Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 6787
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nielgalna fabryka papierosów zlikwidowana

Czwartek, 16 lipca 2020, 9:01
Aktualizacja: Niedziela, 19 lipca 2020, 10:21
Autor: WAC
Region: Nielgalna fabryka papierosów zlikwidowana
Fot. CBŚP
Podczas przeprowadzonej na terenie województw dolnośląskiego i lubuskiego wspólnej akcji Centralnego Biura Śledczego Policji, Krajowej Administracji Skarbowej i Słowackiej Służby Celnej zlikwidowano fabrykę papierosów, skład komponentów służących ich produkcji, krajalnię tytoniu oraz magazyn nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Wszystko zaczęło się, gdy policjanci z Zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z funkcjonariuszami Biura Kryminalnego Słowackiej Służby Celnej i dolnośląskim Urzędem Celno-Skarbowym ustalili, że na terenie woj. lubuskiego w wynajmowanym obiekcie znajduje się nielegalna fabryka papierosów. W wyniku działań zlikwidowano nie tylko wytwórnię papierosów, ale także magazyn tytoniu, linię do cięcia krajanki tytoniowej oraz składy komponentów służących do produkcji wyrobów tytoniowych.

W fabryce papierosów znajdowały się kompletnie zaskoczone dwie osoby, które zostały zatrzymane w trakcie produkcji. Podczas przeszukania odkryto gotowe papierosy oznaczone zastrzeżonym znakiem towarowym oraz krajankę tytoniową. Zabezpieczono także maszynę służącą do produkcji papierosów, która według wstępnych szacunków śledczych mogła wyprodukować 25 tys. sztuk na dobę. W kolejnej nieruchomości, do której wkroczyli funkcjonariusze ukryty był magazyn z komponentami do produkcji papierosów, gdzie znajdowało się ok. 8,5 mln filtrów papierosowych.

W wyniku dalszych działań ustalono i zatrzymano trzecią osobę, ponieważ podczas przeszukania jej posesji funkcjonariusze znaleźli blisko 100 sztuk pocisków artyleryjskich, granaty oraz marihuanę. Nielegalny skład amunicji został zneutralizowany przez funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterorystycznego Policji KWP w Gorzowie Wielkopolskim oraz Saperów z Jednostki Wojskowej w Głogowie.

W wyniku tej akcji służby zatrzymały łącznie 3 osoby, w wieku od 38 do 57 lat. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że nielegalny proceder mógł trwać od początku 2020 roku, a papierosy mogły być rozprowadzane z naniesionymi znakami znanych zagranicznych marek na terenie Unii Europejskiej. Według wstępnych szacunków służb, uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu nieopłacenia należnego podatku mogły wynieść ponad 4 miliony złotych.

Śledczy obecnie szczegółowo wyjaśniają wszelkie okoliczności sprawy oraz rolę poszczególnych osób. W Prokuraturze Rejonowej w Żaganiu zatrzymanym przedstawiono zarzuty m.in. dotyczące uchylania się od opodatkowania i nieujawnienia przedmiotów podlegających opodatkowaniu, nielegalnej produkcji wyrobów akcyzowych, jak również oznaczenia towaru zastrzeżonym znakiem towarowym, którego nie mieli prawa używać oraz posiadania amunicji. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd tymczasowo aresztował 3 osoby.

Twoja reakcja na artykuł?

38
64%
Cieszy
7
12%
Hahaha
4
7%
Nudzi
3
5%
Smuci
2
3%
Złości
5
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
911
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group