Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6399
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Najważniejszy w zimowych harcach jest rozsądek

Środa, 18 stycznia 2012, 8:18
Aktualizacja: 8:19
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Najważniejszy w zimowych harcach jest rozsądek
Fot. Agrafka
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze wzięły wczoraj udział w szkoleniu w ramach akcji "Bezpieczne ferie" zorganizowanej przez służby mundurowe.

Bezpieczeństwo nie tylko na śniegu, ale również w domu jest podstawą podczas zimowej laby. Należy korzystać z dobrodziejstw zimy tak, aby nie stwarzać zagrożenia zarówno dla siebie, jak i dla innych.

- Nie należy rzucać się śnieżkami na wysokości głowy, aby nie trafić w oczy. Nie można także lepić śnieżek z kamieniami, czy piaskiem, a z takimi sytuacjami już nie raz się spotykaliśmy. Nie wolno wchodzić na akweny wodne, gdyż powłoka lodowa jest bardzo cienka i łatwo o nieszczęście. Po to są w naszym mieście trzy lodowiska, aby bezpiecznie z nich korzystać – powiedział inspektor Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Ferie zimowe to nie tylko zabawa na dworze, ale także bezpieczne zachowanie we własnym domu. Dzieci szkolone były z bezpieczeństwa gazowego, pożarowym, energetycznym, a także jak zachować się gdy obca osoba puka do drzwi.

- Zachowuję ostrożność przy zabawach na śniegu. Lubię jeździć na łyżwach, lecz chodzę jedynie na bezpieczne lodowiska, które są strzeżone. Omijam zamarznięte stawy, gdyż są niebezpieczne. Oczywiście rzucamy się śnieżkami, ale spokojnie, bez szaleństw – powiedziała Justyna Kut, ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group