Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12525
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miłków: Nowa świetlica w DPS

Poniedziałek, 24 grudnia 2018, 8:31
Aktualizacja: Wtorek, 25 grudnia 2018, 6:27
Autor: WAC
Miłków: Nowa świetlica w DPS
Fot. użyczone
Dzięki pomocy grupy darczyńców podopieczni z grupy IV Domu Pomocy Społecznej w Miłkowie już w Święta Bożego Narodzenia będą mogli korzystać z nowo wyposażonej świetlicy.

Inicjatorką akcji jest Urszula Ragucka, działająca z ramienia Stowarzyszenia im. Jana Musiała DĄB. Wolontariuszka od wielu lat jest zaprzyjaźniona z 42 – letnim Piotrem, dotkniętym zespołem Downa i jego 86 - letnią mamą. Jednak Piotr, po tym jak opiekująca się nim mama złamała biodro, musiał trafić do Domu Pomocy Społecznej w Miłkowie.

- Często jestem gościem w Miłkowie i widzę jak opiekunowie starają się stworzyć jak najbardziej domową i rodzinną atmosferę przebywającym tam podopiecznym – mówi U. Ragucka. - Niestety, DPS „Junior” podobnie jak wszystkie chyba tego typu placówki w naszym kraju, cierpi na niedofinansowanie. Dlatego zdecydowałam się poprzez portal www.pomagam.pl zorganizować zbiórkę na wyposażenie świetlicy grupy IV, w której przebywa Piotr. Do tej pory na konto kwesty wpłynęło ponad 4400 złotych, co wystarczyło na zakup między innymi nowych mebli. Dyrekcja DPS – u ze swej strony zadbała o wyremontowanie świetlicy, dzięki czemu już w Święta Bożego Narodzenia podopieczni z grupy IV DPS będą mogli spędzać czas w nowo urządzonym pomieszczeniu. Trzeba jeszcze dodać, że zbiórką zainteresowała się firma Manta Polska, która znalazła nasze ogłoszenie i zadeklarowała przekazanie jednego telewizora za darmo, a drugi 65 - calowy potem zakupiono, dzięki zbiórce zorganizowanej przez poseł Zofię Czernow po wyjątkowo świątecznej cenie.

Twoja reakcja na artykuł?

7
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group