Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 3146
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niewolnicza praca

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 26 kwietnia 2006, 0:00
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Firmy wykorzystują ludzi poszukujących zatrudnienia – alarmuje Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Dziennik opisuje przypadek pewnego bezrobotnego, który imał się wielu zajęć, ale od jakiegoś czasu nie ma pracy. Jest zarejestrowany w urzędzie pracy, który nakazał stawić się na spotkaniu dotyczącym aktywizacji zawodowej.

Urząd skierował bezrobotnych na półroczne przyuczenie organizowane przez jedną z firm montujących okna. W jego trakcie bezrobotni mieliby normalnie pracować w tej firmie, a wynagrodzenie w formie stypendium (521 zł brutto miesięcznie) będzie im wypłacał urząd pracy.

Zdaniem mężczyzny, półroczne szkolenie bez gwarancji dalszego zatrudnienia to wyzysk. Uważa, że za państwowe złotówki utrzymywane są firmy, które wykorzystując bezrobotnych nic w zamian nie dają.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~dreist 26-04-2006 8:21
To jest przerażające co się dzieje na rynku pracy.Ci teoretycznie najlepsi emigrują za pracą na zachód. Codziennie wyjeżdżają kolejni. Ciekawe jak to będzie w przyszłośći np z emeryturami.Rządzący cieszą sie z otwarcia granic dla szukających pracy polaków w kolejnych krajach. Pewnie że rozładuje to poziom frustracji.Ale co dalej?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group