Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7101
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Nowy, stary prezes

Środa, 9 lutego 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 22:49
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Łużyckie Centrum Medyczne ma nowego prezesa. Decyzję w tej sprawie podjęła w środę rada nadzorcza. Jedyną kandydaturę przedstawił, starosta Lucjan Żełabowski. Rada nadzorcza powołała na stanowisko prezesa dotychczasowego zastępcę Janiny Hulackiej, Jarosława Mączyńskiego.

Ponieważ w spółce nie może zarządzać jednoosobowy zarząd, zdecydowano także, że to nowy prezes ustali dwóch prokurentów. Starosta lubański uważa, że w tej sytuacji był to najlepszy wybór z możliwych.

- Prezes Mączyński był w szpitalu od początku jego restrukturyzacji, zna jego problemy i potrzeby. W tej sytuacji nie było innej lepszej osoby, którą można by zaproponować – powiedział nam starosta lubański Lucjan Żełabowski.

Od dnia swojej rezygnacji była pani prezes nie zarządza już szpitalem, ale nadal pozostaje pracownikiem Centrum Medycznego. Obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim. Jak mówi starosta, nie wie, jak długo Janina Hulacka pozostanie na zwolnieniu. Wpływ na to będzie miał zapewne jej stan zdrowia. Jego pogorszenie było bezpośrednim powodem rezygnacji ze stanowiska.

Zmiany, a właściwie przesunięcia w zarządzie spółki nie zaskoczyły protestujących pielęgniarek. Ich zdaniem powołanie nowego prezesa nic nie zmienia w ich sytuacji. Stanowisko prezesa Mączyńskiego w sprawie pielęgniarek jest znane. Teraz kobiety zastanawiają się nad kolejną akcją protestacyjną, być może w formie okupacji starostwa albo szpitala.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group