Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 6213
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niepełnosprawni wybrali się na wyprawę w Góry Izerskie

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 11 lutego 2013, 15:04
Aktualizacja: Wtorek, 12 lutego 2013, 7:59
Autor: KSON
Fot. KSON
30–osobowa grupa niepełnosprawnych wybrała się w piątek , przed ostatkami, na wyprawę w Góry Izerskie. Z Polany Jakuszyckiej część udała się saniami do Schroniska Orle, a 10–osobowa grupa niepełnosprawnych narciarzy na biegówkach podążyła ich śladem.

Cudowny obraz iście alaskańskiej zimy i adrenalina związana z szybkością sań, ciągnionych przez skutery śnieżne, to niezapomniane wrażenie. Po pół godzinie do Schroniska Orle dotarli narciarze. Na miejscu przybyłych przywitał Stanisław Kornafel, prezes Towarzystwa Izerskiego i gospodarz Schroniska Orle.

Przy ognisku i pieczonych kiełbaskach pan Stanisław opowiadał o historii turystyki i szklarstwa na polanie. Z pasją mówił też o planach Towarzystwa Izerskiego, związanych z turystyką, rekreacją, astronomią, przedstawiając możliwości współpracy pomiędzy Towarzystwem a Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych.

Powstał pomysł, aby w okresie letnim na drodze z Polany do Schroniska Orle odbywać rajdy turystyczne z udziałem wózkowiczów, za czym przemawia nie tylko wspaniały krajobraz ale również dobra nawierzchnia drogi.

Sejmik zachęcając niepełnosprawnych i seniorów do wyjścia z domu propagował będzie nadal piesze wycieczki z kijami nordic walking. W ubiegłym roku takich zorganizowanych spacerów odbyło się osiem, a wzięło w nich udział ponad 100 jeleniogórzan.

Schronisko Orle i nietrudna do pokonania trasa z Jakuszyc to dobra oferta dla integracyjnych wycieczek całych rodzin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Człowiek Koń 11-02-2013 19:39
Tiaaa tacy niepełnosprawni a po górach chodzą. Że im się chce. To ja w pełni sprawny menżczyzna nie ruszam się z kanapy bo mnie wszystko boli a co dopiero chodzić po górach. Powinni mi oddać swoje renty!
boberek 11-02-2013 20:13
Mam wrażenie,że Sejmik ma w Jelonce swoją wtykę i promuje się ciągle imprezami dla niepełnosprawnych/czyt.osób z orzeczeniem/,jakby w okolicy nie było również innych.Dla lepszego wizerunku chętnie na przyszłość dam się "wypożyczyć" na wózku,chyba ,ze chodzi tylko o niepełnosprawnych-sprawnych- z takimi znacznie łatwiej się pracuje.
~ 11-02-2013 21:13
Masakra te wasze komenty, masakra! @Koniu, po co ci kasa? Konie piwa nie żłopią! Uczestnikom i organizatorom wyprawy gratuluję i życzę kolejnych "zdobyczy" :)))
~autorka 11-02-2013 22:10
To niech Ci inni napiszą co organizują, gdzie się można spotkać, przecież na stronie jest wyraźnie napisane,żeby wysyłać ciekawe newsy i artykuły. Jelonka drukuje ciekawe wydarzenia, do których dotrą lub które ktoś im przyśle. Tak jak * zresztą
~doboberka 11-02-2013 22:14
To ja Ci życzę Boberek tego wózka na stałę. Zobaczysz jak to fajnie. Może spotkamy się kiedyś na wycieczce, jak będziesz marzył, żeby ktoś do Ciebie wyciągnął rękę i pomógł choć na chwilę opuścić cztery ściany. Pełnosprawność jest darem, który w każdej chwili może zostać każdemu odebrany.
~ 11-02-2013 22:25
Są różne niepełnosprawności Koniu. Nie każdy niepełnosprawny nie może się poruszać. Są też ludzie głuchoniemi, niedowidzący, autyści, cukrzycy i z wieloma innymi niepełnosprawnościami. Wstydź się.
~$$$ 12-02-2013 12:08
Jeszcze tego głupiego konia nie przerobili na kabanosy
~doboberka 12-02-2013 23:21
Nikomu nie życzę wózka na stałe, bo sam go doświadczam i znam przypadki "wypożyczeń" dla celów medialnych.Sam pomagam innym opuścić cztery ściany, chociaż u siebie mam schody.Liczą się tylko ludzie i umiejętność współdziałania,a tego niestety wśród jeleniogórskich organizacji O.N brakuje,a szkoda.Gdyby Jelonka pogrzebała w internecie,to może prezentacja innych organizacji O.N spoza Sejmiku doprowadziłaby do lepszej współpracy całego środowiska O.N.
~crol 13-02-2013 12:35
brawo brawo brawo dla uczestników tej wyprawy i gwizdy dla malkontentów. Jeżeli uważasz, że powodem dezintegracji środowiska jest aktywność KSON-u to rzeczywiście podzielisz wkrótce los konia przerobionego na kabanosy. Od jakiegoś czasu pod każdym artykułem dotyczącym KSON-u wylewa się jad zawiści ukrywających się za ksywkami pseudo działaczy. Wyznają zasadę im gorzej tym lepiej. Wcześniej czy później wylądują na śmietniku, chyba że na takiej dezintegracji zależy władzy. Czy to zatem brak integracji na zamówienie???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group