Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2921
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O targowiskach bez konkretów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 16 grudnia 2009, 21:45
Aktualizacja: Piątek, 18 grudnia 2009, 8:07
Autor: Angela
Fot. rylit
Ponad dwie godziny trwała debata jeleniogórskich kupców z zastępcą prezydenta Jerzym Lenardem. Głosy handlowców były podzielone: jedni chcieli zmiany dzierżawcy na miejskiego zarządcę, inni żądali unieważnienia przetargu i nie wprowadzania żadnych zmian. Wszyscy byli zgodni tylko do jednej kwestii: pozostawienia obecnych stawek czynszu bez zmian.

Na debatę jeleniogórscy kupcy przyszli wyjątkowo licznie. Pojawili się również obecni dzierżawcy targowisk oraz oferenci, którzy stanęli do przetargu. Pierwsza część spotkania, zapowiedź i przemówienie zastępcy prezydenta Jerzego Lenarda przebiegło bez większych emocji. Gorąca atmosfera rozgorzała natomiast z chwilą, kiedy głos wieceszef miasta oddał kupcom, którzy nie przebierali w słowach.

– Jeżeli miasto chce z nami przeprowadzać jakąkolwiek rozmowę to najpierw musi nam konkretnie powiedzieć, jaki jest okres dzierżawy. Dajcie nam normalnie pracować i konkretne zasady – mówiła na spotkaniu Małgorzata Morawiak, kupiec. – Jeżeli my mamy umowy na rok , dwa, trzy lata, to nic nie możemy zaplanować i zrobić oprócz tego że tracimy swoje zdrowie i nerwy. Okrążyliście nas marketami, wchodzą sieciówki a my przędziemy nędze i co chwile mamy kontrole. Pracuje na rynku 10 lat i nigdy tak jeszcze nie było. Co chwile jest zmiana „miotły”i co chwile ktoś mówi coś innego – dodała.

Ci, którzy wychodzili ze spotkania nie kryli nie zadowolenia. Janina Miroś mówiła, że po spotkaniu spodziewała się konkretów, których nie usłyszała. Część kupców mówiła, że docenia inicjatywę wiceprezydenta i fakt, że przyszedł na spotkanie. Teraz czekają jednak na realizację deklaracji i rozwój sytuacji.

Jak spotkanie podsumował sam wiceszef miasta? - Było dość spontaniczne i myślę, że dzięki niemu udało się ustalić krótki harmonogram spotkań z kupcami. Kupcy zainteresowani są dwoma rzeczami i było to dzisiaj bardzo mocno wyartykułowane: stawką czynszu i wieloletnimi umowami dzierżawy, miasto też jest tym zainteresowane. Myślę, że w ciągu najbliższych tygodni uda nam się dojść do porozumienia, uda mi się przekonać kupców, że najlepszym rozwiązaniem dla nich jest, by oni sami decydowali o stawkach i okresie czasu, na jaką chcą umowę dzierżawy podpisać. Zastępca prezydenta zapewnił też, że nie będzie żadnych zmian w stawkach opłat targowych.

