Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 5907
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Na wschód i zachód Nysy Łużyckiej foto]

Piątek, 16 września 2016, 7:14
Autor: Krzysztof Tęcza
Region: Na wschód i zachód Nysy Łużyckiej foto]
Fot. Użyczone/Archiwum K. Tęczy
Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo–Wschodnich wraz ze Związkiem Gmin Karkonoskich zorganizowały wystawę fotograficzną pt. Na wschód i zachód Nysy Łużyckiej. Zaprezentowano na niej ponad 40 prac, które zostały wykonane przez uczestników wizyt w Saksonii i Kotlinie Jeleniogórskiej.

Z jednej strony jeleniogórzanie poznawali piękną miejscowość Budziszyn, z drugiej - Serbołużyczanie delektowali się pięknem Karkonoszy. Swoje fotografie prezentowali: Jolanta B.-Rötschke, Majka Stacewicz-Wojdyło, Stanisław Kańczukowski, Henryk Mitraszewski i Tomasz Nawka.

Zanim jednak przybyli do Bukowca mogli obejrzeć wystawę, zostali poprowadzeni na dwugodzinny spacer po parku. W ten sposób mogli zarówno poznać wiele faktów z historii Bukowca, jak i cieszyć się pięknem tego miejsca. Zwiedzili sztucznie wykonaną na polecenie hrabiego von Redena grotę, pokonali bardzo stromą ścieżkę, prowadzącą od stawu Pod Ponurą Kapliczką do Opactwa oraz cieszyli się z widoku jaki roztacza się z Herbaciarni. Najwięcej jednak radości sprawił im spacer wokół Kąpielnika, po którym pływały kaczki i łabędzie.

Wracając jednak do wystawy, to uczestniczący w niej Kresowianie mogli wysłuchać radosnych pieśni w wykonaniu zespołu Karkonosze, który przybył z pobliskiego Gruszkowa. Do tego wszyscy otrzymali najnowszy Zeszyt Historyczny nr. 3(7)/2016 poświęcony Towarzystwu Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich przygotowany przez Regionalną Pracownię Krajoznawczą Karkonoszy i wydany przez Związek Gmin Karkonoskich.

Na podsumowanie dnia wszyscy przeszli do parku, gdzie na specjalnie do tego celu przygotowanym miejscu rozpalono ognisko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group