Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3472
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy dyrektor MZDiM z (r)ewolucyjnymi pomysłami

Piątek, 7 kwietnia 2017, 11:41
Aktualizacja: 11:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nowy dyrektor MZDiM z (r)ewolucyjnymi pomysłami
Fot. Przemek Kaczałko
Norbert Łukaniuk został powołany na stanowisko dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Wczoraj (6.04) na konferencji prasowej w jeleniogórskim Ratuszu przedstawił pomysły, jakie mają usprawnić organizację ruchu w naszym mieście – niektóre wręcz rewolucyjne, bądź jak kto woli – ewolucyjne.

Jak podkreślił wiceprezydent Jerzy Łużniak, to właśnie pomysły jakie Norbert Łukaniuk przedstawił jeszcze jako kandydat, przekonały władze miasta do wyboru jego osoby na następcę Czesława Wandzla, który przeszedł na emeryturę.

Wśród pomysłów nowego dyrektora jest m.in. zamontowanie sekundników na skrzyżowaniu Grunwaldzka – Jana Pawła II i przeprogramowanie tamtejszej sygnalizacji na stałoczasową. N. Łukaniuk ma też pomysły na skrzyżowania: Wyszyńskiego – Podwale – Sobieskiego, a także Konstytucji 3 Maja – Ogińskiego, Konstytucji 3 Maja – Wincentego Pola czy Sudecka – Aleja Solidarności. Poprawie ma też ulec organizacja ruchu na odcinku Karola Miarki – Sobieskiego. Z pewnością w początkowej fazie zmian dużym zagrożeniem na drogach będą kierowcy jeżdżący „na pamięć”, więc decydenci apelują o stosowanie się do znaków. Szerzej o pomysłach nowego dyrektora napiszemy w osobnych artykułach, podobnie jak o największej drogowej inwestycji Miasta w najbliższych latach, czyli obwodnicy Maciejowej.

Norbert Łukaniuk jest też asystentem społecznym posłanki Elżbiety Stępień (Nowoczesna). W wyborach parlamentarnych w 2015 roku miał kandydować do Senatu RP z ramienia Nowoczesnej, ale nie uzbierał wystarczającej liczby głosów na liście poparcia wymaganej do wystawienia kandydatury. Później złożył deklarację przystąpienia do partii, ale nie został przyjęty. N. Łukaniuk zapytany o przynależność do partii Ryszarda Petru podkreśla, że nie jest jej członkiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group