Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 5922
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Niepełnosprawni wybrali się na wyprawę w Góry Izerskie

Poniedziałek, 11 lutego 2013, 15:04
Aktualizacja: Wtorek, 12 lutego 2013, 7:59
Autor: KSON
Region: Niepełnosprawni wybrali się na wyprawę w Góry Izerskie
Fot. KSON
30–osobowa grupa niepełnosprawnych wybrała się w piątek , przed ostatkami, na wyprawę w Góry Izerskie. Z Polany Jakuszyckiej część udała się saniami do Schroniska Orle, a 10–osobowa grupa niepełnosprawnych narciarzy na biegówkach podążyła ich śladem.

Cudowny obraz iście alaskańskiej zimy i adrenalina związana z szybkością sań, ciągnionych przez skutery śnieżne, to niezapomniane wrażenie. Po pół godzinie do Schroniska Orle dotarli narciarze. Na miejscu przybyłych przywitał Stanisław Kornafel, prezes Towarzystwa Izerskiego i gospodarz Schroniska Orle.

Przy ognisku i pieczonych kiełbaskach pan Stanisław opowiadał o historii turystyki i szklarstwa na polanie. Z pasją mówił też o planach Towarzystwa Izerskiego, związanych z turystyką, rekreacją, astronomią, przedstawiając możliwości współpracy pomiędzy Towarzystwem a Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych.

Powstał pomysł, aby w okresie letnim na drodze z Polany do Schroniska Orle odbywać rajdy turystyczne z udziałem wózkowiczów, za czym przemawia nie tylko wspaniały krajobraz ale również dobra nawierzchnia drogi.

Sejmik zachęcając niepełnosprawnych i seniorów do wyjścia z domu propagował będzie nadal piesze wycieczki z kijami nordic walking. W ubiegłym roku takich zorganizowanych spacerów odbyło się osiem, a wzięło w nich udział ponad 100 jeleniogórzan.

Schronisko Orle i nietrudna do pokonania trasa z Jakuszyc to dobra oferta dla integracyjnych wycieczek całych rodzin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group