Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13865
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Na majówkę do Kowar

Czwartek, 2 maja 2013, 6:58
Aktualizacja: 7:01
Autor: Mea
Region: Na majówkę do Kowar
Fot. Organizator
Już dziś (02.05.) w Kowarach o godz. 15.00 odbędzie się wernisaż prac Marii Hut i Marii Maczkowskiej „Zauroczenia”, a jutro (3.05.) Jarmark Artystyczny na starówce. Ponadto można jeszcze obejrzeć wystawy „Magia wyobraźni” oraz „Podróże w czasie – Dawne widoki Śląska na grafikach z kolekcji Haselbacha”. A wszystko w ramach obchodów 500–lecia nadania praw miejskich Kowarom.

Otwarcie wystawy Marii Maczkowskiej pt. „Zauroczenia” odbędzie się w Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej „Przedwiośnie” w Kowarach, przy ul. Górniczej 22

Jarmark artystyczny, czyli muzyczne popołudnie w ramach Majówki Kowarskiej, będzie trwał od godz. 12:00 do 16:00. Wystąpią zespoły z Kowar i Vrchalbi: VERSUS, BAND-i, Kowarskie Wrzosy, BIG BAND ZUŠ Karla Halíře Vrchlabí. Nie zabraknie konkursów i zabaw dla widzów. Organizatorami są: Miasto Kowary, Město Vrchlabí, Stowarzyszenie Miłośników Kowar, Stowarzyszenie Miłośników Sportu Kowary, Miejski Ośrodek Kultury w Kowary oraz Związek Gmin Karkonoskich. Jest to działanie w ramach projektu pn. „Wspólna historia wspólne świętowanie jubileuszu – obchody uzyskania praw miejskich Kowar i Vrchlabi”.

Do 15 maja można oglądać wystawę „Magia wyobraźni” prezentującą pracę artystek: Barbary Sokołowskiej, Aliny Pawłowskiej, Beaty Grzesiak, Grażyny Idasiak i Urszuli Romańskiej. Wystawa czynna jest we wtorki, czwartki, soboty w godz. 11:00-15:00 w Domu Tradycji Miasta Kowary (siedziba SMK) przy ul. Górniczej 1.

“Podróże w czasie - Dawne widoki Śląska na grafikach z kolekcji Haselbacha” to kolejna wystawa, którą można zobaczyć w ramach Kowarskiej Majówki w malowniczej Sali Rajców Miejskich kowarskiego Ratusza. Zorganizowana jest przez m.in.:. Związek Gmin Karkonoskich, Niemieckie Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej w Poczdamie, Herder-Institut w Marburgu, Museum w Görlitz i Kunstforum Ostdeutsche we współpracy z Muzeum Architektury we Wrocławiu. Finasowe wsparcie: Pełnomocnik Rządu Federalnego ds. Kultury i Mediów w Ministerstwie Spraw Socjalnych Hesji, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Saksonii oraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
437
Jest nowy
7%
1-5 lat
14%
5-10 lat
19%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group