Poniedziałek, 20 marca
Imieniny: Aleksandry, Klaudii
Czytających: 9553
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy radny i wiceprzewodniczący

Czwartek, 20 grudnia 2018, 8:41
Aktualizacja: Sobota, 22 grudnia 2018, 6:26
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nowy radny i wiceprzewodniczący
Fot. Przemek Kaczałko
W trakcie III sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry do grona rajców dołączył Justyn Bilski, który zastąpił Konrada Sikorę. Podczas posiedzenia wybrano też trzeciego wiceprzewodniczącego Rady, którym został Zbigniew Ładziński.

W związku z zatrudnieniem Konrada Sikory na stanowisko zastępcy prezydenta miasta, z okręgu nr 4 (Cieplice, Sobieszów, Goduszyn, Jagniątków) do Rady Miejskiej wszedł Justyn Bilski - nauczyciel z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. C.K.Norwida. Nowy radny klubu Koalicji Obywatelskiej złożył wczoraj ślubowanie i mógł rozpocząć działalność na rzecz miasta. Ciepliczanin wybrał już komisje stałe, w których chce się udzielać.

Czymś naturalnym dla mnie jest Komisja Oświaty - jestem czynnym nauczycielem i uważam, że troszeczkę trzeba pozmieniać rzeczy w oświacie, wesprzeć ją, aby mogła konkurować z większymi miastami. Będę też w Komisji Uzdrowiskowej z racji zamieszkania w Cieplicach i zastanawiam się się jeszcze nad Komisją Sportu i Młodzieży oraz nad Komisją Rewizyjną - powiedział Justyn Bilski, który liczy, że pomysły przedstawiane w kampanii wyborczej przez Koalicję Obywatelską, będą realizowane. - Wiem, że prezydent część już przedstawi w autopoprawkach, więc dużo dobrych zmian ta kadencja przyniesie - dodał J. Bilski, który wierzy, że obecna kadencja będzie lepsza od poprzedniej. - Nie wiem czy może być gorsza - zakończył z uśmiechem.

W porządku obrad znalazł się też wybór trzeciego wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Podczas poprzedniego posiedzenia nieobecny był Zbigniew Ładziński z Klubu Zadbajmy o miasto. Tradycją jest, że każdy z klubów radnych ma swojego przedstawiciela w prezydium rady, więc z wyborem trzeciego zastępcy Wojciecha Chadżego poczekano na wczorajsze posiedzenie. W trakcie dyskusji Paweł Piotrowicz z klubu Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że jego opcja polityczna dotrzymuje słowa i poprze kandydaturę Z. Ładzińskiego, czego nie można powiedzieć o klubie Koalicji Obywatelskiej, która według ustaleń miała przyjąć na poprzednim posiedzeniu kandydaturę Józefa Rypińskiego, tymczasem wybrano Rafała Szymańskiego. W efekcie, Szymański został usunięty z klubu PiS za brak lojalności i wczoraj symbolicznie zmienił miejsce przy stole - siedzi teraz pomiędzy jedynym radnym SLD - Piotrem Paczóskim a Hubertem Papajem z Klubu Zadbajmy o miasto.

W pozostałych punktach programu posiedzenia wprowadzono zmiany w budżecie miasta na rok 2018. Zmniejszono budżet po stronie dochodów o ponad 17 milionów złotych oraz wydatki o ponad 8 milionów złotych. Dodatkowy deficyt w kwocie 9 milionów złotych ma być sfinansowany z emisji obligacji. Szczegóły zmian dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej. Inne tematy z sesji w kolejnych artykułach.

Twoja reakcja na artykuł?

8
38%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
10%
Złości
10
48%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
611
maksymalnie 150
84%
od 151 do 459
6%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group