Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 4161
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nasz powiat na targach wśród największych państw świata

Piątek, 10 lutego 2012, 8:47
Aktualizacja: 8:48
Autor: Agrafka
REGION: Nasz powiat na targach wśród największych państw świata
Fot. SJ
Przedstawiciele starostwa jeleniogórskiego wzięli udział we wrocławskich Międzynarodowych Targach Turystycznych, które zakończyły się 6 lutego. Aktualnie trwają także Międzynarodowe Targi w Pradze, gdzie swoje regiony promują wystawcy z Europy, ze Stanów Zjednoczonych, Chin, a nawet Australii.

Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu odbywają się co roku i od początku ich funkcjonowania nasz powiat promuje tam swoje gminy oraz Karkonosze. Nie tylko zagraniczni turyści interesują się zabytkami naszego regionu, również wrocławianie chętnie pogłębiają wiedzę na temat malowniczych zakątków Ziemi Jeleniogórskiej i przyjeżdżają np. na ferie zimowe.

Coraz więcej osób uprawia turystykę tzw. aktywną, a ponieważ mamy wiele nowoczesnych wyciągów i świetnych stoków do szusowania, informatory rozeszły się niczym świeże bułeczki. Bardzo chwalona była również regionalna baza gastronomiczna i noclegowa przez osoby, które przyjeżdżają po prostu wypocząć.

Z kolei w Pradze, 8 lutego rozpoczęły się jedne z największych targów turystycznych w Europie. Potrwają do 12 lutego. W targach uczestniczą państwa ze wszystkich kontynentów m.in. Japonia, Chiny, USA, Kanada, kraje afrykańskie, czy też Australia. Warto podkreślić, że targi te mają atrakcyjną oprawę artystyczną, odbywają się również konferencje dotyczące turystyki i marketingu turystycznego regionów.

- Prezentujemy nie tylko naszą ofertę regionu Karkonoszy, ale również nowy produkt turystyczny „Saksonia-Rzeczpospolita Polska” w postaci mapy wielkoformatowej, która obrazowo prezentuje wspólną propozycję turystyczną Łużyc Górnych i Karkonoszy. Mapa jest wynikiem dobrej współpracy obu regionów, które prezentują się jako jedna całość z pełną ofertą turystyczną i kulturalną. Również w Berlinie, czyli na największych targach będziemy prezentować ten produkt – powiedział Jarosław Haindrych, pracownik Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Warto podkreślić, że przedstawiciele Powiatu Jeleniogórskiego w 2012 r. wezmą udział w 12 targach m.in. w Podlaskich Targach Turystycznych, EuroTur w Jabloncu, w Katowicach, Akwizgranie, Berlinie itp. Regionalne targi TOURTEC cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że w Rankingu Targów Turystycznych 2011 z miejsca 11 zajmowanego w 2010 r. wskoczyły na miejsce 9. Gospodarze kolejnych dwóch niemieckich zamków zgłosiło w ostatnim czasie chęć wzięcia udziału w tej imprezie, więc majowe targi będą jeszcze większe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group