Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 6744
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION KRAJ: „Novecento” wyróżniony na festiwalu w Zabrzu

Poniedziałek, 24 października 2011, 8:34
Aktualizacja: 8:34
Autor: Accipiter
REGION KRAJ: „Novecento” wyróżniony na festiwalu w Zabrzu
Fot. Jelonka.com
Odtwórca tytułowej roli Jacek Grondowy, reżyser Krzysztof Prus oraz scenograf Marek Mikulski, czyli trzej twórcy monodramu „Novecento” Teatru im. Cypriana Kamila Norwida, otrzymali wyróżnienie zespołowe zakończonego w niedzielę w Zabrzu XI Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”.

W zorganizowanym po raz jedenasty w zabrzańskim Teatrze Nowym festiwalu przez tydzień rywalizowało jedenaście spektakli wystawionych przez teatry: Nowy w Zabrzu, im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Lubuski w Zielonej Górze, Polski w Poznaniu, Ludowy w Krakowie, im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, na Woli w Warszawie, im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, im. Stefana Jaracza w Łodzi, Polski we Wrocławiu oraz Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze. Festiwal pod Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Śląskiego miał charakter konkursowy.

Jury, w którym zasiadali: krytyk teatralny Zenon Butkiewicz, dramatopisarz i reżyser Ingmar Villqist oraz dramatopisarz Paweł Demirski, przyznało wyróżnienie zespołowe Jackowi Grodowemu, Krzysztofowi Prusowi oraz Markowi Mikulskiemu za spektakl oparty na formule monodramu „Novecento” wg włoskiego powieściopisarza, dramatopisarza i krytyka muzycznego Alesandra Baricco w przekładzie tłumaczki literatury włoskiej Haliny Kralowej.

„Novecento” na Scenie Studyjnej Teatru im. Norwida miał swoją premierę 5 listopada ub. r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group