Zgadzam sie z twoja opinia w 100%
~Obserwator... 10-04-2009 1:23
Z tej całej wrzawy .Najlepszym byłoby utworzenie samodzielnej placówki gimnazjalnej na terenie Sobieszowa.Budynków takich pod zarządem miasta jest tu dużo.Choćby zajmowany budynek przez szkołę społeczną / w tej chwili do niej uczęszcza kilka dzieci z Sobieszowa/.Ale to na pewno nie zrobi się w tym roku szkolnym.Trzeba działać zgodnie z prawem i wymówić budynek Szkole Społecznej .Na pewno z osobnej placówki byliby zadowoleni wszyscy rodzice i tych maluszków i tych gimnazjalistów.A i nauczyciele mieliby pracę i nie tylko oni.Proponuję zastanowić się nad takim rozwiązaniem.
~ulyssenardin 17-04-2009 16:28
17/04, ulyssenardin piszę: ta wiadomość ma taaaaaaką brodę........ na prawdę redakcja nie ma nic świeższego do zaproponowania??????
~benek 26-04-2009 10:21
A dlaczego jak pan Kusiak i pan Gałka likwidowali ZSDiL - dobrą szkołę kształcącą leśników i drzewiarzy to mieszkańcy Sobieszowa nie protestowali

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group