Jutro komisja przetargowa ma podjąć decyzję w sprawie rozstrzygnięcia przetargu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~Kupiec 17-12-2009 7:56
no niestety spodziewalam sie ze na spotkaniu z prezydentem tak bedzie, nic sie nie doweidzielismy i tylko czas stracony!!!!!
~9..55 17-12-2009 8:37
Koniec świata kupcy sami będą określać wysokość dzierżawy.A może by tak pan Obrębał zrobił z wszystkimi podatkami np od nieruchomości.
~do KUPCÓW 17-12-2009 14:48
niech do was w końcu dotrze ! ludzie maja was ..... ! wolą robić zakupy w marketach. pokażcie miejsce na świecie gdzie targowiska ( może poza atrakcjami w sezonie turystycznym ) mają byt! kupa rozwalających się bud w centrum miasta i Zabobrza! wstyd dajcie se siana i dajcie spokój ludziom albo zacznijcie być konkurencyjni cenowo
~Yeti 17-12-2009 16:08
Obawiam się ze ceny tytoniu na Florze znów podrożeją.
~marx 17-12-2009 18:39
Ceny na targowiskach są zdecydowanie za wysokie! W zimie nie ma gdzie przymierzać ciuchów, warzywka zmarzniętę. Porazka. I te budy paskudne. XZróbcie jedną dużą halę niech to wszystko ma ręce i nogi!
~rada miasta 17-12-2009 19:24
i tak uchwaliła już nowe stawki, wyższe oczywiście. Po co ta gadka o tym, że nie będzie podwyżek?
~handlarz 17-12-2009 19:28
17-12-2009 14:48 | ~do KUPCÓW Widocznie w d..e byłeś i g..o widziałeś skoro twierdzisz,że w innych krajach nie ma targowisk,są i to jeszcze gorsze jak u nas i nie są to targowiska na wschodzie tylko w starej 15 ue.
~klientka 17-12-2009 20:14
ja uważam że warzywa na ryneczku mają dobry smak,nie wyobrażam sobie bym kupiła je latem w markecie,a tak na marginesie wystarczy pójść do galerii i ceny też o zawrót głowy przypominają,chyba że ktoś porównuje ceny nowego ciucha z używanym sfilcowanym sweterkiem.
~do handlarza 17-12-2009 20:35
może i byłem w d....e ale masz racje zwracam honor są gorsze od naszych ( plus dla Ciebie toż nie są najgorsze nie ? ) poza tym nadal uważam zrównać was z ziemią zasadzić buraki lub wybudować nowy market gdzie przyjmą reklamację, taniej kupię WSZYSTKO,pójdę o której godzinie będę chciał i w pewnym stopniu dam zarobić polskiej obsłudze. nie ? bo co u ciebie na targowisku 50 dziennie bez ZUS ? tak jak mówię nie tylko ja co widać wyżej, a ty do marketu nosić buraki może będziesz grzeczniejszy zresztą co wymagam tak piszesz jak mówisz na targowisku :-) klient nasz Pan ( w markecie ) a te slamsy zwane TARGOWISKAMI zlikwidować to nie początek lat 90-tych, fajnie wtedy było, nie? kasiora leciała.
~kupiec 17-12-2009 21:03
a może po prostu 50% wpływów z czynszów przekazać na modernizacje targowisk , zły zarządca lub jego brak to likwidacja targowiska i w konsekwencji sprzedaż terenu i załatanie nadwątlonego budżetu miasta jakie to proste a może za proste ....
~klientka 17-12-2009 22:12
Ja uważam że każdy niech ma wybór gdzie chce kupić czy na ryneczku czy w markecie puki jeszcze taki wybór ma. Lubię ryneczek i moje miłe panie u których robię zakupy.
~O Boże 18-12-2009 7:09
Znowu Prystrom! Ten magister od ka...lizacji zna się na wszystkim!
~lol 18-12-2009 8:16
Na całym swiecie są targowiska i dziwie się wszystkim osobom, którzy chcą je likidowac i urzadządzać hale. korzystam z targowisk bardzo często i jestem zadowolona ,że istnieją ale nie o swoich stanowiskach trzeba tu pisać ale trzeba myśleć o ludziach którzy tam pracują. niech do wszystkich dotrze ,że w marketach ludzie zarabiają 1000 zł/miesiąc. Wszyscy jesteśmy ludzmi i pomyśmy o innych a nie o końcu swojego nosa. Każdy kupuje w marketach bo cena jest niższa - tylko dla tego że panuje w nich wyzysk do nieprzyzwoitości , jak macie czelność i sumienie takie brednie wypisywać, Wy szyscy co do koscioła w każdą niedzielę chodzicie, nie szanujecie nikogo, nie myślicie o nikim tylko o sobie. A święta tuż tuż..
~rumcajs54 18-12-2009 9:16
Co do opłat targowych to cytuję za dzisiejszą Gazetą Wrocławską: "W przyszłym roku wzrosną stawki podatków od nieruchomości, środków transportu oraz opłata targowa". Mowa oczywiście o Jeleniej Górze. Schizofrenia...?
~do lol 18-12-2009 10:53
a ile zarabiają na targowiskach? szczerze i obiektywnie. z opłaconym ( he,he,he ) ZUS-em i bez ZUS-u ? pewnie z 2000 zł ? bo Pan Właścicielem handlarz pełną gębą ( biznesmen ) to dobry Pan, a jeśli już to zły bo wkoło markety, a on i jemu podobni sprzedający zmarznięte warzywa, owoce i ciuch z Warszawy, Pragi ( made in China bez prawa reklamacji ) musi przecież 100/200% marży.
~... 18-12-2009 14:06
Dajcie już sobie święty spokój...Już nie mogę tego czytać co niektórzy wypisują ! Niech sobie ludzie spokojnie pracują ,a złośliwi" komentatorzy" niech zajmą się swoją pracą , chyba że jej nie mają....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group