Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6747
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Nagrodzeni Liczyrzepą

Czwartek, 29 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 13:37
Autor: marek
Weekend z Adrenaliną, organizowany na początku wakacji w Szklarskiej Porębie jest najlepszą imprezą promującą region - tak orzekła kapituła nagrody "Liczyrzepy" przyznawanej przez jeleniogórskie starostwo.

Nagrody wręczane są od czterech lat osobom prywatnym i firmom z branży turystycznej. W tym roku nagrodzeni spotkali się w hotelu Skalny w Karpaczu.
W uzasadnieniu napisano, że Impreza organizowana w Szklarskiej Porębie doskonale promuje możliwość aktywnej formy wypoczynku w regionie. A skoki na Bungee przyciągają setki widzów. Nagrodę odebrał burmistrz Szklarskiej Poręby, Zbigniew Misiuk, który powiedział, że ma nadzieję, że miasto będzie coraz mocniej kojarzone ze sportami ekstremalnymi.

 Za najlepszy obiekt turystyczny w tym roku uznano kompleks hotelowo-leczniczy Jelenia Struga w Kowarach. Właściciel Marek Jankowski powiedział, że dla niego nagroda to naprawdę duża satysfakcja i uznanie dla załogi pracującej w hotelu przed którą stawiane są najwyższe wymagania. Jelenia Struga jest obiektem czterogwiazdkowym co oznacza, że klient który przyjeżdża i płaci dużo za pobyt, wiele również wymaga.

 Nagrodzono też Zlot Harley Davidsona w Karpaczu i Western City, ktory sciąga do kotliny tysiące miłośników tych legendarnych jednośladów. Nagrodzono też Cyrk Land z Miłkowa, Julian Gozdowskiego, komandora Biegu Piastów w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach oraz Małgorzatę Lutowską, nauczycielkę w II LO im. Norwida, autorkę powieści "Dla siebie znalezioną ścieżką", która dzieje się w miastach i wsiach naszego regionu. Po cichu mówiono, że chyba członkowie kapituły nie przeczytali tej książki, dziejącej się wprawdzie w Jeleniej Górze i okolicach, ale literacko nie najlepszej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group