Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8401
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Niepełnosprawni bawili się świetnie na Balu Country w Mysłakowicach

Sobota, 9 lutego 2013, 8:53
Aktualizacja: Niedziela, 10 lutego 2013, 8:32
Autor: mea
Region: Niepełnosprawni bawili się świetnie na Balu Country w Mysłakowicach
Fot. mea
Jeżdżąca na wózku Lucyna Kornobys, lekkoatletka zdobyła tytuł Najlepszego Niepełnosprawnego Sportowca roku 2012 podczas XV Balu Karnawałowego w stylu „Country” dla Osób Niepełnosprawnych. Odbył on się wczoraj (8 lutego) w Restauracji „Pod Kasztanami” w Mysłakowicach pod hasłem „we wspólnym obcowaniu zanikają wszelkie upośledzenia”. Imprezę zorganizował Jeleniogórski Oddział Terenowy Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem.

Laureatka jest złotą medalistką w rzucie kulą, dyskiem i oszczepem. Złote medale wywalczyła na Mistrzostwach Polski w Słubicach w 2012 r. oraz na Otwartych Mistrzostwach Włoch w Turynie również w 2012 r.

- Już po raz piąty uczestniczyłam w balu, na którym możemy zintegrować się z innymi osobami doświadczonymi przez los i pochwalić swoimi osiągnięciami. Uprawiam lekkoatletykę i siatkówkę, w tych dyscyplinach czuję się wspaniale – podkreśliła Lucyna Kornobys.

Jubileuszowy bal organizowany był już po raz piętnasty i wzięło w nim udział ok. 120 osób, w tym 100 niepełnosprawnych. – Przebraliśmy się za kowboi i Indian lub Meksykan. Osoby z najciekawszym strojem otrzymały nagrody. Tradycyjnie wybraliśmy króla i królową balu, czyli szeryfa i jego gwiazdę. Odbyły się różne gry i zabawy - powiedział Leszek Karbowski, prezes Zarządu Oddziału Terenowego TWK.

Uczestnicy zabawy byli zachwyceni i z parkietu schodzili jedynie coś przekąsić. – Miałem mały problem ze strojem, najtrudniej było zdobyć kapelusz kowbojski, ale udało się i już w odpowiednim kostiumie miło spędzałem czas w doborowym towarzystwie. Lubię nasze coroczne bale, bo to jest okazja, żeby poznać nowych ludzi i spotkać się ze znajomymi - powiedział Cezary Klukiewicz z Jeleniej Góry.

- Jak zawsze jest super, jedzenie smaczne, orkiestra pięknie gra, oby więcej takich spotkań. Środowisko osób niepełnosprawnych niestety jest troszkę zamknięte, a na takich balach można się lepiej poznać również z osobami pełnosprawnymi. Tu zanikają wszelkie różnice – powiedział Marek Kubiszta z Kamiennej Góry.
Piosenkami i dowcipami zabawę umilał Kabaret „Paka”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
198
Nigdy
22%
Rzadko
41%
Czasami
23%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group