Poniedziałek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 6457
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nie tylko lanie wody na sesji

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 10 grudnia 2008, 20:29
Aktualizacja: 22:50
Autor: Mar
Fot. TEJO
Podczas wtorkowej sesji rady miejskiej radni bez większej dyskusji zdecydowali o przyjęciu uchwały, przyznającej stypendia sportowe. Szkoda tylko, że stało się tak późno, bo w tym roku młodzież sportowa już z nich nie skorzysta.Więcej czasu radnym zajęła dyskusja o przyjęciu uchwały przedłużającej o pół roku obowiązywanie tegorocznej taryfy opłat za wodę i ścieki.

Prezes półki „Wodnik” zaproponował, aby obecne ceny obowiązywały do końca czerwca 2009 roku. Inaczej nowa taryfa musiałaby wejść w życie 21 stycznia. Prezes Wojciech Jastrzębski tłumaczył, że czekanie do lipca wynika z obecnej sytuacji gospodarczej i oczekiwania na jej rozwój.

Największy spór wywołała propozycja radnych PiS, którzy przedstawili własny projekt uchwały o dopłatach do cen wody w okresie do czerwca przyszłego roku.
-Chcemy w ten sposób ochronić mieszkańców przed skutkami przedłużenia obecnej taryfy – tłumaczył rady Krzysztof Mróz – Złotówka dopłaty do każdego metra sześciennego zużytej wody i ścieków przestanie obowiązywać z końcem roku. Nasza uchwała zapobiegnie temu.

Jednak propozycja PiS nie zyskała uznania. - Żadna z komisji nie opiniowała uchwały o dopłatach – tłumaczył Jerzy Lenard, szef komisji gospodarki – zresztą ten projekt nie ma uzasadnienia.

Władze miasta przekonywały, że pieniądze na dopłaty do cen wody są zapisane w projekcie przyszłorocznego budżetu, jednak milion czterysta tysięcy złotych to tylko nieco więcej niż połowa kwoty z tegorocznego budżetu.
Półtora miliona złotych mniej na dopłaty to akurat tyle, ile miasto straci z powodu nie podniesienia stawek podatku od nieruchomości.

- Klub radnych Wspólnego Miasta uchwały o przedłużeniu obecnej taryfy opłat za wodę i ścieki nie poprze, bo i te stawki są zbyt wysokie – powiedział przewodniczący klubu, Miłosz Sajnog.

Po sześciu godzinach dyskusji radni zdecydowali nie przedłużać obrad i przełożyli je o tydzień, do 16 grudnia. Wtedy też okaże się, jak zagłosują radni PiS i Lewicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~lx 10-12-2008 22:48
"Podczas wtorkowej sesji rady miejskiej radni bez większej dyskusji zdecydowali o przyjęciu uchwały, przyznającej stypendia sportowe. Szkoda tylko, że stało się tak późno, bo w tym roku młodzież sportowa już z nich nie skorzysta." Tak się składa, że uchwała z wtorkowej sesji o stypendiach zmienia tylko uchwałę obowiązującą. W tym roku stypendia również były i są wypłacane.
~TeeBezNicka (dawniej Tee) 11-12-2008 8:01
Radni nie przyjęli propozycji dopłat do wody chroniących mieszkańców tylko dlatego, że to akurat PIS je zaproponował? Czy to ma chodzić o to KTO proponuje coś dobrego dla mieszkańców? Czy ja dobrze rozumiem? Czy przez upór radnych mamy płacić za wodę więcej od stycznia 2009?
~yyy 11-12-2008 15:53
Akurat dyskusja nad stypendiami była dość długa,bo każdy z radnych dorzucał swój kamyczek do ogródka i próbował przeforsować własne poprawki. Debata nad kwestią taryfy za wodę i dopłat również była maratonem i mozna powiedziec ,że radni zajmowali sie głównie tymi dwoma sprawami i nie zrealizowali nawet połowy zamierzonych punktów.
~WIELKI TEE DAWNIE POWER TEE BEZ NAZWY TEE SUPER TEE THE BEST TEE 11-12-2008 16:10
ZLIKWIDOWAĆ WODĘ

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group