Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4379
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowe wiaty przystankowe w grudniu

Wtorek, 15 listopada 2016, 7:29
Aktualizacja: Środa, 16 listopada 2016, 7:43
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Nowe wiaty przystankowe w grudniu
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Tej zimy uczniowie Zespołu Szkół Technicznych Mechanik w Jeleniej Górze, a także okoliczni mieszkańcy i klienci galerii Nowy Rynek, nie będą już musieli czekać na miejskie autobusy pod gołym niebem.

W pierwszych dniach grudnia staną tu dwie nowe wiaty przystankowe, o które za naszym pośrednictwem wnioskowali uczniowie i ich rodzice. Trzecia z nowych wiat pojawi się przy ul. Wolności, na wysokości sklepu „Biedronka”.

O potrzebie postawienia wiat przystankowych nieopodal „Mechanika” pisaliśmy w grudniu minionego roku. Wówczas nie znaleziono na to pieniędzy, ale udało się je wygospodarować z tegorocznych oszczędności.

- Są już wykonane przyłącza elektryczne (wszystkie wiaty będą podświetlane) na al. Jana Pawła II przy ZST „Mechanik” oraz po drugiej stronie tej ulicy w zbliżonym miejscu – informuje Cezary Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. - Obie będą miały po cztery przęsła, co w zupełności zaspokoi potrzeby oczekujących tu pasażerów – dodaje C. Wiklik.

Nowa wiata przystankowa pojawi się także przy ul. Wolności, na wysokości sklepu „Biedronka”. - W tym przypadku będzie to sześć przęseł, bowiem grupki oczekujących na przejazd są tu liczniejsze. Podświetlona wiata, oznacza zupełnie inny komfort dla pasażerów. Każda z wiat kosztuje ok. 25 tys. zł, ale w procesie negocjacji uzyskano nieco korzystniejsze ceny, w konsekwencji zapłacimy za nie w sumie niespełna 68 tys. zł – dodaje C. Wiklik.

Cały czas – w ramach finansowych możliwości – Miasto remontuje też istniejące wiaty. W środę (9.11) wymieniane były elementy przystanku MZK przy ul. Różyckiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group