Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 4447
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niebezpieczny jawor?

Piątek, 6 sierpnia 2021, 6:02
Autor: WAC
Jelenia Góra: Niebezpieczny jawor?
Fot. Czytelnik
Na częściowo uschniętego jawora rosnącego w centrum Jeleniej Góry, którego stan zagraża bezpieczeństwu zwrócił uwagę pan Janusz. Drzewo częściowo suchymi gałęziami stoi przy ulicy Bankowej. Tuż obok znajduje się pawilon z punktem gastronomicznym oraz stragan z warzywami.
Stan jawora zagraża bezpieczeństwu przechodniów oraz kupujących – mówi nasz Czytelnik. - Odpowiednie służby powinny bezzwłocznie zająć się tą sprawą gdyż suche konary mogą w każdej chwili spaść komuś na głowę.

Sprawą na wpół uschniętego drzewa zainteresowaliśmy jeleniogórską straż miejską.

Jawor znajduje się w pasie drogowym, więc o jego dalszym losie zdecydują Miejski Zarząd Dróg i Mostów oraz Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta – mówi zastępca komendanta jeleniogórskiej straży miejskiej Jacek Winiarski. - W takich sytuacjach z reguły wydawana jest opinia dendrologiczna określająca jaki jest stan drzewa i czy nie zagraża ono bezpieczeństwu. Na jej podstawie podejmowana jest decyzja o ewentualnej wycince lub przycięciu drzewa. Jeśli jest taka potrzeba, zleca się to Zieleni Miejskiej będącej odziałem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Twoja reakcja na artykuł?

5
11%
Cieszy
5
11%
Hahaha
4
9%
Nudzi
4
9%
Smuci
1
2%
Złości
25
57%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group